Overleg met hypotheekveld na niet doorgaan afzonderlijke schuldverklaring

Huis te koop estata TB

Op grond van de aangenomen motie van Van Meenen c.s., waarin de regering wordt verzocht om af te zien van de ontwikkeling van een afzonderlijke schuldverklaring voor oud-studenten, zijn de werkzaamheden rondom de Blauwe Knop bij DUO inmiddels stopgezet. Het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties zal tijdens het Platform hypotheken over dit onderwerp in gesprek gaan met het veld. Dat schrijft minister Van Engelshoven in antwoord op Kamervragen.

Het kabinet wilde een afzonderlijke schuldverklaring voor oud-studenten, opdat zij niet meer kunnen liegen over hun studieschuld bij het aanvragen van een hypotheek. De Tweede Kamer schoot dit plan afgelopen zomer echter af. Er gaat nu dus worden gezocht naar een oplossing samen met de hypotheeksector.

DUO werkte samen met andere organisaties als de VNG sinds 2018 aan de ontwikkeling van de ‘Blauwe Knop’: een persoonlijk overzicht van gegevens bij verschillende overheidsorganisaties. Het doel hiervan is dat mensen betere regie krijgen op hun gegevens, bijvoorbeeld voor een effectievere schuldhulpverlening. De Blauwe Knop maakt het makkelijker om gegevens online te vinden en bij verschillende organisaties met dezelfde herkenbare knop te downloaden. Opdrachtgever is het Overheidsbreed Beleidsoverleg Digitale Overheid (OBDO) en de opdracht is gepaard gegaan met financiering vanuit het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.

De minister: "Zowel financieel als organisatorisch was het een relatief klein project dat in geen verhouding staat tot andere beleidstrajecten waarbij processen en systemen moeten worden aangepast. Dit komt omdat de gegevens reeds aanwezig waren bij DUO en de techniek waarmee een echtheidskenmerk aan een bestand wordt toegevoegd reeds bekend was bij DUO vanwege het diplomaregister. Ook is dit traject al gestart voordat de DUO-verkenning is uitgevoerd, waarna is besloten om de komende tijd prioriteit te geven aan onderhoud en vervanging."

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Aantal hypotheekaanvragen momenteel zeer hoog

Aantal hypotheekaanvragen momenteel zeer hoog

Het aantal hypotheekaanvragen ligt momenteel zeer hoog (ruim 11.000 per week). De Hypotheekshop: "Verschillende adviseurs verzuchten dat ze het nog nooit zo druk...

Extra informatiesessie 'Senioren en Verzilveren'

Extra informatiesessie 'Senioren en Verzilveren'

De Nationale Hypotheekbond organiseert op 10 december van 9.30 uur tot 12.00 uur een extra informatiessessie 'Senioren en Verzilveren'. Dit in Almere, voorafgaand...

Records blijven sneuvelen bij hypotheken

Records blijven sneuvelen bij hypotheken

De hypotheekrente (totaalgemiddelde 1,79 procent) en de duur waarop consumenten hun rente vastzetten (16,9 jaar) bereikten absolute records in oktober, aldus De...

ORV bij hypotheek niet verwaarlozen

ORV bij hypotheek niet verwaarlozen

“Ik vind het een slechte ontwikkeling dat het aantal overlijdensrisicoverzekeringen dat in combinatie met een hypothecair krediet wordt afgesloten zo sterk...

Hypotheekadviseurs hebben nog steeds weinig oog voor energiebesparing

Hypotheekadviseurs hebben nog steeds weinig oog voor energiebesparing

Hypotheekadviseurs bespreken energiebesparende maatregelen bij de aankoop van een woning vaker dan twee jaar geleden. Toch bedraagt het aandeel, ondanks de toegenomen...

Inkomen inwonende ouders mag niet meegeteld

Inkomen inwonende ouders mag niet meegeteld

De Volksbank hoeft geen schade te vergoeden, ook al zat zij volgens de Rechtbank Midden-Nederland fout door bij de bepaling van de leenruimte het inkomen van de...

Regeling hypothecair krediet verduidelijkt op drie punten

Regeling hypothecair krediet verduidelijkt op drie punten

De Regeling hypothecair krediet wordt op drie punten verduidelijkt. Aldus minister Ollongren bij de presentatie van de financieringslastnormen 2020 aan de Tweede...

Meeste kans voor starters in Zuid-Holland, Noord-Brabant en Gelderland

Meeste kans voor starters in Zuid-Holland, Noord-Brabant en Gelderland

Van alle woningen die in aanmerking komen voor financiering met NHG, ligt circa achttien procent in Zuid Holland. Dat blijkt uit een overzicht van De Hypotheekshop...

Bijlenen voor verduurzaming steeds vaker mogelijk

Bijlenen voor verduurzaming steeds vaker mogelijk

Het is, aldus het Special Item Hypotheken van MoneyView, inmiddels bij 44 van de 55 annuïteitenproducten mogelijk om meer te lenen bij aankoop van een duurzame...

Maximale LTV voor buy-to-let hypotheek begrensd?

Maximale LTV voor buy-to-let hypotheek begrensd?

Minister Ollongren overweegt de maximale loan-to-value voor zogenaamde buy-to-let hypotheken te begrenzen. Dat schrijft zij in de brief aan de Tweede Kamer naar...