Interesse verduurzaming woning groeit ondanks gestegen hypotheekrente

Warmtepomp via Pixabay

Uit eigen data van De Hypotheker blijkt dat het aantal hypotheekaanvragen voor woningverbetering - waaronder het verbouwen of verduurzamen van de woning - in het eerste kwartaal van dit jaar met elf procent is gestegen in vergelijking met het voorgaande kwartaal. Vooral onder huiseigenaren in de leeftijd van 35 tot 45 jaar is een sterke groei zichtbaar (plus 21 procent).

Hoewel het aantal hypotheekaanvragen voor woningverbetering in vergelijking met het laatste kwartaal van vorig jaar is gestegen, is het beeld in vergelijking met hetzelfde kwartaal een jaar geleden genuanceerder en ligt het aantal aanvragen nog wel beduidend lager (min 51 procent). Dit komt onder andere door de sterke stijging van de gemiddelde hypotheekrente die ruim een jaar geleden is ingezet, waardoor het totaal aantal hypotheekaanvragen is gedaald. Ondanks de hogere rente heeft 26 procent van de huizenbezitters de intentie in de komende twee jaar (minimaal 1.000 euro) te investeren in energiebesparende maatregelen. Meer dan de helft (57 procent) heeft dit in de afgelopen twee jaar al gedaan. Bij het verduurzamen van woning kiest de meerderheid voor zonnepanelen, isolatie of energiezuinig glas. De Hypotheker: “Opvallend is dat ook de warmtepomp steeds meer aan populariteit wint. Eén op de vijf huizenbezitters heeft in de afgelopen twee jaar een warmtepomp aangeschaft of is van plan dit in de komende twee jaar te doen.” Hoeveel geld zij met de verduurzaming van hun huis kunnen besparen en wat het effect is op de woningwaarde is voor bijna de helft echter nog onduidelijk.

Bijna drie op tien huizenbezitters onbekend met energielabel eigen woning

Hoewel steeds meer huizenbezitters verwachten dat het energielabel steeds belangrijker wordt, weten zij niet altijd welk energielabel hun eigen woning heeft. Dat geldt voor bijna drie op de tien huiseigenaren. Daarnaast geldt voor ruim een kwart dat het aan kennis ontbreekt met welke energiebesparende maatregelen zij het energielabel van hun huis kunnen verbeteren.

Hypotheekkosten zit verdere verduurzaming in de weg

Vier op de tien huizenbezitters geven aan dat de kosten van een hogere hypotheek hen ervan weerhoudt hun huis te verduurzamen. Met de propositie Groen Zeker biedt De Hypotheker klanten een versneld traject, waarbij zij tegen een gereduceerd tarief de hypotheek met 9.000 euro kunnen verhogen voor de financiering energiebesparende maatregelen.

 

Reactie toevoegen

 
Hypotheekadviseur blijft baken in woelige wereld

Hypotheekadviseur blijft baken in woelige wereld

(Uit Katern Hypotheken, VVP 3-2024) VVP vroeg vier leidende hypotheekadviesketens welke marktkansen zij zien momenteel. Kansen zijn er volgens de ketens nog genoeg....

De waarde van duurzaam advies

De waarde van duurzaam advies

(Kees Dullemond, INSVER, in VVP-special De Waarde van Advies) We staan aan het begin van de transitie naar meer duurzaamheid in de samenleving en de verzekeringsbranche....

Legio voordelen voor de adviseur

Legio voordelen voor de adviseur

(Rubriek 'Duurzaam advies in praktijk', VVP 3-2024) “Er is geen enkele steekhoudende reden om niet te verduurzamen en bovendien zijn de voordelen voor adviseurs...

Het recht om te repareren

Het recht om te repareren

(Björn Jalving, Turien & Co., in Ken je vak!, VVP 3-2024) Met het recht op reparatie moet het makkelijker en goedkoper worden om elektronische producten...

"Huizenkoper huiverig om te verduurzamen"

"Huizenkoper huiverig om te verduurzamen"

Hypotheekadviseurs horen volgens De Hypotheekshop momenteel vaker van huizenkopers dat ze de verduurzaming van de woning naar de toekomst doorschuiven. Kopers willen...

"De Hypotheker de grote uitblinker binnen de hypotheeksector"

"De Hypotheker de grote uitblinker binnen de hypotheeksector"

De Hypotheker is de grote uitblinker binnen de hypotheeksector. Aldus het onderzoek 'Uitblinkers Financiële Sector' van Multiscope. Het onderzoeksbureau: "De...

Populariteit van hypotheek met lange renteperiode neemt af

Populariteit van hypotheek met lange renteperiode neemt af

De populariteit van hypotheken met een lange renteperiode neemt af, constateert De Hypotheker. Het aantal hypotheekaanvragen met een rentevaste periode tussen 15...

Gesprekshandvatten voor duurzaam financieel advies aan het MKB

Gesprekshandvatten voor duurzaam financieel advies aan het MKB

Duurzame ontwikkeling is één van de grote uitdagingen waar Nederland voor staat. Financieel adviseurs kunnen hierin volgens Adfiz een grote bijdrage...

Bewustwording is de essentie

Bewustwording is de essentie

(Rubriek 'Duurzaam advies in praktijk', VVP 2-2024) “Duurzaamheid is een onderwerp waar we inmiddels niet meer omheen kunnen en waar we bij Geerts op verschillende...

"Financieel adviseur moet huiseigenaar beter informeren over financieren verduurzaming"

"Financieel adviseur moet huiseigenaar beter informeren over financieren verduurzaming"

Huizenkopers zijn onvoldoende op de hoogte van de financieringsmogelijkheden om de woning te verduurzamen. Financieel adviseurs nemen vaak niet alle mogelijkheden...