De Hypotheekshop noteert stijging rente

Huis Te Koop (jan 2012) TB

De Hypotheekshop verwacht dat na Rabobank en Munt meer geldverstrekkers de rente verhogen.

De Hypotheekshop: "Veel beleggers verwachten dat de Europese Centrale Bank in september zal aankondigen dat ze het huidige opkoopbeleid van staatsleningen gaat afbouwen. Toch heerst er onzekerheid omdat de economische groei in de eurozone nauwelijks gepaard gaat met hogere inflatie. Daarom is het lastig te voorspellen wanneer en hoe snel de ECB daadwerkelijk haar opkoopbeleid gaat afbouwen. Afgelopen dinsdag, na een speech van ECB-president Draghi, trokken zenuwachtige beleggers de conclusie dat het moment al was gekomen met als gevolg dat de euro en de obligatierentes in de dagen erna snel opliepen. De rente op Nederlandse staatsleningen stond aan het eind van de week rond de 0,2 procentpunt hoger dan de week daarvoor.

"Het duurt in de regel één tot twee weken voordat een stijging van de rente op de kapitaalmarkt leidt tot verhogingen van de hypotheekrente. Rabobank en Munt Hypotheken reageerden echter snel en kondigden voor komende week al een renteverhoging aan. Het ligt voor de hand dat andere aanbieders zullen volgen."

 

Over de eerste helft van 2017 daalde de rente juist licht, aldus de Hypotheekmonitor van De Hypotheekshop: "Velen hadden verwacht dat de stijging van de hypotheekrente eind vorig jaar zou doorzetten in 2017, maar het omgekeerde gebeurde: de (middel)lange hypotheekrente is in de eerste 6 maanden van dit jaar juist (licht) gedaald. Hoewel de basis van de hypotheekrente, de rente op de kapitaalmarkt, een aantal keer steeg als gevolg van oplopende politieke spanningen, zette even vaak na verloop van tijd de daling weer in. Daardoor bleef de kapitaalmarktrente lange tijd op het niveau van medio november 2016."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Vrijwillige aflossingen dragen bij aan verlaging hypotheekrisico’s

Vrijwillige aflossingen dragen bij aan verlaging hypotheekrisico’s

Gezinnen die vrijwillig aflossen op hun hypotheekschuld zijn volgens DNB-onderzoek beter bestand tegen de gevolgen van een stijging van de rente. Bij een renteverhoging...

20 of 30 jaar vast: zonde van het geld?

20 of 30 jaar vast: zonde van het geld?

Hypotheekconsumenten die de afgelopen 15 jaar kozen voor kortere rentes waren volgens De Hypotheekshop goedkoper uit. De Hypotheekshop: "Door de lage hypotheekrente...

"Banken frustreren voordeel versoepelde NHG-regels"

"Banken frustreren voordeel versoepelde NHG-regels"

Banken ontmoedigen volgens de Consumentenbond klanten die een bestaande hypotheek willen omzetten naar een voordelige hypotheek met NHG. Uit onderzoek van de Consumentenbond...

"Nog geen nieuwe koopwoning gevonden? Verkoop dan niet in 2018"

"Nog geen nieuwe koopwoning gevonden? Verkoop dan niet in 2018"

Nog geen nieuwe koopwoning gevonden? Verkoop dan niet in 2018, aldus De Hypotheekshop in haar maandelijkse monitor. De Hypotheekshop: "Consumenten waarvan de hypotheek...

Banken 'sturen' klanten naar minder risicovolle hypotheekvormen

Banken 'sturen' klanten naar minder risicovolle hypotheekvormen

Een aantal banken maakt de spaar- en aflossingsvrije hypotheek steeds duurder, constateert Van Bruggen Adviesgroep in een artikel in het FD. Het artikel...

Experiment met hypotheekgarantie op Bonaire

Experiment met hypotheekgarantie op Bonaire

De komende vijf jaar wordt geëxperimenteerd met een hypotheekgarantieregeling op Bonaire. Het Waarborgfonds Eigen Woningen (WEW), uitvoerder van de NHG in Nederland,...