Zomerserie, deel 12: Bert Sonneveld

Bert Sonneveld 2023

Op welke ontwikkelingen is het absoluut noodzakelijk dat financieel adviseurs inspelen? En hoever zal de invloed van AI reiken bij financiële dienstverlening? Dat zijn de vragen die VVP Online branchegenoten deze zomer voorlegt. In deze aflevering Bert Sonneveld (de Vereende, voorzitter Federatie van Assurantieclubs). “Het aantal klanten en de omzet van leden van assurantieclubs zal vanwege AI  alleen maar toenemen.” 

Op welke ontwikkelingen is het absoluut noodzakelijk dat financieel adviseurs inspelen?  

De grootste toegevoegde waarde van een financieel adviseur voor een klant is het bieden van overzicht. Of het nu gaat om de persoonlijke financiën, hypotheken, sparen en beleggen, oudedagsvoorziening, ziekte en arbeidsongeschiktheid, schade aan eigendom of het risico aansprakelijk te worden gesteld.  

Klanten kunnen rechtstreeks of via andere adviseurs van alles kopen, maar hebben zelf niet altijd het vermogen om goed overzicht te hebben en te weten of het bij hen past. Ben ik te voorzichtig? Ontbreekt er iets? Ben ik dubbel verzekerd? Help! 

Het is belangrijk om op beide kanten van ontwikkelingen in te spelen. Zowel de behoefte- en klantkant als de oplossingen- en productenkant. Want alleen zo kan de adviseur een goed overzicht geven aan zijn of haar klant. 

Hoever zal de invloed van AI reiken bij financiële dienstverlening? 

Het aantal klanten en de omzet van leden van assurantieclubs zal – vanwege AI – alleen maar toenemen. Bijeenkomsten van assurantieclubs staan bekend om een goede mix van elkaar ontmoeten en goede, inhoudelijke lezingen. Sociaal en kennis. En laat dat nu net de zaken zijn waar AI het verliest van de mens. Mensen zijn in staat om vertrouwen te wekken en waar te maken. En om creatief te zijn om een briljante oplossing te bedenken – vanuit ingewikkelde regelgeving – voor een ingewikkelde situatie.  

Een lid van een assurantieclub vindt het belangrijk om anderen te ontmoeten, is geïnteresseerd in de ander en vindt het leuk om te sparren met praktijkvoorbeelden. En – door de lezingen – blijft een lid van een assurantieclub op de hoogte van nieuwe ontwikkelingen; door te luisteren en door vragen te stellen hoe het in de praktijk of in een specifieke casus werkt.  Sociaal en kennis, dus.

Zomerserie, deel 1: Jurjen Oosterbaan

Zomerserie, deel 2: Michiel van Vugt

Zomerserie, deel 3: Juffrouw Polis

Zomerserie, deel 4: Jeroen Oversteegen

Zomerserie, deel 5: Fred de Jong

Zomerserie, deel 6: André van Luijk

Zomerserie, deel 7: Peggy van der Smitte

Zomerserie, deel 8: Enno Wiertsema

Zomerserie, deel 9: Gert-Jan de Bekker

Zomerserie, deel 10: Christian Dijkhof

Zomerserie, deel 11: Ewald Bary

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
"Help een klant zonder een rekening te sturen"

"Help een klant zonder een rekening te sturen"

"Mijn voorstel is dat jij, als adviseur, deze week in jouw klantengroep op zoek gaat naar één klant die jouw hulp het beste kan gebruiken. En hem/haar/hen...

Goed idee. Slecht uitvoerbaar.

Goed idee. Slecht uitvoerbaar.

(Opinie Bert Sonneveld in VVP 2-2024) Veel van wat uit ‘Brussel’ komt – de EU-wetgeving – heeft goede bedoelingen, maar over de uitvoerbaarheid...

Zomerserie, deel 17: Paul Burger

Zomerserie, deel 17: Paul Burger

Op welke ontwikkelingen is het absoluut noodzakelijk dat financieel adviseurs inspelen? En hoever zal de invloed van AI reiken bij financiële dienstverlening?...

Zomerserie, deel 16: Tim Schoonbergen

Zomerserie, deel 16: Tim Schoonbergen

Op welke ontwikkelingen is het absoluut noodzakelijk dat financieel adviseurs inspelen? En hoever zal de invloed van AI reiken bij financiële dienstverlening?...

Zomerserie, deel 15: Turhan Özgüner

Zomerserie, deel 15: Turhan Özgüner

Op welke ontwikkelingen is het absoluut noodzakelijk dat financieel adviseurs inspelen? En hoever zal de invloed van AI reiken bij financiële dienstverlening?...

Zomerserie, deel 14: Chris de Bruin

Zomerserie, deel 14: Chris de Bruin

Op welke ontwikkelingen is het absoluut noodzakelijk dat financieel adviseurs inspelen? En hoever zal de invloed van AI reiken bij financiële dienstverlening?...

Zomerserie, deel 13: Richard Meinders

Zomerserie, deel 13: Richard Meinders

Op welke ontwikkelingen is het absoluut noodzakelijk dat financieel adviseurs inspelen? En hoever zal de invloed van AI reiken bij financiële dienstverlening?...

Zomerserie, deel 11: Ewald Bary

Zomerserie, deel 11: Ewald Bary

Op welke ontwikkelingen is het absoluut noodzakelijk dat financieel adviseurs inspelen? En hoever zal de invloed van AI reiken bij financiële dienstverlening?...

Zomerserie, deel 10: Christian Dijkhof

Zomerserie, deel 10: Christian Dijkhof

Op welke ontwikkelingen is het absoluut noodzakelijk dat financieel adviseurs inspelen? En hoever zal de invloed van AI reiken bij financiële dienstverlening?...

Zomerserie, deel 9: Gert-Jan de Bekker

Zomerserie, deel 9: Gert-Jan de Bekker

Op welke ontwikkelingen is het absoluut noodzakelijk dat financieel adviseurs inspelen? En hoever zal de invloed van AI reiken bij financiële dienstverlening?...