Richard Meinders likes & unlikes

Richard Meinders 2017

"Ik zou graag zien dat er een brede dialoog binnen de sector op gang komt om het evenwicht tussen de commerciële en maatschappelijke belangen te behouden dan wel te herstellen." Dat stelt Richard Meinders (SVC Groep) in de rubriek Like & Unlike in de woensdagnieuwsbrief van VVP Online.

Wat gaat er momenteel goed in de financiële sector?

"Er is volop dynamiek in de markt. Ik zie tussenpersonen veranderen naar ondernemers, waarbij nieuwe technieken om het klant belang te dienen niet worden geschuwd. De klanten van nu willen actief worden geadviseerd over nieuwe en betere mogelijkheden, die goed aansluiten bij hun persoonlijke omstandigheden. Het ontwikkelen van een online strategie naast de offline strategie is belangrijk, maar data en data-analyse zijn de sleutel."

Wat kan er beter in de financiële sector?

"Verzekeringen bestaan al eeuwen, waarbij het gezamenlijk opvangen van de lasten die één persoon niet kan dragen de basis is. De laatste jaren zien we steeds vaker individualistische oplossingen in verzekeringsland. Hierbij wordt, om de concurrentiepositie of de winstmarge goed te houden, vooral gemikt op doelgroepen met een goed risicoprofiel. Deze ontwikkeling brengt met zich mee dat doelgroepen met een lastiger risicoprofiel of producten die meer werk opleveren lastiger (lees: tegen veel hogere premies) te verzekeren zijn.

"De verzekeringsbranche investeert de laatste jaren veel om het imago en het vertrouwen in de branche te verbeteren. Door groepen uit te sluiten van betaalbare verzekeringsoplossingen of financieel advies zal het vertrouwen in de branche afnemen.

"Ik zou dan ook graag zien dat er een brede dialoog binnen de sector op gang komt om het evenwicht tussen de commerciële en maatschappelijke belangen te behouden dan wel te herstellen."

Reactie toevoegen

 
Meer over
André van Luijk likes & unlikes

André van Luijk likes & unlikes

"De hypotheekrenteaftrek is inmiddels een gedrocht geworden." Dat stelt Financieel Planner André van Luijk (Woonvisie en WoonGold) in de rubriek Like &...

Dorine van Basten likes & unlikes

Dorine van Basten likes & unlikes

"De communicatie van hypotheekaanbieders en adviseurs met hun bestaande klanten kan écht veel beter." Aldus Dorine van Basten, voorzitter Stichting Nationaal...

Ron Gardenier likes & unlikes

Ron Gardenier likes & unlikes

"We moeten meer mét en minder afzonderlijk van elkaar doen." Aldus NVGA-voorzitter Ron Gardenier (Aon) in de rubriek Like & Unlike van VVP Online. Gardenier...

Wim Vonk likes & unlikes

Wim Vonk likes & unlikes

"CRM 2.0 gaat over de ‘nieuwe adviseur’: hij/zij die een hoge mate van inleving laat zien." Dat zegt Wim Vonk (SparklingCRM) in de rubriek Like &...

Tony Dingemanse likes & unlikes

Tony Dingemanse likes & unlikes

"De financiële sector luistert naar de klant van 10 jaar geleden en niet naar de klant van nu." Dat zegt Tony Dingemanse (Projectmanager RISK en InsureApp)...

Wim Heeres likes & unlikes

Wim Heeres likes & unlikes

Adviseurs en verzekeraars moeten nóg meer investeren in de onderlinge samenwerking. Dat vindt Adfiz-voorzitter Wim Heeres in de rubriek Like & Unlike...