Resultaten Adfiz-leden in 2022 boven verwachting

Document via Pixabay

De resultaten over 2022 zijn voor de meeste bij Adfiz aangesloten advieskantoren boven verwachting. Ook de daling in hypotheken was lager dan verwacht. Voor 2023 zijn de verwachtingen minder uitbundig dan vorig jaar, maar nog wel positief. De strategische focus ligt dit jaar vooral op actief klantbeheer en groei binnen de bestaande klantenkring. Dat zijn de uitkomsten van de Nieuwjaarspeiling van de adviseursorganisatie.

Over 2022 zijn de resultaten bij driekwart van de kantoren positief, en opnieuw zijn daarmee de verwachtingen van een jaar eerder (61 procent) overtroffen. Net als voorgaande jaren vertonen kantoren vanaf zes fte vaker groei (bij 89 procent omzetgroei) dan kantoren van een tot en met vijf fte (bij 65 procent omzetgroei). De gemiddelde omzetstijging is dit jaar bij die kleinere kantoren wel twee keer zo groot als bij de grotere kantoren (vijftien versus zeven procent).

Adfiz: “Kijkend naar adviessegmenten steeg de omzet voor schade en leven positief bij zo’n tien tot vijftien procent meer kantoren dan verwacht en meer dan in 2021. De ontwikkeling op de hypotheekmarkt was nog maar bij vier op de tien kantoren een groeimarkt. Dat is een flinke daling ten opzichte van het jaar ervoor toen het nog bij 67 procent steeg, maar het was ook fors meer dan de 23 procent kantoren die op groei hadden gerekend. Niettemin is vooral duidelijk dat bij hypotheken de groei eruit is. Bij de kleinere kantoren resulteert de daling van hypotheekomzet ook zichtbaar in een daling van de totale omzet.”

In 2023 verwacht zo’n 20 procent minder kantoren een groei te noteren dan de realisatie over 2022. Dit wordt vooral veroorzaakt door de hypotheekmarkt. Liefst 76 procent verwacht voor hypotheken een daling, en nog maar zeven procent verwacht in dat segment een lichte stijging. Voor schade en leven rekent ruim 60 procent zowel particulier als zakelijk nog op een stijging van de omzet.

Prioriteiten verschillen met kantoorgrootte

Actief klantbeheer staat weer terug bovenaan de prioriteitenlijstjes. Bij zeven op de tien kantoren staat het in de Top Vijf strategische prioriteiten, en bij drie op de tien is het de topprioriteit. Groei in de zakelijke markt blijft voor ruim de helft een Top Vijf prioriteit, maar is in de ranking wel iets gezakt. Dit komt vooral doordat kleinere kantoren er minder prioriteit aan geven.

Adfiz: “Tussen kleinere en grotere kantoren zijn weer opvallende verschillen waar te nemen. Bij beide heeft groei in de zakelijke markt meer prioriteit dan groei in de particuliere markt, maar het verschil in belang is bij de kantoren met zes of meer fte aanzienlijk groter. Als het gaat om digitalisering, efficiënte werkprocessen en beschikbare data valt op dat dit bij grotere kantoren nog veel belangrijkere issues zijn dan bij de kleinere kantoren. Betere communicatie over de waarde van de dienstverlening en actief klantbeheer scoort bij kleinere kantoren dan weer relatief hoog. Ook zit de transitie van administratief naar meer advies georiënteerd bij kleinere kantoren juist in de lift, terwijl bij grotere kantoren de focus hierop is afgenomen.”

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
De ins en outs van de Zorgverzekeringswet

De ins en outs van de Zorgverzekeringswet

(Adfiz in katern Ken je vak! in VVP 1, 2023) Omdat vrijwel iedereen die in Nederland woont verplicht is een zorgverzekering af te sluiten, zal de Zorgverzekeringswet...

Regeling klokkenluiders verplicht

Regeling klokkenluiders verplicht

(Adfiz in Ken je Vak! in VVP 2) Op 18 februari is de Wet bescherming klokkenluiders van kracht geworden. Deze nieuwe wet is een aanscherping van de eerdere Wet...

Adfiz: provisietransparantie niet helemaal van tafel

Adfiz: provisietransparantie niet helemaal van tafel

"Gelet op de brede politieke steun voor actieve transparantie is het niet de verwachting dat de hele maatregel van tafel gaat", meent Adfiz. "De volgende stap is...

Rondetafel duurzaamheid: Versnellen verduurzaming kan alleen gezamenlijk

Rondetafel duurzaamheid: Versnellen verduurzaming kan alleen gezamenlijk

Hoe kunnen we als financiële sector verduurzaming versnellen? Dat was de hamvraag tijdens het door Financieel Zeker georganiseerde rondetafelgesprek in Cultuur...

Subsidietraject www.jouwvliegendestart.nl beëindigd

Subsidietraject www.jouwvliegendestart.nl beëindigd

In totaal hebben 751 kandidaten gebruik gemaakt van de gesubsidieerde scholingsactiviteiten die Adfiz en OvFD hebben aangeboden om een carrièreswitch te maken...

Adfiz: wees alert op onterecht WIA-voorschot

Adfiz: wees alert op onterecht WIA-voorschot

Adfiz roept adviseurs op alert te zijn op onterechte WIA-voorschotten. Adfiz: “Als mensen een voorschotuitkering ontvangen moeten zij die terugbetalen als...

Adfiz: duidelijkheid over norm voor onafhankelijk advies

Adfiz: duidelijkheid over norm voor onafhankelijk advies

Volgens Polis Advocaten, in antwoord op een vraag van Adfiz, heeft de AFM-norm voor onafhankelijkheid in de vergelijkingskaart geen privaatrechtelijke consequenties. Adfiz:...

Adfiz: handreiking 'Pensioendienstverlening op maat'

Adfiz: handreiking 'Pensioendienstverlening op maat'

Adfiz heeft de handreiking 'Pensioendienstverlening op maat' gepubliceerd. De handreiking is samen met de pensioensector ontwikkeld in het kader van het aanvalsplan...

Adfiz vreest confettipensioen als keuzebegeleiding niet verbetert

Adfiz vreest confettipensioen als keuzebegeleiding niet verbetert

Het niet verbeteren van de keuzebegeleiding zal leiden tot confettipensioen, meent Adfiz-directeur Enno Wiertsema in zijn maandcolumn op de website van de organisatie...

Informeren of adviseren?

Informeren of adviseren?

(Opinie Enno Wiertsema, directeur Adfiz, in VVP-special Financieel Vitaal 2023) Onze samenleving digitaliseert in sneltreinvaart. Zorgdeclaraties dienen we in...