Na verzekeraars adviseurs het haasje in woekerpolisdossier

Discussie

Van de 117 stemmers was 92 procent het eens met de VVP-stelling van afgelopen week: 'Moeilijker risico's steeds lastiger onder te brengen'. Echt een onderwerp dus voor het VVP Event Bijzondere Risico's op 17 april! Richard Weurding (Verbond) en Enno Wiertsema (Adfiz) gaan hier dan ook over in discussie.

Een nieuwe week, een nieuwe poll. CFD zegt geluiden op te vangen dat na de verzekeraars nu ook de adviseurs op het hakblok gaan in het woekerpolisdossier. Daar zou best iets in kunnen zitten. Tot nu toe richtten de claimorganisaties zich op de verzekeraars, want dat is een veel concreter doel dan een grote groep adviseurs. Maar claims tegen verzekeraars duren lang, ondertussen moeten de organisaties wel hun bestaansrecht blijven bewijzen. We zullen zien hoe het loopt. Ondertussen de stelling: 'Na verzekeraars adviseurs het haasje in woekerpolisdossier'. Doe weer mee en stem!

Weer een goede week gewenst!

 

 

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

CFD-Helpdesk - CFD 27 maart 2019

@Straathof Assurantiën Het is belangrijk onderscheid te maken in drie dingen. 1. Advies 2. Producteigenschappen en 3. Claimsrisico. Wat de producteigenschappen betreft is de zaak duidelijk. De polissen rammelden aan alle kanten. Ook is aangetoond dat tot ca. 2005 tussenpersonen dit niet hebben kunnen weten, afgezien van de enkeling die zich zwaar had verdiept in de polistechniek. Wat het Advies betreft wordt gekeken naar wat van een redelijk bekwaam en redelijk handelend adviseur verwacht mocht worden, vertaald naar de tijd van toen. Als er evidente adviesfouten worden ontdekt, is dat aanleiding voor een zaak. Blijkbaar zien claimpartijen daar brood in. Maar wat CFD het belangrijkste aspect vindt zijn de claims (op basis van producteigenschappen) die partijen nu en straks realiseren. Als jouw klant daar geen gebruik van kan maken omdat je je klant niet hebt gewezen op alle claimopties, dan loop je daar een risico dat je niet wilt lopen. Bovendien kun je het heel snel oplossen en help je je klant ook nog eens. Een typische win/win situatie.

Straathof Assurantien bv - Straathof Assurantien 26 maart 2019

Grote onzin om adviseurs nu op te laten draaien voor het voor de woekerpolissen. -In de tijd dat dit soort polissen werden gesloten, waren er geen grenzen waarbinnen er geadviseerd mocht/moest worden. Van de overheid was alles toegestaan, in tegen stelling van nu. Het sentiment lag op belasting besparen en rendement maken. Nu ligt dat allemaal anders, daar kun je de adviseurs niet de schuld van geven, heeft met ontwikkeling te maken, andere tijden. -Daarnaast zijn de maatschappijen prima in staat om "en bloc" de premies per direct te wijzigen naar een lagere premie, zodat er per direct meer spaarpremie overblijft om rendement te maken. Er wordt dus door de maatschappijen een spel van vertraging gespeeld, om zoveel mogelijk onnodig hogere premies te incasseren. -De klanten worden dus ook nu weer onder het toeziend oog van de overheid voor de gek gehouden.

Meer over
Onafhankelijk Financieel Spreekuur

Onafhankelijk Financieel Spreekuur

De nieuwe VVP-poll sluit aan bij het idee van MoneyView in de vorige week verschenen VVP 5 van een Onafhankelijk Financieel Spreekuur waarmee financieel adviseurs...

Aanschaffen financieel product in toenemende mate digitale ervaring

Aanschaffen financieel product in toenemende mate digitale ervaring

Een ruime meerderheid (69 procent) was het eens met de VVP-stelling van afgelopen keer: in premie complexe producten bedrag voor periodiek onderhoud door adviseur...

Periodiek onderhoud in premie verwerken?

Periodiek onderhoud in premie verwerken?

Ruim driekwart (76 procent) van 119 stemmers was het eens met de VVP-stelling van afgelopen week: er moet een verbod op negatieve spaarrente komen. Minister Hoekstra...

Er moet een verbod komen op negatieve spaarrente

Er moet een verbod komen op negatieve spaarrente

De meningen waren verdeeld over de stelling van afgelopen week: 'MKB geholpen met Verzuim-ontzorgverzekering'. Een meerderheid van 58 procent was het er niet mee...

MKB geholpen met Verzuim-ontzorgverzekering

MKB geholpen met Verzuim-ontzorgverzekering

Diversiteit is een actueel thema, blijkt maar weer eens uit de aanbeveling eind vorige week van de SER voor een zogenoemd ‘ingroeiquotum’ voor de RvC’s...

Veranderingen in samenleving vragen om diverse & inclusieve sector

Veranderingen in samenleving vragen om diverse & inclusieve sector

De stelling van afgelopen week luidde: 'Klant expliciet op premiedalingen wijzen, is inherent aan adviesvak'. Dit naar aanleiding van de Kifid-uitspraken. Dit naar...

Klant expliciet op premiedalingen wijzen inherent aan adviesvak

Klant expliciet op premiedalingen wijzen inherent aan adviesvak

Maar liefst 69 procent van de respondenten was het vorige week eens met de stelling: 'Verzekeren AVG-boetes maatschappelijk ongewenst'. De algemene tendens: je zou...

Verzekeren AVG-boetes maatschappelijk ongewenst

Verzekeren AVG-boetes maatschappelijk ongewenst

Goed dat omzet maatstaf wordt doorberekening kosten doorlopend toezicht adviseurs. Dat vindt 88 procent van 96 stemmers op de VVP-poll van afgelopen keer. Een duidelijk...

Goed dat omzet maatstaf wordt doorberekening kosten doorlopend toezicht adviseurs

Goed dat omzet maatstaf wordt doorberekening kosten doorlopend toezicht adviseurs

Bijna een gelijk spel bij de VVP-poll van vorige week. Van 152 stemmers was 53 procent het eens en 47 procent oneens met de stelling: 'ORV en sparen goed alternatief...

ORV en sparen goed alternatief voor uitvaartpolis

ORV en sparen goed alternatief voor uitvaartpolis

Zijn een ORV en sparen werkelijk een goed alternatief voor een uitvaartverzekering? Wij leggen deze vraag aan u voor als de nieuwe VVP-poll. Dit naar aanleiding...