Adviseur moet bloeden voor niet vermelden mogelijke fiscale naheffing

Kifid 2017 (deel logo)

Naar het oordeel van de Geschillencommissie Financiële Dienstverlening (Kifid) ligt het in de relatie tussen consument en de adviseur binnen de risicosfeer van de adviseur om de specifieke kenmerken te kennen van de producten waarvoor hij adviseert en consument hierover adequaat te informeren. Aldus de commissie in tussenuitspraak 2019-257.

De consument heeft na advies en bemiddeling een hypothecaire geldlening afgesloten. Ter aflossing van de geldlening heeft de consument twee spaarverzekeringen met een gezamenlijk eindkapitaal van 402.000 euro afgesloten. In 2013 is de consument gebleken dat het gezamenlijk eindkapitaal van de spaarverzekeringen de fiscale vrijstelling overschrijdt. 

De Geschillencommissie: "In het onderhavige geval staat niet ter discussie dat Consument niet is geïnformeerd over het overschrijden van de fiscale vrijstelling en de gevolgen hiervan. Nu de Adviseur heeft nagelaten Consument te wijzen op de eventuele consequenties van de geadviseerde hypotheekconstructie, is de Adviseur naar het oordeel van de Commissie in dit specifieke geval tekortgeschoten in haar zorgplicht."

De Commissie draagt partijen op zich nader uit te laten over de schade.

Reactie toevoegen

 

Reacties

ps - Platter-Schoo FD 24 april 2019

Werkelijk. Hoe lang geleden is het advies geweest als je € 402.000 in 2013 ontvangt uit polissen? Toch minsten 20 jaar geleden lijkt mij. Toen was er nog geen zorgplicht zoals die thans wordt ingevuld. Wanneer mondeling gewezen was op fiscale consequenties, zoals dat ging toentertijd, dan valt er weinig te bewijzen. Fiscaal doorgerekend zal de spaarhypotheek echt wel in het voordeel van de klant zijn uitgevallen tov andere hypotheekconstructies. Onbegrijpelijk zo'n Kifid uitspraak. Beetje een asbestarrest verhaal.

Meer over
Beloofde zeer goed verzorgde uitvaart valt tegen

Beloofde zeer goed verzorgde uitvaart valt tegen

De oorspronkelijke verzekeraar beloofde een zeer goed verzorgde uitvaart. Toch hoeft de verzekeraar die de polis heeft geërfd (Ardanta) niet de volledige crematiekosten...

Verzekeraar mag uitgekeerde schade aan tegenpartij niet verhalen

Verzekeraar mag uitgekeerde schade aan tegenpartij niet verhalen

InShared mocht met een zogenoemde ‘primaire dekkingsbepaling’ de dekking van de autoverzekering begrenzen. Wel verzuimde zij de consument voldoende te...

Inboedel moest van boord

Inboedel moest van boord

Een gevolmachtigde weigert terecht de inboedel te vergoeden die verloren ging nadat de boot van de klager verbrandde tegelijk met de winterstalling, Aldus de Geschillencommissie...

Wasmachine...

Wasmachine...

Niet goed vastleggen van de afspraken komt een adviseur duur te staan: ook nadat hij al een wasmachine en wasdroger aan de klant heeft gegeven, moet hij nog steeds...

Minimale eisen aan de adviseur bij omzetting

Minimale eisen aan de adviseur bij omzetting

LEREN VAN KIFID-UITSPRAKEN HYPOTHEKEN – Veel hypotheektransacties betreffen op dit moment oversluitingen. In een recente uitspraak formuleert de Geschillencommissie...

Blijf bij uw leest

Blijf bij uw leest

LEREN VAN KIFID-UITSPRAKEN JAARVERSLAG – In het medio april verschenen jaarverslag 2018 geeft Kifid een aantal tips voor financiële dienstverleners,...