Interesse verduurzaming woning groeit ondanks gestegen hypotheekrente

Warmtepomp via Pixabay

Uit eigen data van De Hypotheker blijkt dat het aantal hypotheekaanvragen voor woningverbetering - waaronder het verbouwen of verduurzamen van de woning - in het eerste kwartaal van dit jaar met elf procent is gestegen in vergelijking met het voorgaande kwartaal. Vooral onder huiseigenaren in de leeftijd van 35 tot 45 jaar is een sterke groei zichtbaar (plus 21 procent).

Hoewel het aantal hypotheekaanvragen voor woningverbetering in vergelijking met het laatste kwartaal van vorig jaar is gestegen, is het beeld in vergelijking met hetzelfde kwartaal een jaar geleden genuanceerder en ligt het aantal aanvragen nog wel beduidend lager (min 51 procent). Dit komt onder andere door de sterke stijging van de gemiddelde hypotheekrente die ruim een jaar geleden is ingezet, waardoor het totaal aantal hypotheekaanvragen is gedaald. Ondanks de hogere rente heeft 26 procent van de huizenbezitters de intentie in de komende twee jaar (minimaal 1.000 euro) te investeren in energiebesparende maatregelen. Meer dan de helft (57 procent) heeft dit in de afgelopen twee jaar al gedaan. Bij het verduurzamen van woning kiest de meerderheid voor zonnepanelen, isolatie of energiezuinig glas. De Hypotheker: “Opvallend is dat ook de warmtepomp steeds meer aan populariteit wint. Eén op de vijf huizenbezitters heeft in de afgelopen twee jaar een warmtepomp aangeschaft of is van plan dit in de komende twee jaar te doen.” Hoeveel geld zij met de verduurzaming van hun huis kunnen besparen en wat het effect is op de woningwaarde is voor bijna de helft echter nog onduidelijk.

Bijna drie op tien huizenbezitters onbekend met energielabel eigen woning

Hoewel steeds meer huizenbezitters verwachten dat het energielabel steeds belangrijker wordt, weten zij niet altijd welk energielabel hun eigen woning heeft. Dat geldt voor bijna drie op de tien huiseigenaren. Daarnaast geldt voor ruim een kwart dat het aan kennis ontbreekt met welke energiebesparende maatregelen zij het energielabel van hun huis kunnen verbeteren.

Hypotheekkosten zit verdere verduurzaming in de weg

Vier op de tien huizenbezitters geven aan dat de kosten van een hogere hypotheek hen ervan weerhoudt hun huis te verduurzamen. Met de propositie Groen Zeker biedt De Hypotheker klanten een versneld traject, waarbij zij tegen een gereduceerd tarief de hypotheek met 9.000 euro kunnen verhogen voor de financiering energiebesparende maatregelen.

 

Reactie toevoegen

 
Gratis energieadvies op maat voor hypotheekklanten a.s.r.

Gratis energieadvies op maat voor hypotheekklanten a.s.r.

a.s.r. gaat samenwerken met Energiebespaarders. Vanaf 1 juni kunnen nieuwe hypotheekklanten van a.s.r. terecht bij Energiebespaarders voor gratis energieadvies op...

ABN Amro lanceert Transitielening

ABN Amro lanceert Transitielening

ABN Amro biedt mkb-klanten de Transitielening aan. Bij deze nieuwe leenvorm voor financieringen van één miljoen tot 25 miljoen euro wordt het rentetarief...

Tweedeling op de markt voor energiezuinige koopwoningen

Tweedeling op de markt voor energiezuinige koopwoningen

Er is een tweedeling op de markt voor energiezuinige woningen ontstaan, blijkt uit onderzoek van BLG Wonen. Huishoudens met een inkomen tot twee keer modaal, kopen...

Rondetafel duurzaamheid: Versnellen verduurzaming kan alleen gezamenlijk

Rondetafel duurzaamheid: Versnellen verduurzaming kan alleen gezamenlijk

Hoe kunnen we als financiële sector verduurzaming versnellen? Dat was de hamvraag tijdens het door Financieel Zeker georganiseerde rondetafelgesprek in Cultuur...

“Meer financiële hulp nodig bij verplichte aanschaf warmtepomp”

“Meer financiële hulp nodig bij verplichte aanschaf warmtepomp”

Het kabinet moet ervoor zorgen dat straks alle huiseigenaren een hybride warmtepomp kunnen betalen. Dat zegt Vereniging Eigen Huis in reactie op plannen van de regering....

Positie starters op woningmarkt stabiel

Positie starters op woningmarkt stabiel

In de afgelopen twaalf maanden is de positie van starters - ondanks de flink gestegen hypotheekrente - per saldo redelijk stabiel gebleven door dalende huizenprijzen,...

HAN-symposium 'Als alleen geld niet meer leidend is'

HAN-symposium 'Als alleen geld niet meer leidend is'

Nieuw economisch denken voor de financieel professional, is het thema van het HAN-symposium ‘Als alleen geld niet meer leidend is’ dinsdagmiddag 20 juni....

Veel huizenbezitters in problemen bij wegvallen energieprijsplafond

Veel huizenbezitters in problemen bij wegvallen energieprijsplafond

Veel mensen verwachten in de financiële problemen te komen als het energieprijsplafond eind van dit jaar wegvalt. Vooral onder jongeren, mensen met een benedengemiddeld...

Woonverzekering Aegon dekt nieuwe woonvormen

Woonverzekering Aegon dekt nieuwe woonvormen

Met haar nieuwe opstal- en inboedelverzekering speelt Aegon onder andere in op de trend van opkomende nieuwe vormen van samenwonen. Maarten de Rooij, directeur Schade...

Verduurzaming eigen woning vooral met spaargeld

Verduurzaming eigen woning vooral met spaargeld

Bijna twee op de vijf hypotheeksluiters reserveerden bij het recent afsluiten van de nieuwe hypotheek een bedrag voor verduurzaming. Van de hypotheekbezitters gaf...