VVP-poll: adviessector én overheid moeten zorgen voor jaarlijkse financiële APK voor alle Nederlanders

Stelling van de week megafoon 2019

“Zowel de AFM als DNB roepen op tot samenwerking binnen de sector en de overheid en stimuleren de introductie van een persoonlijk financieel onderhoud om handelingsperspectief voor financiële gezondheid voor alle Nederlanders te realiseren. Onafhankelijke adviseurs hebben daarbij een belangrijke rol en hebben toegevoegde waarde voor klanten, zeker bij complexe situaties of (het ervaren van) drempels."

Dit staat in Trendzicht 2023 van de AFM. Bureau DFO verwees hiernaar en riep advieskantoren, serviceproviders en softwarebedrijven op om beter samen te werken om alle uitdagingen voor de komende jaren aan te kunnen (groeiende adviesbehoefte en verbreding adviesvak).

Naar aanleiding van de oproep van de AFM vraagt de VVP-redactie zich af of de financiële sector, met steun van de overheid, het wenselijk vindt om bij te dragen aan een persoonlijk financieel onderhoud voor alle Nederlanders. Vandaar de stelling van deze week:

'Adviessector én overheid moeten zorgen voor jaarlijkse financiële APK voor alle Nederlanders'.

Stemmen kan hier.

De respondenten waren eensgezind over de stelling van vorige week: 'Invoering actieve provisietransparantie binnen half jaar is geen probleem'. Maar liefst 87 procent gaf aan dit wél een probleem te vinden. Werk aan de winkel dus voor een groot deel van de adviseurs!

Reactie toevoegen

 

Reacties

Michiel Franken - Franken Financieel Advies 13 november 2023

Verplicht de geldverstrekkers jaarlijks, bijvoorbeeld op dag van de arbeid (1 mei), 0,1% op jaarbasis over te maken over het uitstaand portefeuille bedrag dat de TP voor de betreffende geldverstrekker in beheer heeft. Als de klant te weinig aandacht krijgt van zijn TP dan kan de klant zelf overstappen naar een andere TP waar hij/zij wel meer aandacht van krijgt. De geldverstrekker verdient (te) veel op de rentemarge zonder daar al te veel voor te hoeven doen. Bankkantoren zijn in de loop van de tijd verdwenen en het advies en onderhoud zou wel opgepakt worden door de TP's. Echter wie betaalt deze rekening? Lijkt mij een goed idee dat de geldverstrekker gaat meebetalen aan het advies en onderhoud dat gegeven wordt door zijn TP aan hun klanten.

Bestuur CFD - Brancheorganisatie CFD 13 november 2023

Een gezonde bedrijfsvoering betekent dat je ook voldoende winst moet KUNNEN maken. Daarin hoort ook een opslag voor risicoaansprakelijkheid. Het uurtarief voor een professionele adviseur zou feitelijk 150 euro moeten zijn om dat in balans te brengen. Als daar ook jaarlijks beheer bij komt, moet ook dat betaald worden. Het is voor het merendeel van de financieel advieskantoren geen kwestie van niet willen. De wetgeving heeft onze sector zo hard aangepakt, dat het niet meer kan. CFD heeft hier in 2013 al voor gewaarschuwd en in ons boek Provisie 2.0. Wat je nu ziet is een enorme consolidatie, veel te weinig adviseurs en dus grijpt men naar AI-modellen. De eerste scheurtjes beginnen ook daar zichtbaar te worden. Uiteindelijk zal ook hier weer blijken: Goed Financieel Advies = Persoonlijk Advies.

Celine - Triki Beheer Verzekeringen BV 13 november 2023

Wie gaat dat betalen? Wij als tussenpersoon zijn behoorlijk uitgekleed. Men verwacht echter nog steeds dat je 24/7 "aan" staat en bereikbaar bent. Betalen voor advies, "ho maar"! En diegene die het zo hard nodig hebben, kunnen niet betalen, want hebben het financieel al zwaar. Het wordt tijd dat de adviseur fatsoenlijk beloond word voor alle uren die hij/zij aan haar klant besteed. Maak advies voor IEDEREEN toegankelijk en breng een vorm van (vaste) provisie terug. Wanneer elke adviseur hetzelfde verdient, zal de klant kiezen voor het beste advies en degene waarbij hij/zij het beste gevoel heeft. Op 35 jarige leeftijd, 15 jaar ervaring. Altijd gedroomd het familiebedrijf over te nemen. Twijfel ik nu of ik überhaupt wel in deze branche wil blijven.

Paul Schoo - Platter-Schoo 13 november 2023

16 jaar lang hebben ze de adviseur deskundig de nek omgedraaid. En nu mag het restantje de puinhoop opruimen.

Meer over
VVP-poll: financieel dienstverleners onderschatten risico klimaatverandering

VVP-poll: financieel dienstverleners onderschatten risico klimaatverandering

Het Nederlandse bedrijfsleven beschouwt cybercriminaliteit als de grootste risico van deze tijd, gevolgd door bedrijfsstilstand, het tekort aan arbeidskrachten en...

VVP-poll: 'AFM moet harder optreden tegen advieskantoren die regels overtreden'

VVP-poll: 'AFM moet harder optreden tegen advieskantoren die regels overtreden'

Er werd afgelopen week volop gestemd op de stelling 'Actieve provisietransparantie dwingt adviseurs te laten zien wat ze waard zijn'. Een meerderheid van 65 procent...

VVP-poll: actieve provisietransparantie dwingt adviseurs te laten zien wat ze waard zijn

VVP-poll: actieve provisietransparantie dwingt adviseurs te laten zien wat ze waard zijn

"Actieve provisietransparantie is nog steeds nergens voor nodig, maar als het dan toch komt biedt het de financieel adviseur een uitgelezen kans om zijn waarde tegenover...

VVP-poll:  invoering actieve provisietransparantie binnen half jaar is geen probleem.

VVP-poll: invoering actieve provisietransparantie binnen half jaar is geen probleem.

Actieve provisietransparantie gaat er nu snel van komen. Dat zegt Adfiz: "Na jaren van discussie met de minister, de Tweede Kamer en alle stakeholders over de vormgeving...

VVP-poll:  'Adviesbegrip uitbreiden naar beheerfase'

VVP-poll: 'Adviesbegrip uitbreiden naar beheerfase'

Adfiz pleit ervoor dat het adviesbegrip moet worden uitgebreid naar de beheerfase.  Adfiz schrijft onder meer: " Als het Wft adviesbegrip niet voor de beheerfase...

VVP-poll: hoogste tijd voor charmeoffensief van adviseurs richting consument.

VVP-poll: hoogste tijd voor charmeoffensief van adviseurs richting consument.

Uit onderzoek van het ministerie van Financiën blijkt dat consumenten angst hebben voor financieel adviseurs. De minister wilde achterhalen waarom consumenten...

VVP-poll: 'Banken doen al enorm veel voor de samenleving'

VVP-poll: 'Banken doen al enorm veel voor de samenleving'

Financiële dienstverleners riepen bij de uitbraak van de coronaepidemie in koor dat ze dit keer niet de oorzaak van het probleem wilden zijn, zoals bij de kredietcrisis,...

VVP-poll: 'Al mijn klanten zijn gewezen op het fantastische voordeel van de aflossingsvrije hypotheek'

VVP-poll: 'Al mijn klanten zijn gewezen op het fantastische voordeel van de aflossingsvrije hypotheek'

De meningen over de stelling van vorige keer 'Al mijn klanten met een aflossingsvrije hypotheek zijn geattendeerd op de risico's' waren verdeeld. Bijna de helft...

VVP-poll: 'Al mijn klanten met een aflossingsvrije hypotheek zijn geattendeerd op de risico's'

VVP-poll: 'Al mijn klanten met een aflossingsvrije hypotheek zijn geattendeerd op de risico's'

De AFM is tevreden met de inzet van de sector om klanten te wijzen op de risico's van een aflossingsvrije hypotheek. De afgelopen vijf jaar zijn namelijk 1,68 miljoen...

VVP-poll: verplichte AOV voor zelfstandigen gaat er niet meer komen

VVP-poll: verplichte AOV voor zelfstandigen gaat er niet meer komen

Lang niet iedereen vindt kunstmatige intelligentie nodig bij het werk als adviseur. Daar duidt de uitslag van de meest recente VVP-poll tenminste op. Vierenzeventig...