Nederlanders onderschatten de kosten van onverwachte terugreis van vakantiebestemming naar huis

Strand palmbomen via Pixabay

Slechts vijftien procent van de Nederlanders sluit een reisverzekering vooral af vanwege de kosten voor het vervoer naar Nederland als ze niet meer zelf kunnen terugreizen. Ook schatten ze deze repatriëringskosten lager in dan ze in werkelijkheid zijn. Dat blijkt uit een onderzoek onder vakantiegangers naar de kennis over het belang van een reisverzekering, dat Nationale-Nederlanden in juni samen met marktonderzoeksbureau Norstat heeft uitgevoerd onder 1.026 Nederlanders.

Ter illustratie: een vlucht van Turkije naar Nederland inclusief medische begeleiding kost zo’n 15.000 euro. Slechts vijf procent van de Nederlanders geeft aan dat dit meer zou kosten dan 10.000 euro, terwijl 57 procent denkt dat de kosten minder waren dan 2.500 euro. Afhankelijk van het land en de situatie kunnen repatriëringskosten fors oplopen. Een intercontinentale repatriëring met een ambulancevliegtuig kan variëren van circa 40.000 tot zelfs 175.000 euro.

Verder denkt 32 procent van de Nederlanders dat het vervoer per ambulance deels of volledig uit de basis zorgverzekering wordt vergoed. Dat is niet het geval. Als je tijdens een verblijf in het buitenland ziek wordt of een ongeluk krijgt, worden deze kosten vergoed vanuit een reisverzekering. Deze kosten kunnen dus fors oplopen. In sommige gevallen vergoedt de aanvullende dekking van de zorgverzekering deze kosten ook.

 

Medische kosten, zoals voor een ziekenhuisopname in het buitenland, scoren met 41 procent hoog als primaire reden voor Nederlanders om een reisverzekering af te sluiten. Op de tweede plaats staat schade aan bagage of diefstal of verlies van bagage (30 procent). Van alle Nederlanders sluit vijftien procent een reisverzekering af vanwege de kosten voor het vervoer naar Nederland omdat ze niet meer zelf kunnen terugreizen. Ten slotte noemt acht procent van de respondenten de hulp van een alarmcentrale als reden om een reisverzekering af te sluiten en geeft zes procent een andere reden aan.

 

Van alle respondenten die een vakantie hebben geboekt, heeft 79 procent een reisverzekering afgesloten of gaat dat nog doen. Een annuleringsverzekering is minder populair. Bijna de helft (48 procent) van de respondenten heeft deze verzekering niet. Vooral twintigers lijken de annuleringsverzekering niet nodig te vinden, aldus NN.

 

Reactie toevoegen

 
NN Zorg Voordelig nu ook voor adviseurs

NN Zorg Voordelig nu ook voor adviseurs

Anders dan vorig seizoen hebben financieel adviseurs dit keer toegang tot de polis Zorg Voordelig van Nationale-Nederlanden. De polis wordt tegelijkertijd als voorheen...

Klant kon weten dat hij toestemming verzekeraar nodig had voor operatie

Klant kon weten dat hij toestemming verzekeraar nodig had voor operatie

(Kifid-uitspraak GC 2023-0740) De consument vordert dat de verzekeraar de schade die hij opliep als gevolg van een skiongeval volledig vergoedt. De verzekeraar stelt...

Hof: oneerlijk beding in voorwaarden beleggingspolis NN

Hof: oneerlijk beding in voorwaarden beleggingspolis NN

Volgens het Gerechtshof Den Haag heeft NN op beleggingspolissen kosten ingehouden die niet met de klanten overeen waren gekomen. Het gaat om de zogenaamde eerste...

NN: "Uitval door psychische klachten stijgt ondanks dalend ziekteverzuim"

NN: "Uitval door psychische klachten stijgt ondanks dalend ziekteverzuim"

Het ziekteverzuimpercentage over het eerste half jaar van 2023 is gedaald ten opzichte van de eerste kwartalen in 2022. Toch ziet Nationale-Nederlanden het verzuim...

Nicole Wiesehahn nieuwe directeur NN Leven & Pensioen Services

Nicole Wiesehahn nieuwe directeur NN Leven & Pensioen Services

Nicole Wiesehahn is per 1 oktober benoemd tot directeur Nationale-Nederlanden Leven & Pensioen Services. Zij volgt Martijn Hoogeweegen op, die per 1 september...

Boete van 425.000 euro NN Leven voor onjuiste en te late pensioeninformatie

Boete van 425.000 euro NN Leven voor onjuiste en te late pensioeninformatie

De AFM heeft pensioenuitvoerder NN Leven een bestuurlijke boete van 425.000 euro opgelegd. Diyt omdat NN “niet-correcte pensioeninformatie heeft verstrekt...

Kifid: kennisdocument reis- en annuleringsverzekering

Kifid: kennisdocument reis- en annuleringsverzekering

Aan de reeks Kifid Kennis is een nieuw themadocument toegevoegd over de reis- en annuleringsverzekering. In dit kennisdocument geeft Kifid inzicht in wat consumenten...

Igno Schings (NN): “Sneller in gesprek over gezondheid met werknemer”

Igno Schings (NN): “Sneller in gesprek over gezondheid met werknemer”

NN roept werkgevers op vaker en sneller het gesprek aan te gaan over gezondheid met hun werknemers. Igno Schings, directeur collectieve inkomensverzekeringen, tegenover...

NN: "Aanvullend pensioen moet sexy onderwerp worden"

NN: "Aanvullend pensioen moet sexy onderwerp worden"

Uit onderzoek onder onafhankelijke financiële adviseurs blijkt dat er behoefte is aan een pensioenproduct met meer flexibiliteit in vermogensopbouw. Aldus Nationale-Nederlanden...

Maaike van Beijsterveldt directeur NN Retail Schade & Zorg

Maaike van Beijsterveldt directeur NN Retail Schade & Zorg

Nationale-Nederlanden benoemt Maaike van Beijsterveldt (33) tot directeur van Retail Schade & Zorg. Zij volgt hiermee Bianca Knispel op die Head of Protection...