Adfiz start Watson-pilot

Enno Wiertsema 2018 resized

Adfiz start een pilot met Watson van IBM. In zijn maandcolumn op www.adfiz.nl roept Adfiz-directeur Enno Wiertsema leden op mee te doen met de pilot.

Wiertsema: "Samen met een aantal leden gaan we een aantal processen definiëren waarbij Watson een rol zou kunnen spelen. Waar dat concreet toe gaat leiden? Geen idee. Maar we gaan ermee aan de bak en we gaan het doen! En ik ben er voor de volle 100 procent van overtuigd dat het ons aan het eind iets oplevert waar onze hele beroepsgroep bij gebaat is. En waardoor we de klant in de toekomst nog beter van dienst kunnen zijn."

Watson verzamelt data. 

Wiertsema: "Dat verzamelen van data doet Watson op twee manieren. Ten eerste door internetscraping, het ‘afstruinen’ van wat online beschikbaar is in nieuwsberichten, social media en andere digitale uitingsvormen. Het is haast onvoorstelbaar als je ziet hoeveel extra informatie op die manier verzameld kan worden. Een andere wijze waarop Watson data verzamelt, is doordat het door de gebruiker wordt ‘gevoed’ met stukjes informatie, in tekst of in beeld. Bijvoorbeeld – en dan denk ik hardop: doordat de adviseur de financiële administratie van een klant in Watson upload. Uit die enorme brij aan data die Watson zelf heeft verzameld en waarmee het is gevoed, kan het vervolgens gefundeerde hypothesen genereren, evalueren en verklaren.

"Er is iemand nodig die de door Watson geformuleerde hypothese vertaalt. Iemand die ‘m oppikt en op de juiste manier inzet om ervoor te zorgen dat zo’n inzicht bijdraagt aan het verwezenlijken van de (bedrijfs)doelen. Zie daar de toekomst van de adviseur. Watson kan dan wel uitvogelen waar klanten met een bepaald profiel behoefte aan hebben, maar je hebt een adviseur nodig om dit inzicht te koppelen aan een oplossing voor de klant die bij hem aan tafel zit."

 


Reactie toevoegen

 
Meer over
Adfiz: minister vindt juiste balans

Adfiz: minister vindt juiste balans

De juiste balans tussen wensen uit de Kamer en de argumenten uit de sector. Dat vindt minister Hoekstra in volgens Adfiz in de maatregelen die hij dinsdag bekend...

Adfiz Prestatie Onderzoek: nieuwe winnaars bij Particulier Leven en Schade

Adfiz Prestatie Onderzoek: nieuwe winnaars bij Particulier Leven en Schade

De nieuwe 'Beste Partner'-prijzen van Adfiz zijn gewonnen door de Vereende (Beste Partner Verzekerbaarheid), TAF (Beste Partner Efficiency) en Movir (Beste Partner...

Adfiz wil meer publieke aandacht voor echte waarde van advies

Adfiz wil meer publieke aandacht voor echte waarde van advies

Een veel belangrijker issue dan provisie is dat "er meer publieke aandacht komt voor de echte waarde van advies, en dat we rechtstreekse productverkoop en leadgeneratie...

Adfiz tegen algemene verlaging collectiviteitskorting

Adfiz tegen algemene verlaging collectiviteitskorting

Adfiz is ervan overtuigd dat een generieke verlaging van de collectiviteitskorting niet gaat leiden tot meer zorginhoudelijke afspraken. De oplossing moet wat...

Adfiz: experiment met ecosystemen

Adfiz: experiment met ecosystemen

Adfiz doet het komende jaar samen met leden mee aan diverse innovatiepilots en -experimenten. Voor de Ken-je-Vak serie van VVP doet de branchevereniging verslag...

Hoe creëer je meerwaarde met collectieve zorgverzekeringen?

Hoe creëer je meerwaarde met collectieve zorgverzekeringen?

Hoe creëer je meerwaarde met collectieve zorgverzekeringen? Deze vraag beantwoordt Adfiz in een kennisartikel voor de VVP-nieuwsbrief 'Ken je vak op vrijdag!'. De...