Slagingspercentages Hypothecaire krediet vallen tegen

Wft Boeken

De slagingspercentages rond de module Hypothecair krediet zijn er niet op vooruitgegaan, aldus Lindenhaeghe die de slagingspercentages PE en Wft uit de periode april 2018 tot april 2019 heeft vergeleken met die van het CDFD (april, mei en juni 2019).

Het slagingspercentage voor het initiële examen (769 examens deze periode) bedroeg over de periode april tot juni 2019 landelijk 39,5%. Het slagingspercentage voor het PE-examen (537 examens deze periode) bedroeg over deze periode landelijk 66,7%. Daarmee scoort Hypothecair krediet met afstand het laagst van alle modules. Bij Lindenhaeghe liggen de cijfers rond Hypothecair krediet ruim 4% hoger dan het landelijk gemiddelde, aldus Llindenhaeghe.

Wel blijven gemiddeld genomen de slagingspercentages min of meer gelijk: zo’n 60% slaagt voor een Wft-examen en ongeveer 85% slaagt voor PE. Bij PE liggen de percentages zelfs een fractie hoger in de periode april 2018 tot april 2019.

"Overigens gaat het bij de PE-examens wel om een relatief klein aantal. Zo deed in juni een groep van slechts 1.382 professionals examen, ten opzichte van maar liefst 17.310 examens afgelegd in maart 2019. Bij Wft lijkt een omgekeerde trend gaande: in juni werden relatief veel initiële examens gedaan", aldus Lindenhaeghe, die ook wijst op de eerste slagingspercentages rond het Bijzonder Examen. "In de eerste ‘bijzondere’ ronde, bedoeld om een verlopen adviesbevoegdheid te herstellen, werd 77,4% van de examens met een voldoende afgesloten. Dat klinkt mooi, ‘driekwart slaagt voor Bijzonder Examen’. Het gaat hier echter maar om 31 examens, dus je kunt je afvragen waarvoor al die moeite gedaan wordt. Vooral omdat je een beroepskwalificatie ook kunt herstellen door het betreffende diploma opnieuw te halen."

"Opvallend is tenslotte dat 8 van de 39 adviseurs die zich hadden aangemeld voor het Bijzonder Examen niet kwamen opdagen. Zij zullen moeten wachten tot oktober 2019 om opnieuw een poging te kunnen wagen", aldus Lindenhaeghe.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Personenschade door asbest

Personenschade door asbest

Werknemers die ziek zijn geworden door het werken met asbest kunnen hun (voormalige) werkgever aansprakelijk stellen voor schadevergoeding. Veel problemen bij het...

Klantgerichtheid kan nóg beter

Klantgerichtheid kan nóg beter

Klantgerichtheid wordt meer en meer het onderscheidend vermogen van financieel adviseurs. Dat werd duidelijk op de vijfde VVP Dag van het Topadvies. Ook duidelijk...

Personenschade door asbest

Personenschade door asbest

Werknemers die ziek zijn geworden door het werken met asbest kunnen hun (voormalige) werkgever aansprakelijk stellen voor schadevergoeding. Veel problemen bij...

Lijfrente afkopen bij langdurige arbeidsongeschiktheid

Lijfrente afkopen bij langdurige arbeidsongeschiktheid

Bij arbeidsongeschiktheid is het afkopen van lijfrente onder voorwaarden nu wel mogelijk zonder een revisierente. Door arbeidsongeschiktheid kan de inkomensterugval...

“Ik heb geen klanten”

“Ik heb geen klanten”

Welkom en afscheid bepalen veel en veel meer gastvrijheid dan het product. Dat was een van de eye openers die Esther Reinders meegaf in de kennissessie die zij...

Dag van het Topadvies: "Ik heb geen klanten"

Dag van het Topadvies: "Ik heb geen klanten"

Welkom en afscheid bepalen veel en veel meer gastvrijheid dan het product. Dat was een van de eye openers die Esther Reinders meegaf in de kennissessie die zij namens...