NFM: "Zet de pet op van toekomstige generaties"

Marguerite Soeteman

"Bedrijven, medewerkers, aandeelhouders, klanten, politiek zouden veel meer de pet moeten op durven zetten van toekomstige generaties: wat hadden we vijftig jaar geleden beter kunnen doen om deze aarde leefbaarder te houden. In die zin houden activistische aandeelhouders bedrijven scherp", zegt Marguerite Soeteman-Reijnen (Global Chief Marketing Officer en lid van de Executive Board van Aon Inpoint, de data & analytics consultancy business unit van Aon plc) in de nieuwe editie van 6 maart 2019 van het New Financial Magazine.

De nieuwe editie staat in het teken van Bewust Leiderschap. Soeteman: “Lerend vermogen is van belang en de bereidheid om jezelf te toetsen. Een belangrijke vraag voor moderne leiders is: met wat voor mensen werk je samen? Ikzelf benoem bijvoorbeeld graag mensen in mijn omgeving die slimmer zijn dan ik of dingen kunnen die ik niet kan. Dat verrijkt het bedrijf, maar ook mijn blikveld. Of zoals de legendarische reclameman David Ogilvy het ooit formuleerde: als je je omringt met mensen die kleiner zijn dan jij, zullen die mensen weer mensen aantrekken die kleiner zijn dan zij en uiteindelijk kom je terecht in het land der dwergen. Andersom geldt het echter ook. Als je mensen aanneemt die groter zijn dan jij, creëer je uiteindelijk een wereld van reuzen.”

In deze editie legt Henk van Arkel (al 25 jaar succesvol met STRO) uit waarom het huidige sturingsmechanisme geld hoog nodig aan vervanging toe is, pleit oud-minister van Financiën Jeroen Dijsselbloem voor een schuldenloze samenleving en legt David Kombrink (Morpheos) uit waarom we het masker van persoonlijkheid moeten afwerpen.

Verder kijkt Kees Klomp met een betekenisoog naar de financiële sector, verklaart Owen de Vries de financiële sector door de ogen van filosofen, leert Paul de Blot wat dankbaarheid in het zakenleven betekent en laat Jack Cox ons zien wat we van Afrika kunnen leren. Tevens aandacht voor de oprichting van ALPA, een droom van Lars Veraart die de wereld weer perspectief biedt, de nieuwe rubriek Licht waarin Silvia Janssen op zoek gaan naar lichtpunten in de financiële sector en de waardenvolle Learning Journey van het New Financial Forum en Drinkable Rivers naar het Schumacher College in september 2019..

Over Rood

In deze lente-editie legt Peter van Bergen uit waarom hij met Over Rood overbodig wil worden. Over Rood is een stichting voor ondernemers die in grote financiële problemen zitten of daarin verzeild dreigen te raken. Tijdens een brainstormsessie van de stichting New Financial Forum werd in 2018 gesproken hoe we krachten kunnen bundelen om nadere invulling te geven aan de maatschappelijke rol van de sector en dan met name ten behoeve van de zwakkeren in de samenleving. Vervolgens legden we contact met Over Rood. Vanuit het New Financial Forum boden we een gratis platform aan, ontwikkeld door C-Profile. Het platform bestaat onder meer uit een module chat-advies en een databank met kennis aan de hand van live-events (scheiding, faillissement, etc). Over Rood beschikte nog niet over een dergelijk platform. Bovendien is er behoefte aan specifieke kennis (juridisch, fiscaal, pensioen, inkomen). De chatfunctie kan worden ingezet door de vrijwilligers van Over Rood onderling. Bovendien kunnen medewerkers van Over Rood en deelnemers direct contact opnemen met deskundigen. In de pilotfase, die een jaar zal duren, zijn twee verzekeraars bereid gevonden mee te werken. Een aantal vrijwilligers maken tijd vrij om vrijwilligers of ondernemers in nood te helpen met vragen. C-Profile biedt het platform gratis aan onder de vlag van het New Financial Forum.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Gratis vertoning 'Normal is over' bijna uitverkocht

Gratis vertoning 'Normal is over' bijna uitverkocht

De gratis vertoning van de documentaire 'Normal is over', die de Stichting New Financial Forum, MaatschapWij, Thrive Institute (Kees Klomp) en a.s.r. op 10 oktober...

Gratis vertoning aangrijpende documentaire 'Normal is over' bij ASR

Gratis vertoning aangrijpende documentaire 'Normal is over' bij ASR

De Stichting New Financial Forum, MaatschapWij, Thrive Institute (Kees Klomp) en a.s.r. vertonen op 10 oktober, op de Dag van de Duurzaamheid, de internationaal...

Ethici helpen financiële dienstverleners zoeken naar tinten grijs

Ethici helpen financiële dienstverleners zoeken naar tinten grijs

"De financiële sector heeft een maatschappelijke sleutelfunctie in de dagelijkse realiteit van mensen. Binnen deze sector is er een grote intrinsieke behoefte...

Handen omhoog, wie heeft er wel eens een woekerpolis verkocht?

Handen omhoog, wie heeft er wel eens een woekerpolis verkocht?

Ethiek – goed of fout – krijg je toch van huis uit mee? Hoe kan het dan toch dat het ethisch vermogen in de financiële sector zo slecht ontwikkeld...

Verhoog verzekeringsgraad bij mensen met schulden!

Verhoog verzekeringsgraad bij mensen met schulden!

"Er zijn geen harde cijfers zijn, maar er zijn sterke aanwijzingen dat de verzekeringsgraad onder mensen met schulden daalt. Dit leidt tot onwenselijke en soms onmenselijke...

Gewoon... Doen! op de Positive Finance Day 2019

Gewoon... Doen! op de Positive Finance Day 2019

Gewoon... Doen! Dat is dit jaar het thema van de Positive Finance Day, dé kennis-, netwerk- en inspiratiedag voor financieel dienstverleners met een hart...