Raad van Toekomst (SNS) lanceert actieagenda nieuwe generatie

Raad van Toekomst 2023

De Raad van Toekomst - een initiatief van SNS om de nieuwe generatie een nadrukkelijke stem geven in het beleid van de bank - heeft bij de officiële start drie knelpunten benoemd waar de tien leden (foto) zich het komende jaar op zullen richten.

Dit zijn:

  • Kansenongelijkheid – De Raad streeft naar gelijke kansen voor iedereen. Hoe zorgen we voor gelijke kansen op een woning, stage of werkplek? En hoe kunnen overheid en financiële instituties helpen?
  • Financiële opvoeding – Wat als financiële opvoeding niet van je ouders komt? Hoe maak je goede keuzes met betrekking tot je financiën en hoe ga je om met schulden – van Klarna krediet tot studieschuld? Financiële educatie zit volgens de Raad onvoldoende in het basis lespakket. Welke rol speelt het onderwijs? En welke rol is weggelegd voor de bank?
  • De ‘dag van Morgen’ – Zorgen over morgen? De Raad van Toekomst agendeert haar financiële toekomst nú. Denk hierbij aan de houdbaarheid van het pensioenstelsel, maar ook de rol van de bank op het gebied van duurzaamheid en overconsumptie. 

Naast deze actieagenda gaat de Raad van Toekomst het komend jaar ook met enkele concrete vraagstukken van SNS aan de slag. De Raad zal onder meer meewerken aan een woningpropositie voor starters en meedenken hoe de 200 winkels van SNS recht kunnen doen aan de behoefte en belevingswereld van jongvolwassenen. 

De kracht van de Raad zit in het collectief, in een tijd waarin individualisme volgens de leden steeds merkbaarder is. “We leven in een land waar iedereen zo met zichzelf bezig is,” zegt raadslid Ted Wijnen. “Het is verfrissend om als Raad van Toekomst nu eens naar onze generatie te kijken als één groter geheel."

SNS wil met de Raad van Toekomst de nieuwe generatie een nadrukkelijke stem geven in het beleid van de bank. Angela Eijlander, directeur van SNS: “We willen een ander soort bank zijn, een menselijke bank.  Juist jongvolwassenen moeten kunnen vertrouwen op een toekomst waarin zij gelijke kansen krijgen. Om die toekomst te bewerkstelligen is het belangrijk om deze groep, de Raad van Toekomst, actief te betrekken bij ons beleid en ons door hen te laten adviseren met onderwerpen die zij zelf aandragen. Dit is precies wat ze gedaan hebben met de opgestelde actieagenda. Samen met de Raad van Toekomst kijken we nu hoe we hier als bank invulling aan kunnen geven.”

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Taal in contracten moet simpeler

Taal in contracten moet simpeler

Ruim twee derde (69 procent) van de huurders en huiseigenaren tekent een contract zonder precies te begrijpen wat er in staat. Dit blijkt uit recent onderzoek van...

SNS zet zich in voor mentaal welzijn jongeren

SNS zet zich in voor mentaal welzijn jongeren

SNS en Mind Us gaan samenwerken om het mentaal welzijn van jongeren te bevorderen. Dit door de rol avn geld in het mentaal welzijn van jongeren beter te begrijpen...

Sociaal gezicht centraal in nieuwe campagne Volksbank

Sociaal gezicht centraal in nieuwe campagne Volksbank

De Volksbank gaat op 18 september van start met een nieuwe landelijke campagne waarin het wil laten zien dat de bank oog heeft voor wat er gaande is in de samenleving.  In...

SNS benoemt Raad van Toekomst

SNS benoemt Raad van Toekomst

SNS gaat een Raad van Toekomst instellen om jongvolwassenen nadrukkelijker bij haar beleid en bedrijfsvoering te betrekken. Deze raad, met in totaal tien leden in...

SNS: Nederlander wil bankfiliaal terug

SNS: Nederlander wil bankfiliaal terug

Acht op de tien Nederlanders wil met een financiële vraag bij een bank terecht kunnen, zo blijkt uit onderzoek in opdracht van SNS, waarbij 1.051 Nederlanders...

Nieuwe koers SNS: mensen eerst

Nieuwe koers SNS: mensen eerst

Met het aantreden van de nieuwe directievoorzitter Angela Eijlander kiest SNS voor een nieuwe koers gericht op een betere band met jongvolwassenen. "We gaan ons...

Opnieuw zorgen om beleggen zonder spaarbuffer

Opnieuw zorgen om beleggen zonder spaarbuffer

Opvallend en zorgelijk is volgens SNS dat van de jongeren die aangeven helemaal geen spaarbuffer te hebben twaalf procent wel belegt en van de jongeren die één...

SNS: ouders vinden dat jonge kinderen te weinig weten over geld

SNS: ouders vinden dat jonge kinderen te weinig weten over geld

Het is belangrijk om kinderen al vroeg financieel op te voeden, vinden acht op de tien ouders en toch vindt 51 procent dat hun kind nog te weinig idee heeft van...

Meerderheid verwacht minder hypotheekruimte

Meerderheid verwacht minder hypotheekruimte

Van de Nederlanders denkt 63 procent dat banken de komende twee jaar minder financiële ruimte geven bij het verstrekken van een hypotheek. Aldus onderzoek van...

Oversluiten goed voor maandelijkse besparing van gemiddeld 224 euro

Oversluiten goed voor maandelijkse besparing van gemiddeld 224 euro

Een meerderheid van de Nederlandse huizenbezitters blijkt volgens onderzoek van SNS het oversluiten van hun hypotheek niet te overwegen. De bank: "Dit ondanks de...