Adfiz wil dat verzuim-ontzorgverzekering positie MKB daadwerkelijk verbetert

Operatiekamer via Pixabay 2

Adfiz vindt dat het voor het MKB mogelijk moet blijven om zich tegen een redelijke prijs te verzekeren tegen loondoorbetaling bij ziekte. De organisatie op haar website: "In de plannen voor de MKB verzuim-ontzorgverzekering zijn hier enkele waarborgen voor ingebracht. Wij zullen ook nauwgezet volgen of de verzuim-ontzorgverzekering de positie van de MKB-ondernemer ook daadwerkelijk gaat verbeteren."

Adfiz schrijft dit in reactie op een interview van nrc eind vorige week met CPB-directeur Laura van Geest, die onder meer stelt: "Naarmate verzekeraars meer weten over het personeelsbestand van MKB’ers, kunnen ze zien of het personeel riskant gedrag vertoont of riskante kenmerken heeft, bijvoorbeeld ouder is. Dan kunnen ze hogere premies vragen. Op een gegeven moment zijn die premies zo hoog dat bedrijven die niet kunnen betalen.” 

En verzekeraars weten steeds meer van mensen dankzij de digitaliseringsgolf. Van Geest: "Er zijn allerlei manieren om te zorgen dat de dure gevallen niet bij jou terechtkomen of dat ze anders een ferme premie betalen. Mensen laten zoveel achter op internet. Als verzekeraar stap je gewoon in hun internetbubbel: hebben ze een fitnessabonnement, gaan ze vaak naar dure restaurants en hotels? Dan lopen ze waarschijnlijk minder risico om ziek te worden. Dat selecteren is op zich niet erg, maar wel als je wil dat iedereen verzekerd is zoals in de sociale zekerheid. Dan wordt het ingewikkeld."

Van Geest pleit voor het onderzoeken van de mogelijkheden om als overheid een publieke verzekering in de markt te zetten als alternatief naast bestaande private oplossingen. Adfiz is sceptisch over deze oplossingsrichting. "Privatisering van de WIA heeft juist aangetoond dat gecontroleerde marktwerking juist zorgt voor betere oplossingen tegen lagere kosten", aldus Adfiz.

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
WIA: tegenvaller van 140 miljoen

WIA: tegenvaller van 140 miljoen

De WIA kent een tegenvaller die oploopt tot ruim 140 miljoen euro in 2027. Aldus het kabinet in de Voorjaarsnota. Het grootste deel van de tegenvaller (128 miljoen...

Vervroeging stapsgewijze verhoging minimumloon

Vervroeging stapsgewijze verhoging minimumloon

De verhoging van het wettelijk minimumloon (WML) met 7,5 procent wordt een jaar eerder gestart en vindt plaats in drie stappen. Het WML wordt jaarlijks verhoogd...

Nibud ontwikkelt gratis uittreedtool

Nibud ontwikkelt gratis uittreedtool

Het Nibud ontwikkelt met subsidie van SZW een gratis, online tool die werkenden helpt inzicht te krijgen in keuzes rondom het moment van uittreden en de (financiële)...

SLIM-regeling gewijzigd

SLIM-regeling gewijzigd

Met ingang van 1 juni verandert een aantal zaken in de procedure van het beoordelen van aanvragen voor de SLIM-regeling. Samenwerkingsverbanden hebben voortaan twee...

Werkgevers betalen teveel premie

Werkgevers betalen teveel premie

(Angelo Wiegmans, Bedrijf Plus, in Ken je vak! VVP 02-2022) Wij komen in de praktijk regelmatig tegen dat werkgevers onvoldoende op de hoogte zijn voor welke werknemers...

Long COVID bij 20 tot 37 procent coronapatiënten

Long COVID bij 20 tot 37 procent coronapatiënten

Afhankelijk van de definitie kreeg 20 tot 37 procent van de coronapatiënten te maken met Long COVID genoemd. Dit blijkt uit onderzoek van het Nivel en andere...

FNV en AOb eisen 150 miljoen voor slachtoffers Long COVID

FNV en AOb eisen 150 miljoen voor slachtoffers Long COVID

Er moet een tegemoetkomingsfonds van 150 miljoen euro komen voor werknemers in zorg & welzijn en het onderwijs die met Long COVID kampen, vinden FNV en AOb....

WIEG wordt ongewijzigd voortgezet

WIEG wordt ongewijzigd voortgezet

Bijna driekwart (74 procent) van de partners die recht hadden op het aanvullend geboorteverlof hiervan gebruik heeft gemaakt. Daarnaast heeft zestien procent gebruikgemaakt...

Merendeel werkgevers moet (deel) NOW-1 terugbetalen

Merendeel werkgevers moet (deel) NOW-1 terugbetalen

Het merendeel van de werkgevers (70 procent) moet (een deel van) het voorschot NOW-1 terugbetalen. De meest voorkomende reden is dat het omzetverlies minder groot...

Subsidieregeling Long COVID uiterlijk in juni gepubliceerd

Subsidieregeling Long COVID uiterlijk in juni gepubliceerd

Minister Helder verwacht uiterlijk in juni de subsidieregeling tijdelijke ondersteuning zorgwerknemers met post-covid-syndroom te publiceren. Dat schrijft zij in...