Verleng looptijd alle aflossingsvrije hypotheken naar 75 jaar

Discussie

Bijna een gelijkspel bij de VVP-poll van afgelopen week: 51 procent van 157 stemmers was het eens met de stelling 'Actief beheren van mijn klanten inmiddels belangrijker dan nieuwe omzet', 49 procent was het er niet mee eens. Het laat zien dat nog lang niet iedereen de focus heeft verschoven naar actief beheer en dat er nog wel degelijk nieuwe omzet wordt behaald.

De nieuwe stelling gaat maar weer eens over aflossingsvrije hypotheken. Vereniging Eigen Huis en De Hypotheekshop roepen geldverstrekkers op om de looptijd van alle aflossingsvrije hypotheken te verlengen van 30 naar 75 jaar, of om helemaal geen einddatum te hanteren. Mensen met een bescheiden inkomen en kleine aflossingsvrije hypotheek mogen volgens de organisaties niet opeens worden gedwongen om hun huis te verkopen. "Dat zou absurd zijn, want de meesten kunnen de maandelijkse lasten van hun aflossingsvrije hypotheek nu en in de toekomst vaak prima betalen." Wij zijn benieuwd hoe u het ziet. Doe weer mee en stem  op de nieuwe stelling: 'Verleng looptijd alle aflossingsvrije hypotheken naar 75 jaar'.

Weer een goede week gewenst! Het wordt weer puffen, als we de weersvoorspellers mogen geloven!

 

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Ferd Latour - geen 22 juli 2019

Mensen met wat hypotheek op het eind van hun huis: moet kunnen. Organisaties hoe netjes ook reageren altijd vanuit hun eigen belang. Een bekend verschijnsel. Ook adviseurs en consumentenorganisaties. Een goede analyse is dus nodig. Niet alleen voor de huidige situatie maar ook voor situaties met lage woningprijzen en laagconjunctuur. Kijk vooral naar waar je naar toe wil en niet naar geldende afspraken die alleen kunnen veranderen door opnieuw het gesprek aan te gaan. Dan krijg je een gedragen oplossing. Niet elke aanbieder heeft met funding/belegger dezelfde afspraken en kan "zomaar" wat veranderen. Er zijn echt beleggers die hun geld een keer terug willen zien. NIet zo raar toch. Dan moet je dus andere beleggers aantrekken met andere tarieven die vervolgens doorberekend moeten kunnen worden consumenten. Ook dat hoort er bijv. bij zo'n nieuwe regeling. Grote pensioenfondsen kunnen gewoon eindeloos tegen een laag tarief verstrekken. Of toch ook niet ? Een gepensioneerde wil er in deze barre Draghi tijden met zijn rare opkoopprogramma wel weer eens wat bij hebben. En dat betekent echt een wat hogere rente en aflossen van de goedkope oude lening/hypotheek.

Meer over
Loonoffer tijdens coronacrisis reëel

Loonoffer tijdens coronacrisis reëel

Een ruime meerderheid (84 procent) was het eens met de VVP-poll van vorige week dat de anderhalvemetereconomie de rest van het jaar blijft. Eens kijken of de nieuwe...

Anderhalvemetereconomie blijft rest van het jaar

Anderhalvemetereconomie blijft rest van het jaar

Bijna een kwart van 160 stemmers (23 procent) antwoordde ja op de VVP-poll van afgelopen week: 'Er zijn door corona al klanten van mij failliet gegaan'. Dat is best...

Er zijn door corona al klanten van mij failliet gegaan

Er zijn door corona al klanten van mij failliet gegaan

Een duidelijke meerderheid (85 procent van 84 stemmers) was het eens met de VVP-stelling van afgelopen week: 'Concretisering nazorgplicht niet los te zien van vraagstuk...

Concretisering nazorgplicht niet los te zien van vraagstuk betaling

Concretisering nazorgplicht niet los te zien van vraagstuk betaling

Tachtig procent van 100 stemmers was het eens met de VVP-stelling van vorige week: 'Ik ben voor duidelijke normen nazorgplicht'. De stelling was naar aanleiding...

Voor duidelijke normen nazorgplicht

Voor duidelijke normen nazorgplicht

Een duidelijke uitslag op de VVP-poll van afgelopen keer: 91 procent van 128 stemmers denkt dat persoonlijk financieel advies bestaansrecht houdt in de anderhalvemetereconomie....

Persoonlijk advies en anderhalvemetereconomie

Persoonlijk advies en anderhalvemetereconomie

Iets meer dan de helft (53 procent) van 150 stemmers was het eens met de afgelopen VVP-poll: 'Ik heb minder omzet door corona'. De crisis doet zich dus toch al wel...

Ik heb minder omzet door corona

Ik heb minder omzet door corona

Vierentachtig procent van 268 stemmers was het eens met de afgelopen VVP-stelling dat de overheid de verhoging van de assurantiebelasting alsnog moet terug draaien....

Alsnog verhoging assurantiebelasting terugdraaien

Alsnog verhoging assurantiebelasting terugdraaien

De verhoging van de assurantiebelasting wordt niet teruggedraaid, liet het kabinet vorige week weten tussen alle coronaperikelen door. De evaluatie leverde volgens...

Coronacrisis zal leiden tot innovatie bij verzekeringen

Coronacrisis zal leiden tot innovatie bij verzekeringen

Een hele kleine meerderheid (51 procent) antwoordde ja op de VVP-poll van afgelopen week: ‘Ik benader mijn klanten pro-actief tijdens de coronacrisis’...

Ik benader mijn klanten pro-actief tijdens coronacrisis

Ik benader mijn klanten pro-actief tijdens coronacrisis

Van de 157 deelnemers aan de afgelopen VVP-poll denkt 84 procent dat het coronavirus leidt tot een economische recessie. Je moet ook wel héél erg optimistisch...