De Hypotheker: "Steeds meer jonge huizenkopers"

Mark de Rijke 2023

In het derde kwartaal van 2023 steeg het aantal aanvragen voor de aankoop van een woning met 13 procent.  In de categorie huizenkopers tot 35 jaar is sprake van een stijging van maar liefst 26 procent. Dat blijkt uit de nieuwste Hypotheekindex van De Hypotheker.

Volgens De Hypotheker is de woningmarkt zich aan het herstellen. Zo stijgen de huizenprijzen weer, wordt er weer boven de vraagprijs verkocht en is het gemiddelde hypotheekbedrag met 2 procent gestegen naar 316.000 euro.

De verdeling van de typen hypotheekaanvragen laat volgens De Hypotheker een zelfde beeld zien. Zeven op de tien hypotheekaanvragen waren in het derde kwartaal bedoeld voor de aankoop van een woning, terwijl dit in dezelfde periode in 2022 nog 62 procent bedroeg. Ondanks de stijging van de hypotheekrente, zijn er meer huizenkopers actief op de woningmarkt. Dat geldt vooral voor jonge huizenkopers tot 35 jaar. "Het aandeel in deze categorie is in één jaar met 6 procentpunt gestegen naar 54 procent en vertegenwoordigt inmiddels ruim de helft van de hypotheekaanvragen voor de aankoop van een woning. Terwijl het aantal aanvragen voor de aankoop van een woning stijgt, laten andere typen hypotheken juist dalingen zien. "

Mark de Rijke, commercieel directeur van De Hypotheker: “Een andere indicator voor herstel is de stijging van het gemiddelde hypotheekbedrag voor de aankoop van een woning. Dit is met 2,4 procent gestegen ten opzichte van het derde kwartaal in 2022. Op jaarbasis is dit de eerste stijging van het hypotheekbedrag in anderhalf jaar tijd. De hypotheekrente is wel weer licht aan het stijgen, maar door inkomensgroei kan ook meer worden geleend. Dit heeft vooral geleid tot betere vooruitzichten voor jonge huizenkopers. Dit is ook zichtbaar in het groeiende aantal bezoeken van jongere huizenkopers aan onze vestigingen. Zo bestaat tussen 35 en 40 procent van deze groep uit starters. We zijn blij dat deze groep huizenkopers steeds vaker een voet tussen de deur krijgt.”

Reactie toevoegen

 
Vooral jonge huizenkopers doen aantal hypotheekaanvragen stijgen

Vooral jonge huizenkopers doen aantal hypotheekaanvragen stijgen

Het totale aantal hypotheekaanvragen is in het vierde kwartaal van 2023 met 5 procent gestegen in vergelijking met dezelfde periode een jaar geleden, aldus de nieuwste...

Bescherming van inkomen verdient aandacht adviseur

Bescherming van inkomen verdient aandacht adviseur

(Uit katern Veilig Wonen in VVP 6-2023) Blijf weg uit je persoonlijke aannames: dat de klant het niet wil of te duur vindt. Maak inkomensbescherming een belangrijk...

Hypotheker: jonge kopers meest actief op huizenmarkt

Hypotheker: jonge kopers meest actief op huizenmarkt

Het aantal jonge huizenkopers dat een hypotheek aanvraagt stijgt met 26 procent in vergelijking met vorig jaar", aldus cijfers van De Hypotheker. Het aandeel jonge...

Hypotheekrentes weer op niveau begin 2023

Hypotheekrentes weer op niveau begin 2023

“Sinds begin november laat de hypotheekrente een dalende trend zien. Dat de gemiddelde hypotheekrente hierdoor weer op niveau van begin dit jaar staat, is...

De Hypotheker: "Overheid moet regie naar zich toetrekken"

De Hypotheker: "Overheid moet regie naar zich toetrekken"

Bijna driekwart van de oriënteerders op de woiningmarkt geeft aan dat er te weinig woningaanbod beschikbaar is in de prijsklasse van hun voorkeur. Voor tachtig...

Kifid: klacht tegen De Hypotheker Papendrecht ongegrond

Kifid: klacht tegen De Hypotheker Papendrecht ongegrond

(Kifid-uitspraak GC 2023-0757, Bindend) In verband met het naderende einde van de looptijd van één van de leningdelen van een hypotheek bij Obvion...

Nederlanders nog vaak onbekend met financiële gevolgen relatiebreuk

Nederlanders nog vaak onbekend met financiële gevolgen relatiebreuk

Een derde van de Nederlanders die te maken heeft gehad met een relatiebreuk was er vooraf onvoldoende van op de hoogte tot welke financiële gevolgen dit kan...

Menselijke interactie blijft belangrijk

Menselijke interactie blijft belangrijk

(Edgar Hollander, De Hypotheker Nieuw-Vennep, in VVP-special Digitale Innovatie 2023) Digitalisering biedt ontegenzeglijk voordelen, zoals meer adviestijd. Belangrijk...

Vooruitzichten alleenstaanden met modaal inkomen onverminderd slecht op huizenmarkt

Vooruitzichten alleenstaanden met modaal inkomen onverminderd slecht op huizenmarkt

"Het is voor huizenkopers met een modaal inkomen onverminderd moeilijk om een betaalbare woning te vinden. Zo krijgen alleenstaanden met een modaal inkomen voor...

De Hypotheker: woningmarkt herstelt zich

De Hypotheker: woningmarkt herstelt zich

De woningmarkt is zich geleidelijk aan het herstellen, aldus De Hypotheker. Na veertien opeen volgende maanden van dalingen is het gemiddelde hypotheekbedrag in...