Zomerserie, deel 13: Richard Meinders

Richard Meinders.

Op welke ontwikkelingen is het absoluut noodzakelijk dat financieel adviseurs inspelen? En hoever zal de invloed van AI reiken bij financiële dienstverlening? Dat zijn de vragen die VVP Online branchegenoten deze zomer voorlegt. Dit keer Richard Meinders (SVC Groep). “Wij hebben inmiddels meer diversiteit in onze personeelsbezetting en ik kan je melden dat het een verrijking is voor ons bedrijf.” 

Op welke ontwikkelingen is het absoluut noodzakelijk dat financieel adviseurs inspelen? 

Enkele jaren geleden was ik op een inspirerende bijeenkomst van de Positive Finance Day van Dazure en de stichting New Financial Forum met als titel ‘Inclusie & Finance’. Na afloop sprak ik met Rolf Schrama, één van de sprekers op dit event. Hij moedigde de deelnemers aan om concrete stappen te zetten op het gebied van inclusiviteit.  

Mijn vraag aan hem was dan ook, hoe doe ik dat dan? Ik sta hier absoluut voor open, maar wij krijgen zelden sollicitanten met bijvoorbeeld een migratieachtergrond. Rolf antwoordde: "Als ik op jullie site kijk naar jullie team, dan zie ik waarschijnlijk geen weerspiegeling van de samenleving. Waarom zou ik daar dan solliciteren als ik een migratieachtergrond heb? Hoe weet ik dat jullie hiervoor open staan?"

Wij hebben sindsdien wat stappen gemaakt als onderneming en hebben inmiddels meer diversiteit in onze personeelsbezetting en ik kan je melden dat het een verrijking is voor ons bedrijf. Het mooie hiervan is dat het ons helpt om van elkaar te leren en tot nieuwe ideeën te komen. De gesprekken op kantoor en aan de lunchtafel veranderen. We krijgen meer inzicht in elkaar en in elkaars culturele achtergrond. 

Daarnaast brengt het nieuwe perspectieven met zich mee. Stel je voor dat je een probleem hebt waar je geen oplossing voor kunt bedenken. Als je samenwerkt met mensen met diverse achtergronden, kunnen zij je helpen met nieuwe ideeën te ontwikkelen. Ze hebben andere ervaringen en kennis die jij misschien niet hebt. Zo wordt het makkelijker om creatieve oplossingen te vinden en problemen op te lossen.

Ook zorgt het ervoor dat iedereen zich geaccepteerd en gewaardeerd voelt. Dit zorgt voor een prettige werkomgeving, waarin iedereen zichzelf kan zijn. Wanneer mensen zich goed voelen op hun werkplek, zijn ze vaak productiever en gelukkiger. 

Diversiteit is goed voor het bedrijf zelf. Verschillende onderzoeken hebben aangetoond dat bedrijven met diverse teams vaak betere resultaten behalen. Inclusiviteit zorgt voor meer innovatie en betere besluitvorming. Het stelt het bedrijf in staat om nieuwe inzichten te ontwikkelen en zich beter aan te passen aan de veranderende wereld.

Tenslotte, om mij heen hoor ik veel ondernemers klagen over hoe lastig het is om gekwalificeerde medewerkers te vinden. Als je de deze beroepsgroepen niet weet te raken, dan loop je ongeveer een derde van het arbeidspotentieel mis. In een tijd van krapte op de arbeidsmarkt is dat een percentage dat je niet kan missen. Mijn advies is dan ook om kansen te bieden aan iedereen, ongeacht achtergrond en misschien nog wel iets meer aan mensen met een migratieachtergrond, een beperking of uit de LHBTIQ+ gemeenschap. Helaas hebben zij dit extra steuntje in de rug vaak nog nodig, maar als je ze deze kans geeft zullen ze deze zeker belonen! 

Hoever zal de invloed van AI reiken bij financiële dienstverlening? 

Afgelopen half jaar hadden we een stagiair HBO rechten. Ik had hem de opdracht gegeven om iets juridisch voor mij uit te zoeken. Een andere medewerker had ik dezelfde opdracht gegeven. Omdat onze stagiair een fascinatie voor AI had, had hij mijn vraag aan ChatGPT gesteld. Mijn collega had het antwoord traditioneel opgezocht via de wetboeken. 

Je raadt het al: het antwoord van ChatGPT was bruikbaarder.

Sindsdien ben ik in de dagelijkse praktijk aan het testen wat AI voor ons bedrijf kan betekenen en zie de enorme toegevoegde waarde van de mogelijkheden. Deze gaan ook financieel dienstverleners gelden. Nog niet alles is foutloos en kan kritiekloos worden overgenomen, maar het helpt enorm om hoeveelheden tekst te analyseren en samen te vatten. Denk bijvoorbeeld aan het zoeken van specifieke productkenmerken die noodzakelijk zijn bij het door jou gegeven advies. 

Nadeel van AI is dat het van nature nogal lui is, het kijkt alleen naar hetgeen jij vraagt om naar te kijken. Dat betekent: zaken die jou normaliter met jouw professionele blik zouden opvallen, worden door AI niet gesignaleerd als het geen onderdeel van jouw zoekopdracht is. Het samenstellen van de juiste ‘prompt’ (zoekvraag voor AI) wordt een belangrijke vaardigheid van de financieel dienstverlener van de toekomst! 

Zomerserie, deel 1: Jurjen Oosterbaan

Zomerserie, deel 2: Michiel van Vugt

Zomerserie, deel 3: Juffrouw Polis

Zomerserie, deel 4: Jeroen Oversteegen

Zomerserie, deel 5: Fred de Jong

Zomerserie, deel 6: André van Luijk

Zomerserie, deel 7: Peggy van der Smitte

Zomerserie, deel 8: Enno Wiertsema

Zomerserie, deel 9: Gert-Jan de Bekker

Zomerserie, deel 10: Christian Dijkhof

Zomerserie, deel 11: Ewald Bary

Zomerserie, deel 12: Bert Sonneveld

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Gelijke kansen

Gelijke kansen

(Partner in kennis SVC Groep in VVP-special Duurzaam Advies 2024) Hoewel het verminderen van ongelijkheid één van de duurzaamheidsdoelen van de Verenigde...

Nieuw in VVP: branchekenners in duel met ChatGPT

Nieuw in VVP: branchekenners in duel met ChatGPT

In de vandaag (dinsdag) verschenen VVP 1-2024 duelleert Richard Meinders (SVC Groep, lid VVP Ondernemerspanel) met ChatGPT over actieve provisietransparantie in...

ChatGPT versus Richard Meinders

ChatGPT versus Richard Meinders

(Uit VVP 1-2024) Nieuw in 2024: VVP legt een vraag voor aan ChatGPT en laat vervolgens een deskundige van vlees en bloed op het antwoord reageren. In deze eerste...

Zorgplichtclaims bij hypotheken keren

Zorgplichtclaims bij hypotheken keren

(Richard Meinders, SVC Groep, in VVP 6-2023) Ik verwacht de komende jaren meer claims en rechtszaken waarbij de adviseur verantwoordelijk wordt gehouden voor het...

SVC overgenomen door PIA Group

SVC overgenomen door PIA Group

SVC Accountants & Adviseurs uit Amersfoort is overgenomen door PIA Group. PIA Group werd in 2012 opgericht in België̈. De groep is sinds vorig jaar ook...

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Bekijk de beeldimpressie van Jeffrey Korte van de zinderende finale van de VVP Advies Award 2023 in de belevingsstudio’s van First Impression in Tilburg. [object...

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies heeft de finale gewonnen van de VVP Advies Award 2023. De andere finalisten waren ABC Pensioen en Sinior Financieel Advies. De drie finalisten waren...

Kijk en bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2023 wint

Kijk en bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2023 wint

Kijk vandaag om 16.00 uur naar de live-uitzending van de finale van de Advies Award 2023 en bepaal wie zich het komende jaar het meest klantgerichte advieskantoor...

ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis finalisten Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis finalisten Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior Financieel Advies en Veldhuis Advies zijn de finalisten van de VVP Advies Award 2023. “Deze kantoren – die net als de andere drie...

Beslis mee wie woensdag de winnaar wordt van de VVP Advies Award 2023

Beslis mee wie woensdag de winnaar wordt van de VVP Advies Award 2023

Woon op 11 oktober 2023 om 16.00 uur gratis de spectaculaire live-uitzending bij van de finale van de Advies Award 2023 en bepaal wie zich het komende jaar het meest...