Stelling van de week: medewerkers met de A(dvies)-factor weten hun adviestalent ook te verzilveren voor het kantoor

Stelling van de week praten

Het merendeel (61 procent) van de stemmers was het afgelopen week eens met de stelling: AFM schiet door met boete aan SRLEV en Vivat Schade.

De boetes waren opgelegd omdat beide verzekeraars in april 2017 voor financieel adviseurs een reis naar China hebben georganiseerd en daarmee het provisieverbod hebben overtreden. Het schijnt echter een informatieve reis te zijn geweest met veel aandacht voor innovatie en high tech, over Vivat werd niet gesproken en de reis schijnt betaald te zijn door de deelnemers zelf. Toch was 39 procent van de stemmers het eens met de AFM.

De stelling van deze week luidt: 'Medewerkers met de A(dvies)-factor weten hun adviestalent ook te verzilveren voor het kantoor'. Dit is een quote uit het artikel 'De A-factor' van Astrid van de Bovekamp uit VVP 3 van 7 mei 2019. Volgens Van de Bovekamp hebben medewerkers met de A(dvies)-factor advieskracht, maar weten die ook te verzilveren voor de organisatie. "Bij veel assurantiekantoren is tegenwoordig eerder sprake van medewerkers die klanten te weinig weerwoord bieden en die het zakelijk belang van hun werkgever uit het oog verliezen. Deze medewerkers hebben vaak wel vakkennis, maar een gebrek aan communicatieve en commerciële vaardigheden. Ontwikkelen van deze vaardigheden is niet alleen belangrijk vanuit zakelijk oogpunt, maar ook vanuit het klantbelang", aldus Van de Bovekamp.

De stelling sluit aan bij de vijfde editie van de Dag van het Topadvies die VVP onder de titel 'How to be wow' op 11 juni organiseert en die volledig in het teken staat van het verzilveren van klantgericht. Met onder meer de resultaten van onderzoek naar klantgerichtheid van advieskantoren onder zowel adviseurs als consumenten. Meer informatie klik HIER.

We zijn benieuwd naar uw mening. Fijne week toegewenst.

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Veranderingen in samenleving vragen om diverse & inclusieve sector

Veranderingen in samenleving vragen om diverse & inclusieve sector

De stelling van afgelopen week luidde: 'Klant expliciet op premiedalingen wijzen, is inherent aan adviesvak'. Dit naar aanleiding van de Kifid-uitspraken. Dit naar...

Klant expliciet op premiedalingen wijzen inherent aan adviesvak

Klant expliciet op premiedalingen wijzen inherent aan adviesvak

Maar liefst 69 procent van de respondenten was het vorige week eens met de stelling: 'Verzekeren AVG-boetes maatschappelijk ongewenst'. De algemene tendens: je zou...

Verzekeren AVG-boetes maatschappelijk ongewenst

Verzekeren AVG-boetes maatschappelijk ongewenst

Goed dat omzet maatstaf wordt doorberekening kosten doorlopend toezicht adviseurs. Dat vindt 88 procent van 96 stemmers op de VVP-poll van afgelopen keer. Een duidelijk...

Goed dat omzet maatstaf wordt doorberekening kosten doorlopend toezicht adviseurs

Goed dat omzet maatstaf wordt doorberekening kosten doorlopend toezicht adviseurs

Bijna een gelijk spel bij de VVP-poll van vorige week. Van 152 stemmers was 53 procent het eens en 47 procent oneens met de stelling: 'ORV en sparen goed alternatief...

ORV en sparen goed alternatief voor uitvaartpolis

ORV en sparen goed alternatief voor uitvaartpolis

Zijn een ORV en sparen werkelijk een goed alternatief voor een uitvaartverzekering? Wij leggen deze vraag aan u voor als de nieuwe VVP-poll. Dit naar aanleiding...

Maandupdates van het Adfiz Prestatie Onderzoek zijn een goede zaak: ik doe mee

Maandupdates van het Adfiz Prestatie Onderzoek zijn een goede zaak: ik doe mee

Tweederde van de respondenten was het vorige week eens met de stelling: 'PA/PE als sector weer zelf organiseren'. De stelling was ingegeven door de oproep van voorzitter...