Na verzekeraars adviseurs het haasje in woekerpolisdossier

Discussie

Van de 117 stemmers was 92 procent het eens met de VVP-stelling van afgelopen week: 'Moeilijker risico's steeds lastiger onder te brengen'. Echt een onderwerp dus voor het VVP Event Bijzondere Risico's op 17 april! Richard Weurding (Verbond) en Enno Wiertsema (Adfiz) gaan hier dan ook over in discussie.

Een nieuwe week, een nieuwe poll. CFD zegt geluiden op te vangen dat na de verzekeraars nu ook de adviseurs op het hakblok gaan in het woekerpolisdossier. Daar zou best iets in kunnen zitten. Tot nu toe richtten de claimorganisaties zich op de verzekeraars, want dat is een veel concreter doel dan een grote groep adviseurs. Maar claims tegen verzekeraars duren lang, ondertussen moeten de organisaties wel hun bestaansrecht blijven bewijzen. We zullen zien hoe het loopt. Ondertussen de stelling: 'Na verzekeraars adviseurs het haasje in woekerpolisdossier'. Doe weer mee en stem!

Weer een goede week gewenst!

 

 

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

CFD-Helpdesk - CFD 27 maart 2019

@Straathof Assurantiën Het is belangrijk onderscheid te maken in drie dingen. 1. Advies 2. Producteigenschappen en 3. Claimsrisico. Wat de producteigenschappen betreft is de zaak duidelijk. De polissen rammelden aan alle kanten. Ook is aangetoond dat tot ca. 2005 tussenpersonen dit niet hebben kunnen weten, afgezien van de enkeling die zich zwaar had verdiept in de polistechniek. Wat het Advies betreft wordt gekeken naar wat van een redelijk bekwaam en redelijk handelend adviseur verwacht mocht worden, vertaald naar de tijd van toen. Als er evidente adviesfouten worden ontdekt, is dat aanleiding voor een zaak. Blijkbaar zien claimpartijen daar brood in. Maar wat CFD het belangrijkste aspect vindt zijn de claims (op basis van producteigenschappen) die partijen nu en straks realiseren. Als jouw klant daar geen gebruik van kan maken omdat je je klant niet hebt gewezen op alle claimopties, dan loop je daar een risico dat je niet wilt lopen. Bovendien kun je het heel snel oplossen en help je je klant ook nog eens. Een typische win/win situatie.

Straathof Assurantien bv - Straathof Assurantien 26 maart 2019

Grote onzin om adviseurs nu op te laten draaien voor het voor de woekerpolissen. -In de tijd dat dit soort polissen werden gesloten, waren er geen grenzen waarbinnen er geadviseerd mocht/moest worden. Van de overheid was alles toegestaan, in tegen stelling van nu. Het sentiment lag op belasting besparen en rendement maken. Nu ligt dat allemaal anders, daar kun je de adviseurs niet de schuld van geven, heeft met ontwikkeling te maken, andere tijden. -Daarnaast zijn de maatschappijen prima in staat om "en bloc" de premies per direct te wijzigen naar een lagere premie, zodat er per direct meer spaarpremie overblijft om rendement te maken. Er wordt dus door de maatschappijen een spel van vertraging gespeeld, om zoveel mogelijk onnodig hogere premies te incasseren. -De klanten worden dus ook nu weer onder het toeziend oog van de overheid voor de gek gehouden.

Meer over
Tijd dat rechter zich buigt over nazorgkwestie

Tijd dat rechter zich buigt over nazorgkwestie

Vierentachtig procent was het eens met de VVP-poll van afgelopen week: 'Klant heeft baat bij simpel onderscheid tussen onafhankelijk en gebonden adviseur'. Zestien...

Stelling van de week: klant heeft baat bij simpel onderscheid tussen onafhankelijk en gebonden adviseur

Stelling van de week: klant heeft baat bij simpel onderscheid tussen onafhankelijk en gebonden adviseur

Tweederde van de stemmers (64 procent) was het eens met de stelling 'Medewerkers met de A(dvies)-factor weten hun adviestalent ook te verzilveren voor het kantoor'....

Stelling van de week: medewerkers met de A(dvies)-factor weten hun adviestalent ook te verzilveren voor het kantoor

Stelling van de week: medewerkers met de A(dvies)-factor weten hun adviestalent ook te verzilveren voor het kantoor

Het merendeel (61 procent) van de stemmers was het afgelopen week eens met de stelling: AFM schiet door met boete aan SRLEV en Vivat Schade. De boetes waren opgelegd...

AFM schiet door met boete aan SRLEV en Vivat Schade

AFM schiet door met boete aan SRLEV en Vivat Schade

Bijna driekwart (73 procent ) van 135 stemmers (is het vakantie soms?! Of vinden adviseurs het onderwerp uitgekauwd?) was het eens met de VVP-stelling van afgelopen...

Actieve transparantie leidt tot lagere provisies

Actieve transparantie leidt tot lagere provisies

'Gedigitaliseerd hypotheekadvies Independer is de toekomst', met die VVP-poll van afgelopen week was 59 procent van 164 stemmers het oneens. Mwah, dat wil zeggen...

Gedigitaliseerd hypotheekadvies Independer is de toekomst

Gedigitaliseerd hypotheekadvies Independer is de toekomst

Drieënveertig procent van 170 stemmers vindt het jammer dat Merel van Vroonhoven vertrekt als voorzitter van de AFM, 57 procent vindt dat niet. Dat is de uitslag...