Het belang van breed duurzaam advies

Groene bril via Pixabay

Duurzaamheid kent meerdere kanten dan alleen een ecologische, het is zaak dat financieel adviseurs daar meer oog voor krijgen. Aldus de whitepaper ‘Het belang van duurzaam advies’ van Fred de Jong, associate lector Sustainable Finance & Tax HAN.

Het onderzoek: “Het thema duurzaamheid heeft directe verbanden met onderwerpen als circulaire economie, brede welvaart en maatschappelijk verantwoord ondernemen. Met name de eerste twee begrippen zijn nog relatief onbekend bij adviseurs. Terwijl de overheid daarvoor wel concrete ambities heeft geformuleerd. Voor financieel en fiscaal adviseurs is het van belang om het thema duurzaamheid in perspectief te kunnen plaatsen met de maatschappelijke tendens naar een circulaire economie en het sturen op brede welvaart. Daarbij kunnen brancheorganisaties een centrale rol spelen door te infomeren, te stimuleren en door op te leiden.”

Nog veel kansen

Verder: “Financieel en fiscaal adviseurs merken in de praktijk blijkbaar nog niet heel veel druk vanuit klanten om bezig te zijn met duurzaamheid en zijn er zelf ook niet proactief mee bezig richting klanten. Dat betekent dat er voor adviseurs op het gebied van voorlichting en communicatie over duurzaamheid richting klanten nog veel kansen liggen. Financieel en fiscaal adviseurs kunnen klanten inzicht geven in het belang van duurzaamheid voor hen en de rol die de adviseurs daarin kan spelen. Juist doordat ze de komende jaren van alle kanten met verduurzaming geconfronteerd worden, kan de adviseur daar beter nu al over in gesprek gaan.”

Het gemiddelde rapportcijfer dat de respondenten zichzelf geven voor
duurzaam ondernemerschap is een krappe voldoende. De Jong: “Financieel adviseurs geven zichzelf een iets hoger cijfer (6,5) dan fiscaal adviseurs (6,26). Maar ook geeft meer dan de helft van de adviseurs zichzelf een zeven of hoger. Er is dus nog verbetering mogelijk op dit vlak, maar aan de andere kant is het ook zo dat financieel adviseurs vinden dat ze al best goede stappen hebben gezet. Dat maakt het voor brancheorganisaties makkelijker om door te pakken op het thema duurzaamheid en brede welvaart.”

Reactie toevoegen

 

Reacties

Peter Verkerk - SKV Sdvies 21 oktober 2022

Welke organisatie maakt een landelijke brochure voor ons als adviseurs, waarin alle mogelijkheden van verduurzamen, subsidies en voorlichting-sites worden vermeld en die wij kunnen achter laten bij de klant? Voor mij persoonlijk belangrijker dan de van een onderzoek.

Meer over
Gratis energieadvies op maat voor hypotheekklanten a.s.r.

Gratis energieadvies op maat voor hypotheekklanten a.s.r.

a.s.r. gaat samenwerken met Energiebespaarders. Vanaf 1 juni kunnen nieuwe hypotheekklanten van a.s.r. terecht bij Energiebespaarders voor gratis energieadvies op...

ABN Amro lanceert Transitielening

ABN Amro lanceert Transitielening

ABN Amro biedt mkb-klanten de Transitielening aan. Bij deze nieuwe leenvorm voor financieringen van één miljoen tot 25 miljoen euro wordt het rentetarief...

Interesse verduurzaming woning groeit ondanks gestegen hypotheekrente

Interesse verduurzaming woning groeit ondanks gestegen hypotheekrente

Uit eigen data van De Hypotheker blijkt dat het aantal hypotheekaanvragen voor woningverbetering - waaronder het verbouwen of verduurzamen van de woning - in het...

Tweedeling op de markt voor energiezuinige koopwoningen

Tweedeling op de markt voor energiezuinige koopwoningen

Er is een tweedeling op de markt voor energiezuinige woningen ontstaan, blijkt uit onderzoek van BLG Wonen. Huishoudens met een inkomen tot twee keer modaal, kopen...

Rondetafel duurzaamheid: Versnellen verduurzaming kan alleen gezamenlijk

Rondetafel duurzaamheid: Versnellen verduurzaming kan alleen gezamenlijk

Hoe kunnen we als financiële sector verduurzaming versnellen? Dat was de hamvraag tijdens het door Financieel Zeker georganiseerde rondetafelgesprek in Cultuur...

“Meer financiële hulp nodig bij verplichte aanschaf warmtepomp”

“Meer financiële hulp nodig bij verplichte aanschaf warmtepomp”

Het kabinet moet ervoor zorgen dat straks alle huiseigenaren een hybride warmtepomp kunnen betalen. Dat zegt Vereniging Eigen Huis in reactie op plannen van de regering....

HAN-symposium 'Als alleen geld niet meer leidend is'

HAN-symposium 'Als alleen geld niet meer leidend is'

Nieuw economisch denken voor de financieel professional, is het thema van het HAN-symposium ‘Als alleen geld niet meer leidend is’ dinsdagmiddag 20 juni....

Veel huizenbezitters in problemen bij wegvallen energieprijsplafond

Veel huizenbezitters in problemen bij wegvallen energieprijsplafond

Veel mensen verwachten in de financiële problemen te komen als het energieprijsplafond eind van dit jaar wegvalt. Vooral onder jongeren, mensen met een benedengemiddeld...

Vier dimensies van adviseren over financiële vitaliteit

Vier dimensies van adviseren over financiële vitaliteit

(Fred de Jong in VVP-special Financieel Vitaal 2023) Binnen de financiële sector worden verschillende begrippen gebruikt die allemaal te maken hebben met...

Woonverzekering Aegon dekt nieuwe woonvormen

Woonverzekering Aegon dekt nieuwe woonvormen

Met haar nieuwe opstal- en inboedelverzekering speelt Aegon onder andere in op de trend van opkomende nieuwe vormen van samenwonen. Maarten de Rooij, directeur Schade...