Ode aan Ivo

Ivo 30.08.2022

“Ivo inspireerde met zijn menselijkheid, niet met al zijn successen. In zijn projecten zette hij vooral anderen in het licht.” Dat werd gezegd op de ode dinsdagmiddag aan Ivo Valkenburg. In Heusden, waar Ivo lange tijd woonde, verzamelden zich naast partner Lili en zoon Edwin tal van familieleden en vrienden, waaronder veel uit de financiële sector. Tijdens de bijeenkomst werd heel duidelijk hoezeer en hoeveel Ivo de harten van mensen heeft geraakt. En was het echt een vlinder die even door de kerk vloog of liet Ivo zich even zien? De vlinder staat in ieder geval symbool voor Ivo’s bevlogenheid.

Woorden die tijdens de ode werden gebezigd om Valkenburg’s persoon en drijfveren te karakteriseren: licht gebracht op aarde, een groot hart, samen, goud, een en al openheid, altijd enthousiast en positief, verantwoordelijkheid nemen voor iedereen en alles in het leven, passie, ontdekken, altijd bereid mensen te helpen en het goede te doen, de wereld een beetje mooier maken en last but zeker not least: verbinding. Verbinding met je diepste drijfveren en met anderen. Tijdens de bijeenkomst werd de verbinding verbeeld door een touw tussen mensen te spannen.

De ode bestond verder uit veel muziek. Ontroerend het filmpje waarop Ivo, al ernstig ziek, nog piano speelt. En zich dan omdraait en zegt: sorry dat het even zo slecht klinkt.

De hemel op aarde

In toespraken en videoboodschappen werd Ivo gevierd. Zijn partner beschreef indringend de laatste weken en dagen van Ivo, die de laatste jaren in Roemenië woonde en daar ook begraven is. Tekenend is dat Ivo tot het laatste moment positief bleef over zijn genezingskansen. Maar uiteindelijk overleed hij toch, eind juli.

Bijzonder de mantrazang van Tashi Norbu van het Museum of Contemporay Tibetan Art. Tashi Norbu maakte tijdens de bijeenkomst ook een schilderij van een Boeddha, die eigenschappen van Ivo verbeeldde. Daaronder wijsheid, in de vorm van een boek in de schoot van de Boeddha.

VVP en New Financial Forum (het initiatief van VVP-hoofdredacteur en -eigenaar Willem Vreeswijk) hebben veel te danken aan Ivo. Vreeswijk was dan ook een van de sprekers. Hij vatte het mooi samen: “Ivo wilde gewoon de hemel op aarde brengen.”

Zie ook: Ivo Valkenburg (1966-2022)

Reactie toevoegen

 
VVP-hoofdredacteur in podcast Sterveding

VVP-hoofdredacteur in podcast Sterveding

Willem Vreeswijk, hoofdredacteur van VVP en oprichter van de stichting New Financial Forum, is te gast in een aflevering van de podcastserie Sterveding. In deze...

Eerbetoon aan Ivo Valkenburg in New Financial Magazine

Eerbetoon aan Ivo Valkenburg in New Financial Magazine

De herfsteditie van het New Financial Magazine is een eerbetoon aan Ivo Valkenburg die op 23 juli van dit jaar op 55-jarige leeftijd overleed. De hommage bestaat...

Ivo Valkenburg

Ivo Valkenburg

(Willem Vreeswijk in VVP 4-2022) Op 23 juli van dit jaar overleed op 55-jarige leeftijd mijn dierbare vriend Ivo Valkenburg, omringd door zijn geliefden in zijn...

Wat laat jij na?

Wat laat jij na?

"De paden van Ivo Valkenburg en die van mij hebben elkaar nooit gekruist. Ik heb hem niet persoonlijk gekend. Zo nu en dan passeerde iets van zijn werk dat ik las...

Eerbetoon aan Ivo Valkenburg (uitnodiging)

Eerbetoon aan Ivo Valkenburg (uitnodiging)

Ivo Valkenburg zou op 30 augustus 56 jaar zijn geworden. Na een rijk, intens en liefdevol leven overleed hij op 23 juli in zijn huis, omringd door zijn geliefden,...

Nieuwe balans met regeneratief investeren

Nieuwe balans met regeneratief investeren

(Ivo Valkenburg (1966-2022) in VVP Special Digitale Innovatie 2022) Regeneratieve investeerders zetten bewust hun geld in om een nieuwe balans te creëren...

Praktijkvoorbeelden regeneratieve investeringen

Praktijkvoorbeelden regeneratieve investeringen

Regeneratieve investeerders zetten bewust hun geld in om een nieuwe balans te creëren tussen menselijkheid, ecologie en economie. De zomereditie van het New...

Internemen centraal in lente-editie New Financial Magazine

Internemen centraal in lente-editie New Financial Magazine

Het thema van de lente-editie van het New Financial Magazine, onderdeel van de stichting New Financial Forum,  is Internemen, een zelfbedacht woord dat staat...

Over Rood: experts financiële sector meer dan welkom

Over Rood: experts financiële sector meer dan welkom

“Veel ondernemers zitten diep in de schulden, maar weten niet hoe ze dat moeten oplossen. Zeker nu met de coronacrisis. En soms doen ze dan domme dingen. Onnodig....

Kees Klomp: de waarde van verweven leven

Kees Klomp: de waarde van verweven leven

"Voor de moderne, westerse mens is de natuur letterlijk en figuurlijk ver weg geraakt. We leven niet langer (massaal) in de natuur, en dus leeft de natuur ook niet...