Brand New Day op weg naar 10 miljard euro beheerd vermogen

Kalo Bagijn 2019

Brand New Day zag in 2023 het totale klantvermogen met 33 procent groeien naar 6,4 miljard euro (2022: 4,8 miljard euro). Eind 2025 moet dan 10 miljard euro gaan worden. Volgens Brand New Day leeft het onderwerp pensioen door de nieuwe wet- en regelgeving én ondernemen klanten actie.

In 2023 werden 70.000 nieuwe rekeningen geopend, waardoor het totaal aantal rekeningen bij de pensioenbank toenam tot 300.000 (+24 procent). De nettowinst van Brand New Day is over 2023 uitgekomen op 21,5 miljoen euro (2022: 10,2 miljoen euro). Deze winst gebruikt Brand New Day volledig om het eigen vermogen van de bancaire activiteiten te versterken om zo verder te kunnen groeien op de markt van pensioenbeleggen en -sparen.

Medeoprichter en ceo Kalo Bagijn: “De trend dat Nederlanders vaker en vroeger zelf in actie komen voor de opbouw van hun pensioen, neemt door de brede maatschappelijke discussie over ons pensioenstelsel alleen maar in kracht toe.”

Brand New Day wijst erop dat de nieuwe wet een einde heeft gemaakt aan de fiscale discriminatie van zzp’ers en werknemers met een pensioentekort. "Deze groepen mogen sinds de nieuwe pensioenwet evenveel opzijzetten in een aanvullend pensioen (het extra pensioenpotje) als werknemers mogen in een bedrijfspensioen. Miljoenen Nederlanders hebben in 2023 dus de ruimte – jaarruimte – gekregen om hun pensioen voortaan tot hetzelfde niveau aan te vullen als mensen met een bedrijfspensioen. Het maximale bedrag dat zij elk jaar via de jaarruimte fiscaal aftrekbaar opzij mogen zetten in een aanvullend pensioen is daarmee van ongeveer 15.000 naar 35.000 euro gestegen.

Brand New Day signaleert dat zowel zzp’ers als werknemers massaal gebruik hebben gemaakt van de verruimde belastingregels. De gemiddelde maandinleg van bestaande klanten steeg na invoering van de Wet toekomst pensioenen met 40 procent. Ook zag Brand New Day een sterke toename in nieuwe stortingen op de beleggingsrekeningen van klanten die zonder belastingvoordeel vermogen willen opbouwen voor hun pensioen. Allemaal indicaties dat het onderwerp pensioen door de nieuwe wet- en regelgeving leeft en dat klanten actie ondernemen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Nieuw bij Brand New Day: spaardeposito’s (branded content)

Nieuw bij Brand New Day: spaardeposito’s (branded content)

Zo hard als de rente steeg, zo hard groeide het afgelopen jaar de vraag naar spaardeposito’s bij Brand New Day. Omdat de grootste aanbieder van aanvullende...

Eerder stoppen met werken? Durf te vragen!

Eerder stoppen met werken? Durf te vragen!

(Blog door Brand New Day, kennispartner van het VVP Event Pensioen & Vermogen op 19 maart. Auteur: Joost Tieland, commercieel directeur). Vermogensadvies krijgt...

Brand New Day: zo wordt u ‘adviseur van de toekomst’!

Brand New Day: zo wordt u ‘adviseur van de toekomst’!

Hoe verandert de dienstverlening voor adviseurs tussen nu en 2035? Die vraag beantwoordt Mark Schipper, oprichter en eigenaar van Freshmark, in de kennissessie van...

Nederlander zet in 2024 meer geld opzij

Nederlander zet in 2024 meer geld opzij

In het afgelopen jaar zorgden actuele ontwikkelingen ervoor dat zes op de tien mensen minder geld opzij zetten, aldus onderzoek door Brand New Day. Inflatie en stijgende...

BND: Nederlanders willen meer pensioen in verkiezingscampagnes

BND: Nederlanders willen meer pensioen in verkiezingscampagnes

Bijna twee op de drie  Nederlanders vindt dat pensioen nu te weinig aandacht krijgt in de verkiezingscampagne, zo blijkt uit onderzoek van Dynata in opdracht...

BND: forse groei pensioenbeleggen

BND: forse groei pensioenbeleggen

"Door een relatief onderbelicht onderdeel in de nieuwe pensioenwetgeving hebben zzp’ers en werknemers zonder pensioenopbouw per 1 juni dit jaar veel meer ruimte...

Nederlander in toenemende mate bezorgd over financiën na pensionering

Nederlander in toenemende mate bezorgd over financiën na pensionering

Nederlanders zijn in toenemende mate bezorgd over hun financiën als ze gaan stoppen met werken en dit sluit aan bij zorgen rond de financiële situatie...

Robert van den Broek: "Kiezen voor brede welvaart"

Robert van den Broek: "Kiezen voor brede welvaart"

"In geouwehoer kun je niet wonen. Deze quote is van PvdA wethouder Jan Schaeffer ten tijde van de woningnood eind jaren zeventig van de vorige eeuw. De tijd lijkt...

BND: cryptovaluta populairste belegging onder ondernemers

BND: cryptovaluta populairste belegging onder ondernemers

De populairste belegging onder ondernemers zijn momenteel cryptovaluta. Bijna vier op de tien ondernemers belegt in 2023 in crypto, terwijl dat in 2021 nog maar...

VVP Ondernemersnetwerk en Brand New Day: vierdaagse training ‘Verdienen met vermogen’

VVP Ondernemersnetwerk en Brand New Day: vierdaagse training ‘Verdienen met vermogen’

VVP Ondernemersnetwerk en Brand New Day organiseren komend najaar de vierdaagse training ‘Verdienen met vermogen’ voor financieel advieskantoren. Dit...