Stelling van de week: medewerkers met de A(dvies)-factor weten hun adviestalent ook te verzilveren voor het kantoor

Stelling van de week praten

Het merendeel (61 procent) van de stemmers was het afgelopen week eens met de stelling: AFM schiet door met boete aan SRLEV en Vivat Schade.

De boetes waren opgelegd omdat beide verzekeraars in april 2017 voor financieel adviseurs een reis naar China hebben georganiseerd en daarmee het provisieverbod hebben overtreden. Het schijnt echter een informatieve reis te zijn geweest met veel aandacht voor innovatie en high tech, over Vivat werd niet gesproken en de reis schijnt betaald te zijn door de deelnemers zelf. Toch was 39 procent van de stemmers het eens met de AFM.

De stelling van deze week luidt: 'Medewerkers met de A(dvies)-factor weten hun adviestalent ook te verzilveren voor het kantoor'. Dit is een quote uit het artikel 'De A-factor' van Astrid van de Bovekamp uit VVP 3 van 7 mei 2019. Volgens Van de Bovekamp hebben medewerkers met de A(dvies)-factor advieskracht, maar weten die ook te verzilveren voor de organisatie. "Bij veel assurantiekantoren is tegenwoordig eerder sprake van medewerkers die klanten te weinig weerwoord bieden en die het zakelijk belang van hun werkgever uit het oog verliezen. Deze medewerkers hebben vaak wel vakkennis, maar een gebrek aan communicatieve en commerciële vaardigheden. Ontwikkelen van deze vaardigheden is niet alleen belangrijk vanuit zakelijk oogpunt, maar ook vanuit het klantbelang", aldus Van de Bovekamp.

De stelling sluit aan bij de vijfde editie van de Dag van het Topadvies die VVP onder de titel 'How to be wow' op 11 juni organiseert en die volledig in het teken staat van het verzilveren van klantgericht. Met onder meer de resultaten van onderzoek naar klantgerichtheid van advieskantoren onder zowel adviseurs als consumenten. Meer informatie klik HIER.

We zijn benieuwd naar uw mening. Fijne week toegewenst.

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Ik ben voor verplichte AOV voor ZZP'er

Ik ben voor verplichte AOV voor ZZP'er

Nu FNV en CNV zich achter het pensioenakkoord hebben geschaard, komt ook de verplichte AOV voor de ZZP'er dichterbij. Wij zijn benieuwd: vindt u dat een goede zaak...

Aanbod verzekeraars wordt voor onafhankelijk adviseurs te schraal

Aanbod verzekeraars wordt voor onafhankelijk adviseurs te schraal

Groot nieuws eind vorige week: Vivat Schade gaat naar NN, na de overname van Vivat door Athora. Dat roept om een stelling! Vandaar de nieuwe poll: 'Aanbod verzekeraars...

Verzekeraars lichten premieverhogingen onvoldoende toe

Verzekeraars lichten premieverhogingen onvoldoende toe

Veel hypotheekadviseurs deden het (eind) vorige week zeker wat rustiger aan. In ieder geval trok de poll 'Ik heb mijn klanten met een aflossingsvrije hypotheek al...

Ik heb mijn klanten met een aflossingsvrije hypotheek al benaderd

Ik heb mijn klanten met een aflossingsvrije hypotheek al benaderd

Van de 123 stemmers was 68 procent het eens met de VVP-poll van afgelopen week: 'Tijd dat rechter zich buigt over nazorgkwestie ('financieel adviseur moet wijzen...

Tijd dat rechter zich buigt over nazorgkwestie

Tijd dat rechter zich buigt over nazorgkwestie

Vierentachtig procent was het eens met de VVP-poll van afgelopen week: 'Klant heeft baat bij simpel onderscheid tussen onafhankelijk en gebonden adviseur'. Zestien...

Stelling van de week: klant heeft baat bij simpel onderscheid tussen onafhankelijk en gebonden adviseur

Stelling van de week: klant heeft baat bij simpel onderscheid tussen onafhankelijk en gebonden adviseur

Tweederde van de stemmers (64 procent) was het eens met de stelling 'Medewerkers met de A(dvies)-factor weten hun adviestalent ook te verzilveren voor het kantoor'....