Slagingspercentages Hypothecaire krediet vallen tegen

Wft Boeken

De slagingspercentages rond de module Hypothecair krediet zijn er niet op vooruitgegaan, aldus Lindenhaeghe die de slagingspercentages PE en Wft uit de periode april 2018 tot april 2019 heeft vergeleken met die van het CDFD (april, mei en juni 2019).

Het slagingspercentage voor het initiële examen (769 examens deze periode) bedroeg over de periode april tot juni 2019 landelijk 39,5%. Het slagingspercentage voor het PE-examen (537 examens deze periode) bedroeg over deze periode landelijk 66,7%. Daarmee scoort Hypothecair krediet met afstand het laagst van alle modules. Bij Lindenhaeghe liggen de cijfers rond Hypothecair krediet ruim 4% hoger dan het landelijk gemiddelde, aldus Llindenhaeghe.

Wel blijven gemiddeld genomen de slagingspercentages min of meer gelijk: zo’n 60% slaagt voor een Wft-examen en ongeveer 85% slaagt voor PE. Bij PE liggen de percentages zelfs een fractie hoger in de periode april 2018 tot april 2019.

"Overigens gaat het bij de PE-examens wel om een relatief klein aantal. Zo deed in juni een groep van slechts 1.382 professionals examen, ten opzichte van maar liefst 17.310 examens afgelegd in maart 2019. Bij Wft lijkt een omgekeerde trend gaande: in juni werden relatief veel initiële examens gedaan", aldus Lindenhaeghe, die ook wijst op de eerste slagingspercentages rond het Bijzonder Examen. "In de eerste ‘bijzondere’ ronde, bedoeld om een verlopen adviesbevoegdheid te herstellen, werd 77,4% van de examens met een voldoende afgesloten. Dat klinkt mooi, ‘driekwart slaagt voor Bijzonder Examen’. Het gaat hier echter maar om 31 examens, dus je kunt je afvragen waarvoor al die moeite gedaan wordt. Vooral omdat je een beroepskwalificatie ook kunt herstellen door het betreffende diploma opnieuw te halen."

"Opvallend is tenslotte dat 8 van de 39 adviseurs die zich hadden aangemeld voor het Bijzonder Examen niet kwamen opdagen. Zij zullen moeten wachten tot oktober 2019 om opnieuw een poging te kunnen wagen", aldus Lindenhaeghe.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Maak van je advieskantoor een klant-energieke organisatie

Maak van je advieskantoor een klant-energieke organisatie

Hoe breng je een organisatie helemaal met elkaar in verbinding en hoe kun je klant-energie door je organisatie laten stromen. Klant-energie is de feedback van klanten...

How to be future proof als advieskantoor

How to be future proof als advieskantoor

Niet met prijs, niet met producten, niet met kennis, maar met een klantgerichte dienstverlening maak je het echte onderscheid als onafhankelijk advieskantoor....

Maak kennis met het advieskantoor anno 2025

Maak kennis met het advieskantoor anno 2025

De digitale revolutie heeft op alle sectoren in de maatschappij een enorme invloed, maar naast de technologische veranderingen verandert ook het gedrag...

Dag van het Topadvies: update belangrijke trends financiële adviesmarkt

Dag van het Topadvies: update belangrijke trends financiële adviesmarkt

Vooruit naar vroeger, zo omschrijven trendverkenners Jan-Henk Bouman en Wim van Rooijen van Fountainheads, technologische ontwikkelingen zoals Artificial Intelligence...

Zesde Dag van het Topadvies op 7 oktober in DUS (De Utrechtse Stadsvrijheid)

Zesde Dag van het Topadvies op 7 oktober in DUS (De Utrechtse Stadsvrijheid)

De zesde Dag van het Topadvies heeft als missie een bijdrage te leveren aan het verder future proof maken van het maatschappelijk ongelooflijk relevante adviesvak...

Future skills in de adviespraktijk: Harvard onderhandelen

Future skills in de adviespraktijk: Harvard onderhandelen

Een veranderende maatschappij vraagt om veranderende competenties. Dat geldt voor professionals in het algemeen, maar vooral voor professionals in de financiële...

Bijna alle hypotheekadviseurs worden opgeleid tot Adviseur Duurzaam Wonen

Bijna alle hypotheekadviseurs worden opgeleid tot Adviseur Duurzaam Wonen

Dit jaar wordt circa tachtig procent van alle hypotheekadviseurs opgeleid tot Adviseur Duurzaam Wonen. Zo'n tachtig bedrijven en instanties uit de hypotheekmarkt...

Lindenhaeghe biedt examens-op-afstand

Lindenhaeghe biedt examens-op-afstand

Lindenhaeghe is naar eigen zeggen de eerste financiële opleider die inzet op het afnemen van toetsen onder examencondities op afstand. Inschrijven is mogelijk...

Lindenhaeghe neemt weer Wft-examens af

Lindenhaeghe neemt weer Wft-examens af

Lindenhaeghe gaat vanaf 7 april weer examens afnemen. Op de site van LIndenhaeghe is te lezen: "Opleidingen tot 1 juni vinden veelal plaats in een Virtual Classroom....

Lindenhaeghe gaat volledig digitaal opleiden

Lindenhaeghe gaat volledig digitaal opleiden

Digitaal lesgeven is het uitgangspunt van het nieuwe opleidingsaanbod van Lindenhaeghe. Zowel (verplichte) Wft-opleidingen als verschillende vak- en vaardigheidstrainingen...