Aantal NHG-garanties met 20 procent gestegen

Carla Muters 2020

Het aantal NHG-garanties voor de aankoop van een woning is in het eerste kwartaal van 2021 met 20 procent  gestegen. Dit is veroorzaakt door huizenkopers onder de 35 jaar die de overdracht hebben uitgesteld tot na 1 januari 2021, omdat zij vanaf dat moment geen overdrachtsbelasting hoeven te betalen. Het totaal aantal verkochte woningen volgens het CBS is in dezelfde periode gestegen met 29 procent en dde gemiddelde koopsom lag volgens het CBS in maart zelfs bijna 25 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar.

NHG-bestuurder Carla Muters: “Door de sterk stijgende huizenprijzen zijn er op dit moment minder woningen te koop onder de NHG-kostengrens. Ondanks deze zorgelijke ontwikkeling willen we de kostengrens niet te snel mee laten stijgen omdat de huidige methodiek stabiliserend werkt en minder volatiel en afhankelijk is van de conjunctuur van huizenprijzen. Gelukkig zien we dat mensen - met name starters - die een woning kopen onder de NHG-kostengrens in ongeveer 70 procent van de gevallen een hypotheek met NHG afsluiten. Niemand kan in de toekomst kijken. Maar voor woningeigenaren is het belangrijk om een vangnet te hebben, mocht dat in de toekomst nodig zijn.”

Muters zegt dat NHG kwetsbare groepen die in de problemen komen tijdens of na de coronacrisis wil helpen. "Vorig jaar hebben we daarom de voorwaarden voor de aanvullende borgtocht tijdelijk vereenvoudigd. We zien het aantal verliesdeclaraties verder dalen, maar we houden er wel rekening mee dat specifieke groepen huiseigenaren nog in problemen zouden kunnen komen aan het einde van de coronacrisis. Wij willen samen met de sector klaarstaan voor deze groepen wanneer dat nodig is. Daarom verkennen we samen met deelnemers van het Platform Hypotheken concrete oplossingen en aanbevelingen die ervoor zorgen dat mensen straks op verantwoorde en zorgeloze wijze kunnen (blijven) wonen. De uitkomsten hiervan bieden we met de sector vóór de zomer aan aan de (demissionair) minister van Binnenlandse Zaken in het ‘Actieplan Wonen zonder Hypotheekproblemen’."

Reactie toevoegen

 
Meer over
NHG: Calcasa eerste toegestane desktoptaxatie

NHG: Calcasa eerste toegestane desktoptaxatie

De Calcasa desktoptaxatie is het eerste door NHG geaccepteerde product. Per 1 juli staat NHG, naast de fysieke taxatie, desktoptaxaties toe. Dit is een taxatievorm...

"Duidelijk maken waar woningeigenaar terecht kan met betaalproblemen"

"Duidelijk maken waar woningeigenaar terecht kan met betaalproblemen"

Veel woningeigenaren die te maken krijgen met betaalproblemen vermijden deze in eerste instantie of proberen deze zelf op te lossen. Als zij vervolgens hulp willen...

Vier belangrijkste wijzigingen NHG-hypotheek

Vier belangrijkste wijzigingen NHG-hypotheek

NHG voert per 1 juli een aantal tussentijdse wijzigingen door in de Voorwaarden en Normen voor een hypotheek met NHG in 2021. Volgens NHG zijn dit de belangrijkste:...

Pilot NHG voor duurhuurders

Pilot NHG voor duurhuurders

NHG start in samenwerking met BLG en andere marktpartijen in 2021 een pilot waarbij duurhuurders die gebruik maken van maatwerk ook een NHG-hypotheek kunnen krijgen....

NHG: verlaagde overdrachtsbelasting populair onder starters

NHG: verlaagde overdrachtsbelasting populair onder starters

Huizenkopers onder de 35 jaar maken volop gebruik van de nieuwe regels met betrekking tot de verlaagde overdrachtsbelasting, aldus kwartaalcijfers van NHG. Starters...

Op volle toeren

Op volle toeren

ORV en hypotheekbescherming hebben alle baat bij een gunstige hypotheekmarkt. En die markt ís gunstig op het moment. Dat lijkt nog wel even zo te blijven...

Steeds meer hypotheekadviseurs volgen NHG-trainingen vanuit huis

Steeds meer hypotheekadviseurs volgen NHG-trainingen vanuit huis

Vanwege het coronavirus volgen steeds meer hypotheekadviseurs online NHG trainingen vanuit huis. Zo’n 500 hypotheekadviseurs hebben de afgelopen negen maanden...

Terugblik op The New Financial Way (6)

Terugblik op The New Financial Way (6)

"We hopen dat we jou met deze filmpjes inspireren en dat deze filmpjes jou aan het denken zetten over wat jij al bijdraagt aan jouw ideale wereld", aldus Indra Frishert...

Lessen uit corona: Carla Muters (NHG) in The New Financial Way (5)

Lessen uit corona: Carla Muters (NHG) in The New Financial Way (5)

“Elkaar helpen, juist in deze moeilijke tijden en bouwen aan een duurzame wereld, een wereld waar iedereen erop vooruit kan gaan. Juist deze zaken gaan hand...

NHG: “Sluit aan bij digitaliseren klantreis in beheer”

NHG: “Sluit aan bij digitaliseren klantreis in beheer”

NHG roept ketenpartners op zich versneld aan te sluiten bij de aanpak om het traject voor woningbehoud te versnellen. NHG verwacht dat volgend jaar de aantallen...