Paniek om aflossingsvrije hypotheek niet nodig

Huis via Pixabay rood resized

Consumenten met een aflossingsvrije hypotheek hoeven niet bang te zijn dat ze na de einddatum van hun hypotheek, de schuld ineens moeten ophoesten. Uit onderzoek van de Consumentenbond blijkt dat de meeste banken bereid zijn om een aflossingsvrije hypotheek op de einddatum te verlengen. Ook gaan de banken vaak soepel om met de inkomenseisen.

De bond: "De aflossingsvrije hypotheken van ASR, Nationale-Nederlanden en Rabobank zijn het gunstigst. Deze hypotheken hebben helemaal geen einddatum en lopen gewoon door. Bij de meeste andere banken mogen consumenten de aflossingsvrije hypotheek verlengen, mits de hypotheek niet hoger is dan 50 procent van de woningwaarde.

"Het bedrag daarboven moet worden afgelost of omgezet naar een annuïteiten- of lineaire hypotheek. De bank doet vervolgens geen volledige inkomenstoets, maar bekijkt alleen of de klant de werkelijke lasten van de nieuwe hypotheek kan betalen. Slechts een klein aantal banken wil dat de klant een nieuwe hypotheek afsluit, via een (dure) notaris en volgens de strenge CHF-inkomenstoets."

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Bob Brandenburg - van Bruggen Adviesgroep 4 december 2018

Geachte redactie Als lid van de Consumentenbond, maar ook in mijn rol als financieel adviseur wil ik u toch even op een paar zaken wijzen. Een aflossingsvrije hypotheek moet uiteindelijk wel een keer afgelost worden. En waarom niet meteen beginnen in een annuitaire dan wel lineaire variant, indien de portemonnee dit toelaat. Ook is er een opmerkzaam verschil in hoogte van de rente inzichtelijk, waarbij de rente voor aflossingsvrije hypotheken onaangenaam hoger uitpakt in vergelijkbaar met de aflosvarianten. Daarnaast is de rente na 2031 niet meer aftrekbaar voor houders van een hypotheek als de looptijd de 30 jaar overschrijdt. Ik zou u willen adviseren, uw leden te adviseren goed naar de hypotheek te laten kijken en mogelijkheden van rentemiddelling, oversluiten en omzetten naar een (gedeeltelijk) andere hypotheekvorm te onderzoeken. Ook extra aflossen kan tot een lagere rentelast leiden.

Harry Hospers - Mass Adviesgroep 3 december 2018

Staand beleid is geen garantie voor de toekomst. En bovendien de maandlasten worden netto / geen rente aftrek meer na 30 jaar looptijd. Dus denk niet dit waait wel over, maar doe onderzoek of laat onderzoek doen over voor jou mogelijke oplossingen. Klant overzicht geven, daar gaat het om. Anderzijds is het goed van de Consumentenbond om te benadrukken dat er diverse partijen zijn die (nu nog) bereid tot verlengen.

Meer over
Sandra Molenaar nieuwe directeur Consumentenbond

Sandra Molenaar nieuwe directeur Consumentenbond

Sandra Molenaar is de opvolger van Bart Combée als directeur van de Consumentenbond. Molenaar (50) werkte de afgelopen jaren als directeur marketing en sales...

Welten en Nationale Hypotheekbond werken samen in dossier aflossingsvrij

Welten en Nationale Hypotheekbond werken samen in dossier aflossingsvrij

Welten en Nationale Hypotheekbond zijn een samenwerking aangegaan bij het dossier aflossingsvrije hypotheken. Welten, aldus CEO Chris Baelemans, "heeft een gerichte...

Bankzitters...

Bankzitters...

De afgelopen twee jaar is slechts vier procent van de door de Consumentenbond ondervraagden gewisseld van bank. De bond: “Veel consumenten verwachten dat overstappen...

Paniek rond aflossingsvrij voorkomen

Paniek rond aflossingsvrij voorkomen

Voorkom paniek rond de aflossingsvrije hypotheek, schrijft De Hypotheekshop. De adviesketen: "Ten aanzien van de aflossingsvrije hypotheek hinkt de overheid merkbaar...

Scildon: tranen bij Aflossingsblij

Scildon: tranen bij Aflossingsblij

Theo Krins, manager vermogensadvies Scildon, zette tijdens het 2e Scildon Congres vraagtekens bij de actie 'Aflossingsblij'. Krins: ”Het is een prima zaak...

"Adviseur bezorgt klant tienduizenden euro's verlies"

"Adviseur bezorgt klant tienduizenden euro's verlies"

Tussenpersonen kiezen volgens de Consumentenbond vaak voor de makkelijkste weg en bieden gewoon aan om over te stappen naar een annuïteitenhypotheek bij een...