Na verzekeraars adviseurs het haasje in woekerpolisdossier

Discussie

Van de 117 stemmers was 92 procent het eens met de VVP-stelling van afgelopen week: 'Moeilijker risico's steeds lastiger onder te brengen'. Echt een onderwerp dus voor het VVP Event Bijzondere Risico's op 17 april! Richard Weurding (Verbond) en Enno Wiertsema (Adfiz) gaan hier dan ook over in discussie.

Een nieuwe week, een nieuwe poll. CFD zegt geluiden op te vangen dat na de verzekeraars nu ook de adviseurs op het hakblok gaan in het woekerpolisdossier. Daar zou best iets in kunnen zitten. Tot nu toe richtten de claimorganisaties zich op de verzekeraars, want dat is een veel concreter doel dan een grote groep adviseurs. Maar claims tegen verzekeraars duren lang, ondertussen moeten de organisaties wel hun bestaansrecht blijven bewijzen. We zullen zien hoe het loopt. Ondertussen de stelling: 'Na verzekeraars adviseurs het haasje in woekerpolisdossier'. Doe weer mee en stem!

Weer een goede week gewenst!

 

 

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

CFD-Helpdesk - CFD 27 maart 2019

@Straathof Assurantiën Het is belangrijk onderscheid te maken in drie dingen. 1. Advies 2. Producteigenschappen en 3. Claimsrisico. Wat de producteigenschappen betreft is de zaak duidelijk. De polissen rammelden aan alle kanten. Ook is aangetoond dat tot ca. 2005 tussenpersonen dit niet hebben kunnen weten, afgezien van de enkeling die zich zwaar had verdiept in de polistechniek. Wat het Advies betreft wordt gekeken naar wat van een redelijk bekwaam en redelijk handelend adviseur verwacht mocht worden, vertaald naar de tijd van toen. Als er evidente adviesfouten worden ontdekt, is dat aanleiding voor een zaak. Blijkbaar zien claimpartijen daar brood in. Maar wat CFD het belangrijkste aspect vindt zijn de claims (op basis van producteigenschappen) die partijen nu en straks realiseren. Als jouw klant daar geen gebruik van kan maken omdat je je klant niet hebt gewezen op alle claimopties, dan loop je daar een risico dat je niet wilt lopen. Bovendien kun je het heel snel oplossen en help je je klant ook nog eens. Een typische win/win situatie.

Straathof Assurantien bv - Straathof Assurantien 26 maart 2019

Grote onzin om adviseurs nu op te laten draaien voor het voor de woekerpolissen. -In de tijd dat dit soort polissen werden gesloten, waren er geen grenzen waarbinnen er geadviseerd mocht/moest worden. Van de overheid was alles toegestaan, in tegen stelling van nu. Het sentiment lag op belasting besparen en rendement maken. Nu ligt dat allemaal anders, daar kun je de adviseurs niet de schuld van geven, heeft met ontwikkeling te maken, andere tijden. -Daarnaast zijn de maatschappijen prima in staat om "en bloc" de premies per direct te wijzigen naar een lagere premie, zodat er per direct meer spaarpremie overblijft om rendement te maken. Er wordt dus door de maatschappijen een spel van vertraging gespeeld, om zoveel mogelijk onnodig hogere premies te incasseren. -De klanten worden dus ook nu weer onder het toeziend oog van de overheid voor de gek gehouden.

Meer over
ORV en sparen goed alternatief voor uitvaartpolis

ORV en sparen goed alternatief voor uitvaartpolis

Zijn een ORV en sparen werkelijk een goed alternatief voor een uitvaartverzekering? Wij leggen deze vraag aan u voor als de nieuwe VVP-poll. Dit naar aanleiding...

Maandupdates van het Adfiz Prestatie Onderzoek zijn een goede zaak: ik doe mee

Maandupdates van het Adfiz Prestatie Onderzoek zijn een goede zaak: ik doe mee

Tweederde van de respondenten was het vorige week eens met de stelling: 'PA/PE als sector weer zelf organiseren'. De stelling was ingegeven door de oproep van voorzitter...

PA/PE als sector weer zelf organiseren

PA/PE als sector weer zelf organiseren

Slechts tien procent van 102 stemmers op de VVP-stelling van vorige week denkt dat de FBTO-proef met het marketen van enkele verzekeringsproducten via AKO een succes...

FBTO in schap winkelketen AKO wordt een succes

FBTO in schap winkelketen AKO wordt een succes

'Verleng de looptijd van aflossingsvrije hypotheken naar 75 jaar', met die VVP-stelling van vorige week was 79 procent het eens. Een duidelijke uitkomst. De stelling...

Verleng looptijd alle aflossingsvrije hypotheken naar 75 jaar

Verleng looptijd alle aflossingsvrije hypotheken naar 75 jaar

Bijna een gelijkspel bij de VVP-poll van afgelopen week: 51 procent van 157 stemmers was het eens met de stelling 'Actief beheren van mijn klanten inmiddels belangrijker...

Actief beheren van mijn klanten inmiddels belangrijker dan nieuwe omzet

Actief beheren van mijn klanten inmiddels belangrijker dan nieuwe omzet

Van 97 stemmers op de VVP-poll van vorige week verwacht 65 procent in het derde kwartaal een stijging van de hypotheekgerelateerde omzet. Dat zou ook eigenlijk niet...