Jack Cox: "Ontwikkelingshulp voor het rijke Westen"

Jack Cox 2020

"Steeds vaker proberen organisaties de waarde van de natuur in geld uit te drukken om op deze manier een betere afweging te kunnen maken tussen economie en ecologie. Uit het rapport Nature risk rising, uitgebracht door het World Economic Forum, volgt dat vijftig procent van alles wat we wereldwijd verdienen afhankelijk is van de natuur en de ecosystemen die de natuur levert. Blijkbaar zijn we pas in staat om de echte waarde van de natuur in te zien als we hem in geld kunnen uitdrukken", aldus Jack Cox (directeur van vermogensbeheerder Forza Asset Management en auteur van Vlindereconomie) in zijn column in het New Financial Magazine, een van de uitingen van het New Financial Forum.

"Vanaf begin jaren ’50 van de vorige eeuw is Nederland gestart met ontwikkelingshulp aan de armste landen van de wereld. Dit met de intentie om de inwoners van de betreffende landen een betere levensstandaard te bezorgen. Kortom het creëren van meer welvaart. Eigenlijk past de term ontwikkelingshulp niet op hetgeen werd en wordt beoogd. Economische groeihulp dekt veel beter de lading.

"Ontwikkelen betekent letterlijk dat je steeds dichter bij de kern komt, zoals het afpellen van een ui. Juist in ontwikkelingslanden leven mensen vanuit hun kern en is het maar de vraag of ze zitten te wachten op zaken die wij welvaart noemen. Waar het westen decennialang met een economische bril naar de armste landen keek en economische groeihulp aanbood, krijgen we nu echte ontwikkelingshulp terug in de vorm van wijsheid van inheemse volkeren. Hun kennis over het weer in balans brengen van onze leefomgeving met de natuur is in ons rijke Westen kwijtgeraakt. De erkenning voor inheemse volkeren is absoluut een kentering in de geschiedenis van ons bestaan.

“Wanneer de laatste boom is omgehakt, de laatste vis is opgegeten en het laatste water is vergiftigd zullen we pas beseffen dat je geld niet kunt eten” Deze uitspraak van Alanis Obomsawin, een Amerikaans-Canadese filmmaakster die behoorde tot de Odank stam van de Abenaki-indianen, behoeft inmiddels geen nadere toelichting meer"

Lees HIER zijn hele column.

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

"Als we het over de economie hebben, dan hebben we het over de zaken die we tijdens het alledaagse leven over economie horen en zien: inflatie, koopkracht, belastingdruk...

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

"Stel je voor dat er door heel Nederland een mozaïek patroon zou liggen van akkertjes, zo tussen de 2,5 en 5 hectare waar ‘gezondheid per hectare’...

Diep kijkje in de keuken van Extincion Rebellion

Diep kijkje in de keuken van Extincion Rebellion

De herfsteditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum, geeft een heel bijzonder inkijkje in de keuken van Extincton...

Re-Generatie thema herfsteditie New Financial Magazine

Re-Generatie thema herfsteditie New Financial Magazine

Re-Generatie. Dat is het thema van de herfsteditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum.  Een themanummer...

Christine Boland en Jan Jongert op zesde Positive Finance Day

Christine Boland en Jan Jongert op zesde Positive Finance Day

Tijdgeestanalist en innovatiestrateeg Christine Boland (eerder dit jaar hogelijk gewaardeerd door de 700 bezoekers van het VIP-congres van VVP en CGA) en architect...

Michiel Dietvorst: "Comfortabel op weg naar de afgrond"

Michiel Dietvorst: "Comfortabel op weg naar de afgrond"

"Luisteren naar de echo van wat je zelf denkt of weet, is comfortabel en voelt heel veilig, maar maakt je doof en blind voor wat er om je heen aan het gebeuren is...

Zou jij een functiepunt willen zijn in een datacluster?

Zou jij een functiepunt willen zijn in een datacluster?

"Het zou bij mij niet opkomen om premie te baseren op basis van afkomst. En als de hoogte van die premie dan bij toeval samenvalt, dan kan ik dat onderbouwen met...

Karin Polman: show, don’t tell

Karin Polman: show, don’t tell

"Dat ik niet de enige ben die meer gelooft in feiten dan in woorden, zag ik laatst bevestigd in een onderzoek van de universiteiten van Loughborough University,...

Lessen over vrouwvriendelijkheid

Lessen over vrouwvriendelijkheid

"Inclusiviteit is een belangrijk en actueel thema in onze samenleving. Minister Kaag heeft een inclusieve financiële sector als één van de vier...

How Company, Alpina en NFF doneren 4000 euro aan stichting ALS Nederland

How Company, Alpina en NFF doneren 4000 euro aan stichting ALS Nederland

How Company, Alpina Group en de stichting New Financial Forum hebben dankzij de deelnemers aan de communicatietraining ‘Communicatie Stijlen Analyse’...