Inkomensmarkt groeit dankzij sterke stijging verzekerde loonsom

Arbo via Pixabay

Baken Adviesgroep verwacht dat de Inkomensmarkt de komende vijf jaar blijft aantrekken. Wel zal de procentuele groei richting 2022 kleiner worden. Voor 2019 wordt een groei van 3,8 procent verwacht, in 2022 is de groei afgenomen tot een procent.

De ziekteverzuimmarkt groeit sinds 2014 met gemiddeld bijna vijf procent en behoort daarmee tot een van de snelst groeiende productclusters binnen de Inkomensmarkt. De groei wordt gedreven door een toename van de verzekerde loonsom, welke in de afgelopen vier jaar met maar liefst 20 procent is gestegen. Dit komt met name door de flinke toename in het aantal werknemers. (De loonsom zal de komende jaren blijven stijgen, maar wel in mindere mate. Naar verwachting is de groei in 2022 nog maar 0,6 procent.)

Ook de gemiddelde premie ziekteverzuim stijgt. Belangrijkste factor hierachter is het ziekteverzuimpercentage: in 2018 steeg dit tot 4,3 procent. Opvallend noemt Baken Adviesgroep dat het verzuim in vrijwel elke sector toeneemt. De verwachting is dat deze trend de komende jaren zal doorzetten en de gemiddelde premie in de markt verhoogt.

Het WGA-ERD-product groeide in omvang met 2,4 procent in 2018. De toename van het premievolume in 2018 is te danken aan de groei van de verzekerde loonsom. Het WIA-Aanvullend product is in termen van premievolume het snelst groeiend op de Inkomensmarkt. In 2018 nam dit met 7,6 procent toe. Belangrijkste factor achter deze groei is ook hier de toenemende loonsom.

Na jarenlange daling groeit AOV-markt weer

In 2018 is de AOV-markt voor het eerst in jaren weer gegroeid met circa 1,2 procent. Deze groei wordt gedreven door een flinke opleving in het aantal zelfstandigen met personeel. De komende drie jaar daalt het premievolume niet verder en blijft de totale marktomvang constant, aldus Baken Adviesgroep.

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Vakantiegeld valt dit jaar voor veel Nederlanders lager uit

Vakantiegeld valt dit jaar voor veel Nederlanders lager uit

Een groot deel van de werknemers in Nederland ontvangt eind deze maand netto minder vakantiegeld dan vorig jaar. Terwijl vrijwel alle werkende Nederlanders profiteren...

Twee maanden ouderschapsverlof per juli 2022

Twee maanden ouderschapsverlof per juli 2022

Minister Koolmees gaat uit van inwerkingtreding van betaling van twee maanden ouderschapsverlof per juli 2022. De minister schrijft aan de Tweede Kamer: "Uitgaande...

Marjol Nikkels in VVP 3: discussie arbeidsmarkt blijft

Marjol Nikkels in VVP 3: discussie arbeidsmarkt blijft

Het langverwachte wetsvoorstel Wet arbeidsmarkt in balans (WAB) is ingediend bij de Eerste Kamer. Na overleg met sociale partners is een aantal hervormingsplannen...

Arbeidsmarkt: discussie blijft

Arbeidsmarkt: discussie blijft

(door Marjol Nikkels, CS Opleidingen) Het langverwachte wetsvoorstel Wet arbeidsmarkt in balans (WAB) is ingediend bij de Eerste Kamer. Na overleg met sociale...

Knelpunten no-riskpolis aangepakt

Knelpunten no-riskpolis aangepakt

Het kabinet zet in op een andere aanpak bij de no-riskpolis. In het alternatief betaalt UWV bij ziekte een ZW-uitkering (no-riskpolis) ter hoogte van het dagloon...

Adfiz aan leden: "Vul uitvraagformulier WGA-ERD volledig in"

Adfiz aan leden: "Vul uitvraagformulier WGA-ERD volledig in"

Adfiz wijst haar leden op het belang bij het zogenoemde 'Adfiz-formulier' correct en volledig in te vullen bij offerteaanvragen WGA-ERD. Adfiz: "Maak gebruik van...