Zomerserie, deel 16: Tim Schoonbergen

Tim Schoonbergen 2023

Op welke ontwikkelingen is het absoluut noodzakelijk dat financieel adviseurs inspelen? En hoever zal de invloed van AI reiken bij financiële dienstverlening? Dat zijn de vragen die VVP Online branchegenoten deze zomer voorlegt. Dit keer Tim Schoonbergen (CEO Nedasco). “De ontwikkeling van AI in onze sector gaat met name bepaald worden door de mate waarin we onszelf toestaan om te experimenteren én bij grootschalige toepassing bepaalde onzekerheidsmarges durven te accepteren.”

Op welke ontwikkelingen is het absoluut noodzakelijk dat financieel adviseurs inspelen? 

We kunnen hier ingewikkeld over doen maar ik ga hier echt niets verrassends zeggen omdat veranderingen in onze sector nu eenmaal niet zo snel gaan. Bij veel MKB-bedrijven is er weinig kennis over en interesse voor het afdekken van risico’s en dus ligt er ruimte voor een actieve adviseur met kennis van zaken. Je moet dus de vaardigheid hebben aan tafel te kunnen komen én je moet de kennis hebben om de klant daadwerkelijk te helpen. En wat heel belangrijks is dat die klant dat ook zo voelt. Dat is al jaren zo, waarbij er qua aandachtsgebieden natuurlijk wel accentverschuivingen plaatsvinden. Door het feit dat vrijwel alle bankkantoren inmiddels verdwenen zijn en én we binnen intermediairland ook steeds meer concentratie zien, worden de mogelijkheden voor de actieve en zichtbare adviseur alleen maar groter.

Hoever zal de invloed van AI reiken bij financiële dienstverlening?

De mogelijkheden van AI zijn enorm. In bepaalde aspecten van het werk binnen de financiële dienstverlening zou AI in potentie misschien wel de helft van het werk kunnen overnemen met minder fouten en een hogere verwerkingssnelheid. Technisch is er al zó ontzettend veel mogelijk. De uitdaging zit waarschijnlijk meer in het feit dat we moeten gaan leren en ondervinden hoe we op AI kunnen gaan vertrouwen. Want als iets technisch mogelijk is, wil dit nog niet zeggen dat we het durven loslaten om een optimale efficiencywinst te genereren. AI geeft niet per definitie 100 procent zekerheid en willen we dat accepteren? Dus welke foutmarges staan we toe, wetende dat mensen ook fouten maken en slaan we niet meteen in de kramp als er door AI eens een keer iets niet helemaal loopt zoals je het zou willen? Helemaal in onze sector waarbij we ‘cultureel’ al erg gericht zijn op zekerheid én we een strak toezichtsregime hebben dat ook gericht is op het minimaliseren van risico’s. Mijn gevoel is dan ook dat de ontwikkeling van AI in onze sector met name bepaald gaat worden door de mate waarin we onszelf als sector toestaan om te experimenteren én bij grootschalige toepassing bepaalde onzekerheidsmarges durven te accepteren met het hogere doel voor ogen.

Naast het efficiënter verrichten van het bestaande werk zie ik overigens ook veel mogelijkheden om de dienstverlening in onze sector verder te verbeteren. Met AI kunnen bijvoorbeeld CRM-systemen veel effectiever worden gevuld waardoor er beter kan worden ingespeeld op wensen van klanten en de dienstverlening persoonlijker kan worden ingericht.

Zomerserie, deel 1: Jurjen Oosterbaan

Zomerserie, deel 2: Michiel van Vugt

Zomerserie, deel 3: Juffrouw Polis

Zomerserie, deel 4: Jeroen Oversteegen

Zomerserie, deel 5: Fred de Jong

Zomerserie, deel 6: André van Luijk

Zomerserie, deel 7: Peggy van der Smitte

Zomerserie, deel 8: Enno Wiertsema

Zomerserie, deel 9: Gert-Jan de Bekker

Zomerserie, deel 10: Christian Dijkhof

Zomerserie, deel 11: Ewald Bary

Zomerserie, deel 12: Bert Sonneveld

Zomerserie, deel 13: Richard Meinders

Zomerserie, deel 14: Chris de Bruin

Zomerserie, deel 15: Turhan Özgüner

Reactie toevoegen

 
Meer over
Zekerheuts trots op nominatie VVP Advies Award 2024

Zekerheuts trots op nominatie VVP Advies Award 2024

Medewerkers van Zekerheuts tonen trots de poster van  de VVP Advies Award 2024, nadat het kantoor is genomineerd in de categorie Zakelijk Advies. Johan van...

Nedasco Verzuim Ontzorgverzekering breidt uit met Quantum Leben

Nedasco Verzuim Ontzorgverzekering breidt uit met Quantum Leben

Naast a.s.r. en Avéro Achmea is nu ook Quantum Leben risicodrager op de de Nedasco Verzuim Ontzorgverzekering. Nedasco: "Uit recente cijfers van het Verbond...

Dit zijn de 17 genomineerden voor de VVP Advies Award 2024

Dit zijn de 17 genomineerden voor de VVP Advies Award 2024

De jury van de VVP Advies Award 2024 heeft de namen bekend gemaakt van de meest klantgerichte advieskantoren van Nederland in de categorieën Particulier Advies,...

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

(Uit VVP 5-2023) Veldhuis Advies heeft de finale gewonnen van de VVP Advies Award 2023. De andere finalisten waren ABC Pensioen en Sinior Financieel Advies. De...

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Bekijk de beeldimpressie van Jeffrey Korte van de zinderende finale van de VVP Advies Award 2023 in de belevingsstudio’s van First Impression in Tilburg. [object...

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies heeft de finale gewonnen van de VVP Advies Award 2023. De andere finalisten waren ABC Pensioen en Sinior Financieel Advies. De drie finalisten waren...

Nedasco verkrijgt volmacht Cyber Hiscox

Nedasco verkrijgt volmacht Cyber Hiscox

Hiscox heeft Nedasco volmacht verleend op haar cyberverzekering. Ook voor de beroeps- enbestuurdersaansprakelijkheidsverzekering van Hiscox krijgt Nedasco volmacht....

Kijk en bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2023 wint

Kijk en bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2023 wint

Kijk vandaag om 16.00 uur naar de live-uitzending van de finale van de Advies Award 2023 en bepaal wie zich het komende jaar het meest klantgerichte advieskantoor...

ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis finalisten Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis finalisten Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior Financieel Advies en Veldhuis Advies zijn de finalisten van de VVP Advies Award 2023. “Deze kantoren – die net als de andere drie...

Beslis mee wie woensdag de winnaar wordt van de VVP Advies Award 2023

Beslis mee wie woensdag de winnaar wordt van de VVP Advies Award 2023

Woon op 11 oktober 2023 om 16.00 uur gratis de spectaculaire live-uitzending bij van de finale van de Advies Award 2023 en bepaal wie zich het komende jaar het meest...