Vernieuwd stelsel zelfregulering maakt einde aan Keurmerk Klantgericht Verzekeren

Elly Blanksma Stv 2015

Op 1 juli 2020 treedt een vernieuwd stelsel voor zelfregulering in werking dat zal worden getoetst door de Stichting toetsing verzekeraars. Door het nieuwe stelsel stopt Stv op 1 oktober 2020 met het Keurmerk Klantgericht Verzekeren. “Het is goed dat het Verbond van Verzekeraars alle leden door onze onafhankelijke auditors laat toetsen. Dat geeft de zelfregulering kracht en dat is winst voor iedereen”, benadrukt Elly Blanksma, voorzitter van Stichting toetsing verzekeraars.

Het afgelopen half jaar is de zelfregulering opgeschoond, geactualiseerd en de toetsing effectiever en efficiënter ingericht. Stv zal in een periode van drie jaar de naleving van tien Kerncodes Klantbelang toetsen met audits. Daarnaast toetst Stv alle meer bedrijfsmatige, op de procesgang georiënteerde regelingen in een periode van vijf jaar via self-assessments. De toetsing geldt voor alle leden van het Verbond.

Een nieuw element in de zelfregulering is een jaarlijks onderzoek naar een risicothema, gebaseerd op de actualiteit. “Het gaat hierbij om klantgerichte onderwerpen waar we als branche mee aan de slag willen, bijvoorbeeld omdat er veel vragen over worden gesteld, omdat het leeft en naar voren komt in de politiek en actualiteit”, licht Verbondsvoorzitter Willem van Duin toe. Ieder najaar kiest Stv uit een shortlist die het Verbond en Stv gezamenlijk opstellen een thema, waar Stv vervolgens onderzoek naar zal doen. 

“Naast het doorontwikkelde zelfreguleringskader biedt Stv straks ook zogeheten ‘Modules Kwaliteitsverbetering’ aan. Dit is een vrijwillige module aanvullend op de audits van de Kerncodes Klantbelang, “Deze aanpak heeft als doel verzekeraars te helpen zich verder te verbeteren zoals eerder gebeurde via het vrijwillige Keurmerk Klantgericht Verzekeren. Dit betekent dat Stv besloten heeft dat het Keurmerk, als logisch gevolg van de doorontwikkeling, in zijn huidige vorm komt te vervallen, maar verzekeraars hebben nog steeds de keuze om extra te investeren in deze voor de klant belangrijke aandachtsgebieden”, aldus Blanksma.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Brancheorganisaties maken zich samen sterk voor eHerkenning

Brancheorganisaties maken zich samen sterk voor eHerkenning

Het Verbond van Verzekeraars, Adfiz en de NVGA slaan met SIVI de handen ineen om hun leden te informeren over de transitie van het Digitaal Paspoort naar eHerkenning,...

NVGA en Verbond bereiken overeenstemming over VSV

NVGA en Verbond bereiken overeenstemming over VSV

De NVGA en het Verbond van Verzekeraars hebben een Voorbeeld Samenwerkingsovereenkomst Volmacht (VSV) gepubliceerd. De nieuwe VSV loopt vanaf nu tot januari 2022. Het...

Klanten en adviseurs doen te weinig om klimaatschade te voorkomen

Klanten en adviseurs doen te weinig om klimaatschade te voorkomen

Klanten en hun financieel adviseurs kunnen veel meer doen om klimaatschade te voorkomen, meent het Verbond van Verzekeraars. “Het valt ons bij grote weerevents...

Verbond: "Weeffout in pensioenakkoord"

Verbond: "Weeffout in pensioenakkoord"

Het Verbond van Verzekeraars juicht toe dat ook pensioenfondsen overgaan op premieregelingen. In het akkoord dat daarover eind vorige week is gesloten, worden echter...

Uitwerking Pensioenakkoord: Verbond betwijfelt of deadline wordt gehaald

Uitwerking Pensioenakkoord: Verbond betwijfelt of deadline wordt gehaald

Beleidsadviseur Daan Schmitz van het Verbond van Verzekeraars betwijfelt of de deadline van 19 juni voor de uitwerking van het pensioenakkoord wordt gehaald. Schmitz...

Corona niet van invloed op commitment financiële sector aan klimaatdoelen

Corona niet van invloed op commitment financiële sector aan klimaatdoelen

“Het is in ieders belang om de klimaatdoelen te halen. Daarom blijven wij, ook in deze moeilijke tijden, gecommitteerd aan het klimaatakkoord en spannen wij...

Verbond publiceert handreiking bij betalingsproblemen

Verbond publiceert handreiking bij betalingsproblemen

Het Verbond van Verzekeraars en Wijzer in geldzaken hebben een handreiking ontwikkeld om tijdens de coronacrisis klanten met geldproblemen te helpen. Het Verbond...

COR daalt in volmachtmarkt onder honderd procent

COR daalt in volmachtmarkt onder honderd procent

De  Combined Operating Ratio (COR) in de volmachtmarkt voor schadeverzekeringen is voor het eerst sinds 2015 onder de 100 procent uitgekomen, een daling in...

Verbond doneert 2,5 miljoen euro aan stichting Zorg na Werk in Coronazorg

Verbond doneert 2,5 miljoen euro aan stichting Zorg na Werk in Coronazorg

Het Verbond van Verzekeraars doneert 2,5 miljoen euro aan de Stichting Zorg na Werk in Coronazorg (ZWiC). Ook gaat het Verbond een partnership aan met de Stichting. Met...

Verbond: zorgen om stilvallen economie

Verbond: zorgen om stilvallen economie

Het Verbond van Verzekeraars hoopt dat het lukt de economie meet beleid snel weer op te starten. Algemeen directeur Richard Weurding in een video op de Verbondssite:...