Systemen AnsvarIdéa en Turien & Co. worden geïntegreerd

Peter van Geijtenbeek: ‘Basis voor nieuwe marktstandaarden.’

“Per 1 januari 2025 wordt de infrastructuur van AnsvarIdéa geïntegreerd in het systeem van Turien & Co. Dit betekent dat de administratie en financiën van beide ondernemingen voortaan via één systeem lopen. Het systeem van AnsvarIdéa, Ansvar Broker Connect, verdwijnt”, aldus CEO Peter van Geijtenbeek.

Op dit moment gebruiken AnsvarIdéa in Amsterdam en Turien & Co. in Alkmaar nog een eigen front- en backoffice systeem. "Dat betekent dat we die systemen momenteel op twee vlakken moeten ontwikkelen en onderhouden. Dat is natuurlijk niet efficiënt en betekent dat je minder snel kunt inspelen op ontwikkelingen. Neem een ontwikkeling als artificial intelligence. Stel dat je hiervoor een service of functionaliteit wilt aanbieden, dan moet je die eerst ontwikkelen in het ene systeem en vervolgens nog een keer hetzelfde doen in het andere systeem. En dat is zo met alles; we moeten alles twee keer doen. Het is voor ons duurder, terwijl het voor de adviseur geen meerwaarde heeft. Het geïntegreerde systeem biedt die meerwaarde wel.”

Ongeveer 70 procent van de adviseurs van AnsvarIdéa heeft een samenwerking met Turien & Co. "Voor deze adviseurs is het makkelijker als ze op termijn nog maar één omgeving met alle functionaliteiten en proposities tot hun beschikking hebben. Het mooie is dan ook dat de adviseur die al werkt met het extranet van AnsvarIdéa straks ook toegang heeft tot de producten van Turien & Co., en vice versa."

“Een ander voordeel is dat het systeem van Turien & Co. veel flexibeler is. Het is ingericht op niches. Het is ontworpen om polissen modulair op te bouwen, waardoor je echt maatwerk kunt bieden voor iedere klantgroep en iedere afwijking. Dat vonden wij als eerste klant van dit systeem heel belangrijk. Turien & Co. is namelijk een echte nichespeler. Maar het past ook heel goed bij AnsvarIdéa, dat de laatste jaren steeds meer van commodity naar niche is gegaan.”

Volgens Van Geijtenbeek zitten de grootste nadelen eigenlijk in het voortraject. "We hebben vorig jaar handmatig al heel veel producten omgezet, en gaan dit jaar op een geautomatiseerde manier verder met het rationaliseren van onze producten. Dit houdt in dat we keuzes moeten maken en dingen gelijk gaan trekken. In plaats van zes autoverzekeringen met elk een eigen risico, gaan we nog maar één autoverzekering aanbieden met de keuze voor een extra vrijwillig eigen risico. Uiteindelijk wil je terug naar niet meer producten dan noodzakelijk zijn. Dit kan lastig zijn voor een adviseur, maar ook voor de klant.”  

AnsvarIdéa gaat na de overstap minder producten aanbieden. "We kunnen ze wel veel slimmer opbouwen. We hoeven straks geen apart product meer in te richten voor elke variant binnen een bepaalde verzekering, zoals het huidige systeem van AnsvarIdéa eigenlijk doet. In plaats daarvan gaan we werken met één basisproduct, waarbinnen we varianten kunnen maken.”

Volgens Van Geijtenbeek zal het label AnsvarIdéa zeker blijven. "AnsvarIdéa heeft eigen een doelgroep, een eigen kantoor, een eigen productlijn en heeft met duurzaamheid en recreatie zijn eigen niches, terwijl Turien & Co. meer gericht is op premium verzekeringen, Inkomen, Wegas en Financial Lines. En AnsvarIdéa is een verzekeraar, en Turien & Co. niet. Dat blijft.”

Reactie toevoegen

 
Meer over
En de categoriewinnaars van de VVP Advies Award 2024 zijn...

En de categoriewinnaars van de VVP Advies Award 2024 zijn...

Adviesgroep Het Raadhuis (categorie Particulier Advies), duGardijn (Zakelijk Advies), Advies met M.I.N.T. (Hypotheek Advies, De Regt Adviesgroep (Pensioen Advies)...

PensioenVizier trots op nominatie VVP Advies Award 2024

PensioenVizier trots op nominatie VVP Advies Award 2024

“We zijn ontzettend blij en voelen ons vereerd dat wij genomineerd zijn voor de VVP Advies Award 2024 in de categorie Pensioen. Het bedrijf is de afgelopen...

Dit zijn de 17 genomineerden voor de VVP Advies Award 2024

Dit zijn de 17 genomineerden voor de VVP Advies Award 2024

De jury van de VVP Advies Award 2024 heeft de namen bekend gemaakt van de meest klantgerichte advieskantoren van Nederland in de categorieën Particulier Advies,...

Migratie provinciale portefeuille Ansvar naar Turien & Co.

Migratie provinciale portefeuille Ansvar naar Turien & Co.

De provinciale portefeuille en producten van Ansvar worden begin volgend jaar overgevoerd naar Turien & Co.. Het label Ansvar en de producten blijven en zullen...

De meerwaarde van minder

De meerwaarde van minder

(Paul Burger, AnsvarIdéa/Ideële Verzekeringen, in Ken je vak! VVP 2-2024) Bo-rent, SnappCar, Greenwheels, Airbnb, Peerby (huren bij je buren), het...

Nut en noodzaak van de Duurzaamheidsmanager

Nut en noodzaak van de Duurzaamheidsmanager

(Partner in kennis AnsvarIdéa in VVP-special Duurzaam Advies 2024) Nieuwe tijden komen met nieuwe termen, zo hadden we al ‘bestuursschaamte’,...

Special Duurzaam Advies VVP en INSVER: winst in alle opzichten

Special Duurzaam Advies VVP en INSVER: winst in alle opzichten

Duurzaamheid is een onderdeel van modern ondernemerschap. Iedere adviseur zal actie moeten ondernemen. Aldus Kees Dullemond (INSVER) in de special Duurzaam Advies...

De wereld verandert en wij geven de richting aan

De wereld verandert en wij geven de richting aan

(Uit VVP-special Duurzaam Advies 2024) Het lijkt nog ver, 2050, maar op weg naar klimaatneutraliteit gaat er de komende jaren al veel veranderen. Dat vergt de...

Rode draad bij vergroening

Rode draad bij vergroening

(Björn Jalving, Turien/Ansvar, in Ken je vak! in VVP 1-2024) Over waarom een duurzame samenleving noodzakelijk is, raken we nooit uitgeschreven. Maar wat...

VVP Ken je vak! Duurzaamheid: rode draad bij vergroening

VVP Ken je vak! Duurzaamheid: rode draad bij vergroening

(Björn Jalving, Turien/Ansvar, in Ken je vak! in VVP 1-2024) Over waarom een duurzame samenleving noodzakelijk is, raken we nooit uitgeschreven. Maar wat zullen...