ZZUPER claimt disruptieve verzekeringsoplossing arbeidsongeschiktheid

ZZUPER

Sander Franken, bekend van Hera Life, heeft een nieuw initiatief gelanceerd: ZZUPER, dat zzp’ers in geval van arbeidsongeschiktheid een eenmalige uitkering biedt. Dit tegen een volgens eigen ‘tientjespremie’ vanaf 39,85 euro per maand (de uiteindelijke premie hangt af van de leeftijd en de verzekerde sommen die men kiest). 

De verzekering heeft drie rubrieken: verlies van een lichamelijke functie, overlijden als gevolg van een ongeval, en ernstige aandoeningen. Ondernemers tussen de achttien en 55 jaar kunnen de verzekering afsluiten. De polis loopt tot de leeftijd van 65 jaar. Ze is overigens dagelijks opzegbaar.

Risicodrager is Maaslloyd, met herverzekeringsdekking van Munich Re.

“Een disruptieve verzekeringsoplossing”

Franken, zo leest het persbericht, heeft met ZZUPER de intentie “de markt te verstoren en zich radicaal aan de zijde van de zzp’er te scharen”.

Franken: “De mindset van een zzp'er is anders dan die van iemand in loondienst. Deze groep zelfstandigen is minder op zoek naar inkomenszekerheid tot aan het pensioen. Toch is het AOV-stelsel hier wel grotendeels op gestoeld en daar wringt de schoen. De keuze voor zzp’ers bestaat momenteel uit óf een verzekering met een torenhoge premie óf geen verzekering. Aan die ongezonde situatie komt nu een einde. Omdat verzekerden bij ons niet meebetalen aan een inkomensgarantie voor uitvallers tot aan de pensioenleeftijd, wat voor reguliere AOV-verzekeraars de grootste kostenpost is, maken we een financieel vangnet ineens veel beter betaalbaar en daarmee toegankelijk voor de groter wordende zzp-populatie.

“Door in één keer een bedrag tot 200.000 netto uit te keren bij verlies van een lichamelijke functie of een ernstige ziekte kunnen verzekerden zich volledig richten op hun herstel. Dit kan bijvoorbeeld door het kopen van tijd, het aflossen van een lening of het aanpassen van woning of auto. Daarnaast kan het budget worden gebruikt voor omscholing, als het huidige beroep niet meer uitvoerbaar is. In alle gevallen bepalen de verzekerden zelf waar het geld aan wordt besteed.”

Op de website tekent ZZUPER nadrukkelijk aan, bij de veelgestelde vragen: “Het hangt ervan af wat je zoekt: wij bieden geen AOV en keren geen maandelijkse uitkering uit voor een langere periode. Wij bieden een goede dekking tegen een scherpe maandpremie. En als jou iets overkomt wat binnen onze dekking valt, dan keren wij een geldbedrag ineens uit. Als dat is wat jij zoekt, dan bieden wij een betaalbaar alternatief voor een AOV.”

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Annemieke Postema, keynote speaker VVP-event Inkomen over fintechs op AOV-markt

Annemieke Postema, keynote speaker VVP-event Inkomen over fintechs op AOV-markt

Annemieke Postema (AOVdokter, RADI-AOV), een van de keynote speakers op het VVP-event Inkomen op dinsdagmiddag 2 juli in Leusden, ziet voor- en nadelen aan de opkomst...

Nieuwe kabinet streeft naar meer vaste contracten werkenden

Nieuwe kabinet streeft naar meer vaste contracten werkenden

Het nieuwe kabinet streeft naar meer vaste contracten voor werknemers, leest het hoofdlijnenakkoord. “Zekerheid op de arbeidsmarkt wordt gestimuleerd, bijvoorbeeld...

Internetconsultatie 'Wet invoering rouwverlof'

Internetconsultatie 'Wet invoering rouwverlof'

Donderdag is de internetconsultatie gestart van de 'Wet invoering rouwverlof'. Dit wetsvoorstel zorgt ervoor dat er een basis voor rouwverlof in de wet wordt vastgelegd....

Meer vaste werknemers

Meer vaste werknemers

In het eerste kwartaal van 2024 was 28 procent van de werkzame beroepsbevolking een werknemer met een flexibele arbeidsrelatie. Dat zijn 2,7 miljoen mensen van...

Nederlanders vinden 40-urige werkweek achterhaald

Nederlanders vinden 40-urige werkweek achterhaald

Ruim zes op de tien werkende Nederlanders vinden 40 uur werken per week te veel, leert onderzoek in opdracht van Achmea. Bovendien geeft ruim een derde aan bang...

Vaakst arbeidsongeval met verzuim bij politie en brandweer

Vaakst arbeidsongeval met verzuim bij politie en brandweer

In 2023 kreeg 1,3 procent van alle werknemers een arbeidsongeval dat leidde tot verzuim. Gemiddeld over de jaren 2021 tot en met 2023 kwam dit met 6,3 procent het...

Groot experiment sollicitatieplicht

Groot experiment sollicitatieplicht

UWV krijgt juridisch de ruimte voor een groot experiment naar de sollicitatieplicht binnen de WW. Het experiment heeft een doorlooptijd van vier jaar en het is de...

Adfiz: uitvoeringscomplicaties bij 'drempelfunctievariant'

Adfiz: uitvoeringscomplicaties bij 'drempelfunctievariant'

"De private partijen zullen ongetwijfeld wijzen op deze mogelijke uitvoeringscomplicaties." Aldus Adfiz over de 'drempelfunctievariant' van minister Van Gennip bij...

Janthony Wielink, keynote speaker VVP Event Inkomen: ‘drempelfunctievariant’ goede zaak

Janthony Wielink, keynote speaker VVP Event Inkomen: ‘drempelfunctievariant’ goede zaak

Minister Van Gennip zet nu in op een ‘drempelfunctievariant’ bij de verplichte basisverzekering voor zelfstandigen. Een goede zaak, meent Janthony Wielink...

Ondernemersorganisaties: "Meer urgentie bij aanpak WIA-beoordelingen"

Ondernemersorganisaties: "Meer urgentie bij aanpak WIA-beoordelingen"

Er is dringend en fundamenteel ingrijpen nodig om de achterstanden met sociaal-medische beoordelingen bij het UWV op te lossen, zeker gezien de steeds verder stijgende...