Fred de Jong: "Laat nu zien waar je staat als beroepsgroep"

Fred de Jong nieuw 2019 klein

Laat je expertise zien. Dat is een van de lessen uit de corona-crisis die onderzoeker Fred de Jong aan financieel adviseurs meegeeft in een blog.

De Jong: "Zoals premier Rutte al aan gaf, luister alleen naar deskundigen en experts. In een wereld van nepnieuws en een wereld waarin iedereen een mening heeft, kun je je onderscheiden als expert. Je hebt er voor gestudeerd, je hebt de kennis en de ervaring en je hebt het juiste netwerk. Laat dus zien dat je een expert op jouw eigen vakgebied bent. Nu luisteren we naar de experts van de RIVM, na deze crisis wordt er hopelijk meer naar jou geluisterd als het gaat om financiële vraagstukken. Zorg dat je nu klaar staat voor je klant, dan profiteer je daar later dubbel en dwars van."

De Jong wijst verder op het belang van digitalisering, communicatie, proactiviteit en van vertrouwenspersoon zijn. "Vooral in deze onzekere tijden kun je als adviseur je klanten gerust stellen. Niet door af te wachten totdat klanten gaan bellen, maar door proactief klanten te informeren. Mail klanten die een reisverzekering hebben afgesloten over annuleringsvoorwaarden bijvoorbeeld, laat klanten met een evenementenverzekering weten dat ze jou moeten bellen bij vragen, bied een vraag en antwoord op je site over de verzekeringstechnische gevolgen van de coronacrisis. (...) Laat jouw ondernemers en ZZP'ers weten dat je aan ze denkt. Een steunbetuiging kan al veel betekenen. Maar laat je zakelijke klanten ook weten dat je ze kunt helpen. Bijvoorbeeld met extra financiering, aanvragen van werktijdverkorting of hoe het zit met de verzekeringen als een bedrijfspand weken op slot gaat."

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Arnold Erhardt - MMK Opleidingen BV 18 maart 2020

Het spreekwoord luidt: "verbeter de wereld begin bij jezelf". Wat zou het mooi zijn als de CDFD, de examenlocaties en andere partijen met invloed het voor de kandidaten die op 16 maart eind van de middag te horen kregen dat ze vanaf morgen ( 17 maart, de dag erna ) geheel onverwachts, overhaast en onterecht gezien de RIVM eisen waaraan wordt voldaan (!) geen examen meer konden doen dit alsnog zouden kunnen doen. Het opengaan van de examenbureau's tot 1 april en dan voor uitsluitend de reeds ingeschreven examen kandidaten van 17 maart tot 1 april ( via DUO te controleren ) zou tonen LAAT ZIEN WAAR JE STAAT CDFD,DUO en examenbureau's! Dat getuigt van fleixibileit en empathie voor adviseurs die hard gestudeerd hebben om tijdig hun beroepskwalificatie Wft PE op orde te houden! In plaats van hen te "belonen" met opnieuw studeren door een papieren tijger die naar mijn bescheiden mening onverklaarbaar en derhalve onacceptabel is. Dit was niet nodig. Toon uw bereidwilligheid en medewerking!!!

Geert Sijbring - admicon 18 maart 2020

En waar waren de steunbetuigingen van iedereen toen er in onze branche het verdien model werd afgenomen. ( provisie verbod)En dat heeft veel kantoren de kop gekost, en veel banen gingen verloren. Geen steunfonds voor ons, Bij de vraag aan Dijsselbloem om hulp zij hij gewoon een ander verdien model zoek heren . En ja nu gaan we toch weer het verschil maken ?????? zelfs ik.

Meer over
Zomerserie, deel 5: Fred de Jong

Zomerserie, deel 5: Fred de Jong

Op welke ontwikkelingen is het absoluut noodzakelijk dat financieel adviseurs inspelen? En hoever zal de invloed van AI reiken bij financiële dienstverlening?...

HAN-symposium 'Als alleen geld niet meer leidend is'

HAN-symposium 'Als alleen geld niet meer leidend is'

Nieuw economisch denken voor de financieel professional, is het thema van het HAN-symposium ‘Als alleen geld niet meer leidend is’ dinsdagmiddag 20 juni....

Vier dimensies van adviseren over financiële vitaliteit

Vier dimensies van adviseren over financiële vitaliteit

(Fred de Jong in VVP-special Financieel Vitaal 2023) Binnen de financiële sector worden verschillende begrippen gebruikt die allemaal te maken hebben met...

Duurzaam advies: het hoort, het moet en het loont

Duurzaam advies: het hoort, het moet en het loont

(Fred de Jong in katern Duurzaam Advies in VVP 06-2022) De meeste financieel adviseurs vinden duurzaamheid een belangrijk thema. Toch wordt het in gesprekken met...

Het belang van breed duurzaam advies

Het belang van breed duurzaam advies

Duurzaamheid kent meerdere kanten dan alleen een ecologische, het is zaak dat financieel adviseurs daar meer oog voor krijgen. Aldus de whitepaper ‘Het belang...

Adviseurs willen adviseren over duurzaamheid

Adviseurs willen adviseren over duurzaamheid

(Onderzoeker Fred de Jong in VVP Special Digitale Innovatie 2022) Financieel adviseurs vinden duurzaamheid een belangrijk thema en zij verwachten dat het de komende...

Duurzaamheid is licence to operate voor adviseurs

Duurzaamheid is licence to operate voor adviseurs

“Duurzaamheid is de licence to operate voor financieel adviseurs, zelfs als je er persoonlijk niet veel mee op hebt. Klanten vragen er namelijk steeds meer...

"Financieel adviseurs worden vergeten in beleidsagenda Duurzaamheid"

"Financieel adviseurs worden vergeten in beleidsagenda Duurzaamheid"

Financieel adviseurs worden vergeten in de beleidsagenda Duurzaamheid van minister Kaag, meent Fred de Jong. De Jong, associate lector Sustainable Finance &...

Duurzaamheid bepaalt toekomst adviesvak

Duurzaamheid bepaalt toekomst adviesvak

(Fred de Jong in VVP 02-2022) Ondanks de actuele energiecrisis, de alarmerende rapporten van de wetenschap over de gevolgen van klimaatverandering, de extra regelgeving...

Vijfde ProfCollege Fred de Jong over kansen in adviesmarkt

Vijfde ProfCollege Fred de Jong over kansen in adviesmarkt

Fred de Jong geeft tijdens zijn vijfde ProfCollege op woensdagmiddag 15 juni in Rhenen zijn visie op de kansen in de financieel adviesmarkt. De Jong: “Financieel...