NFM: "Zet de pet op van toekomstige generaties"

Marguerite Soeteman

"Bedrijven, medewerkers, aandeelhouders, klanten, politiek zouden veel meer de pet moeten op durven zetten van toekomstige generaties: wat hadden we vijftig jaar geleden beter kunnen doen om deze aarde leefbaarder te houden. In die zin houden activistische aandeelhouders bedrijven scherp", zegt Marguerite Soeteman-Reijnen (Global Chief Marketing Officer en lid van de Executive Board van Aon Inpoint, de data & analytics consultancy business unit van Aon plc) in de nieuwe editie van 6 maart 2019 van het New Financial Magazine.

De nieuwe editie staat in het teken van Bewust Leiderschap. Soeteman: “Lerend vermogen is van belang en de bereidheid om jezelf te toetsen. Een belangrijke vraag voor moderne leiders is: met wat voor mensen werk je samen? Ikzelf benoem bijvoorbeeld graag mensen in mijn omgeving die slimmer zijn dan ik of dingen kunnen die ik niet kan. Dat verrijkt het bedrijf, maar ook mijn blikveld. Of zoals de legendarische reclameman David Ogilvy het ooit formuleerde: als je je omringt met mensen die kleiner zijn dan jij, zullen die mensen weer mensen aantrekken die kleiner zijn dan zij en uiteindelijk kom je terecht in het land der dwergen. Andersom geldt het echter ook. Als je mensen aanneemt die groter zijn dan jij, creëer je uiteindelijk een wereld van reuzen.”

In deze editie legt Henk van Arkel (al 25 jaar succesvol met STRO) uit waarom het huidige sturingsmechanisme geld hoog nodig aan vervanging toe is, pleit oud-minister van Financiën Jeroen Dijsselbloem voor een schuldenloze samenleving en legt David Kombrink (Morpheos) uit waarom we het masker van persoonlijkheid moeten afwerpen.

Verder kijkt Kees Klomp met een betekenisoog naar de financiële sector, verklaart Owen de Vries de financiële sector door de ogen van filosofen, leert Paul de Blot wat dankbaarheid in het zakenleven betekent en laat Jack Cox ons zien wat we van Afrika kunnen leren. Tevens aandacht voor de oprichting van ALPA, een droom van Lars Veraart die de wereld weer perspectief biedt, de nieuwe rubriek Licht waarin Silvia Janssen op zoek gaan naar lichtpunten in de financiële sector en de waardenvolle Learning Journey van het New Financial Forum en Drinkable Rivers naar het Schumacher College in september 2019..

Over Rood

In deze lente-editie legt Peter van Bergen uit waarom hij met Over Rood overbodig wil worden. Over Rood is een stichting voor ondernemers die in grote financiële problemen zitten of daarin verzeild dreigen te raken. Tijdens een brainstormsessie van de stichting New Financial Forum werd in 2018 gesproken hoe we krachten kunnen bundelen om nadere invulling te geven aan de maatschappelijke rol van de sector en dan met name ten behoeve van de zwakkeren in de samenleving. Vervolgens legden we contact met Over Rood. Vanuit het New Financial Forum boden we een gratis platform aan, ontwikkeld door C-Profile. Het platform bestaat onder meer uit een module chat-advies en een databank met kennis aan de hand van live-events (scheiding, faillissement, etc). Over Rood beschikte nog niet over een dergelijk platform. Bovendien is er behoefte aan specifieke kennis (juridisch, fiscaal, pensioen, inkomen). De chatfunctie kan worden ingezet door de vrijwilligers van Over Rood onderling. Bovendien kunnen medewerkers van Over Rood en deelnemers direct contact opnemen met deskundigen. In de pilotfase, die een jaar zal duren, zijn twee verzekeraars bereid gevonden mee te werken. Een aantal vrijwilligers maken tijd vrij om vrijwilligers of ondernemers in nood te helpen met vragen. C-Profile biedt het platform gratis aan onder de vlag van het New Financial Forum.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Financiële wereld als redder voor mens en natuur

Financiële wereld als redder voor mens en natuur

"Heel de wereld is klant bij een financiële instelling. De afgelopen tijd is gebleken dat we (voorlopig) niet op de politiek hoeven te rekenen. Kom tot bewustwording...

Pleidooi voor meer solidariteit in financiële sector

Pleidooi voor meer solidariteit in financiële sector

"Verkeerde inzet van algoritmes leidt ertoe dat ik wel eens denk dat het liedje van Louis Davids “als je voor een dubbeltje geboren bent, word je nooit een...

Wie voedt de koning op?

Wie voedt de koning op?

"In de vrije markt zijn consumenten heilig. Bedrijven doen alles om hen te paaien en tegemoet te komen. De klant is koning en de koning wil je niet kwijtraken als...

Is modelmatige taxatie een oplossing?

Is modelmatige taxatie een oplossing?

"Consumenten willen graag zo min mogelijk eigen middelen inbrengen en dit wordt bereikt door een taxatiewaarde gelijk aan de koopsom. Maar wordt een hogere waarde...

Dijsselbloem verwacht geen recessie

Dijsselbloem verwacht geen recessie

"Ik verwacht geen recessie.” Aldus oud-minister Dijsselbloem van Financiën op het Jaarevent van Achmea Investment Management. Dijsselbloem: "Natuurlijk,...

Expositie in Breda over de financiële crisis

Expositie in Breda over de financiële crisis

De expositie 'De schreeuw van de maatschappij' is een initiatief van oud-bankier Owen de Vries. De expositie informeert en vertelt in een aantal stappen het verhaal...