Gewoon... Doen! centraal in wintereditie New Financial Magazine

NFM cover winter 2019

Gewoon... Doen! Dat is het thema van de wintereditie van het New Financial Magazine, een uitgave van de stichting New Financial Forum. De wintereditie bevat volop inspiratie en praktijkvoorbeelden voor een ander - economisch - verhaal, gebaseerd op delen, samen, compassie en respect voor alles wat leeft en bloeit.

Als er één ding is wat de stichting New Financial Forum wil uitdragen, is dat iedereen een  een stem heeft, dat iedereen ertoe doet. Dat is waar de stichting New Financial Forum voor staat. Als iedereen zijn verantwoordelijk neemt op zijn eigen vierkante millimeter, centimeter of kilometer dan verandert de wereld.

Het Forum laat zien hoe het ook kan, is dé verzamelplek van mensen die vooruit willen en gewoon goed willen doen. Gewoon… Doen! Dat was het thema van de vierde Positive Finance Day en is tevens het thema van de wintereditie van het New Financial Magazine. "Doe gewoon goed, omdat goed doen voor ons mensen in wezen het enige gewone is", aldus het voorwoord.

In deze editie zegt Carla Muters van NHG: “Ontdek je talenten, zie mogelijkheden, beperk je niet, daag jezelf uit, wees aardig en behulpzaam en besef hoe goed we het hier in Nederland hebben.Iedere keer als wij een bijdrage kunnen leveren om kwetsbare groepen te helpen of om verduurzaming te versnellen, heeft dat een grote maatschappelijke impact.”

Een nieuw geldsysteem voor een betere wereld is ontwikkeld door Eddy van Hemelrijck en Stef Kuypers. Zij zeggen: "De economie zou een middel moeten zijn om onze levenskwaliteit, waarin ook ons sociaal welzijn en een leefbaar milieu vervat zijn, te verzekeren. Het lijkt er echter op dat wij, mensen, het middel zijn om de levenskwaliteit van onze economie te waarborgen. Wij moeten immers aan de slag in een betaalde baan om ervoor te zorgen dat de economie gezond blijft, wij moeten consumeren zodat de boel blijft draaien. Het moet en kan anders."

En wat te denken van Wilma de Bruijn, die als general manager van Eurapco beschikt over een ‘proeftuin’ met meer dan 43 miljoen klanten, ruim 60.000 medewerkers en een bruto premie volume van ongeveer 55 miljard. “In plaats van onderlinge concurrentie, groeien we met elkaar zonder onze autonomie te verliezen Er is zoveel mogelijk als je niet met elkaar in competitie bent. En als onderlinge vriendschap groeit, dan beweegt echte innovatie zo veel sneller.”

Het magazine biedt veel en veel meer. Heel bijzonder is de laatste bijdrage van Paul de Blot, die 15 december 2019 op 95-jarige leeftijd overleed. Deze hele bijzondere man is altijd zeer betrokken geweest bij het Forum. Een aantal jaren geleden verzorgde hij een betekenisvolle sessie voor de Ambassadeurs van het Forum. Altijd gaf hij zijn studenten altijd een exemplaar van het magazine cadeau, juist omdat hij dat andere geluid zo belangrijk vond. Jarenlang verzorgde hij in iedere uitgave van het magazine een column. Vaak werden deze midden in de nacht aangereikt, zo ook deze laatste column, getiteld: 'De boodschap van Kerstmis'. Hij schrijft hierin onder meer: "Ik lag in een Japanse dodencel, uitzichtloos en met de dood voor ogen. Het was er altijd nacht en ik dacht dat het nooit meer licht zou worden. Opeens drong er een vage melodie in mijn cel door. Op het dieptepunt van mijn wanhoop hoorde ik een vertrouwde melodie. Eerst heel vaag en dan steeds duidelijker. Ik begon de melodie te herkennen. Het Stille Nacht drong diep in mijn wezen door. In de diepste duisternis van mijn cel werd het licht. Een rijkdom van vrede en rust overweldigde me. Op dat moment beleefde ik een Kerstmis die ik nog nooit zo rijk heb kunnen ervaren. In mijn diepste wanhoop voelde ik mij gedragen door een rijkdom waar ik geen woorden voor heb."

Dat tekent Paul de Blot. We zullen zijn wijsheid, liefde en inspiratie ongelooflijk missen....

 

 

 

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Stimuleer de adviseur om duurzaam te adviseren

Stimuleer de adviseur om duurzaam te adviseren

"Geld is een belangrijke reden voor mensen om hun gedrag aan te passen. Natuurlijk is intrinsieke motivatie belangrijk, maar juist bij een thema als duurzaamheid...

Verzilver de expertise van jouw organisatie

Verzilver de expertise van jouw organisatie

"Voor een duurzame toekomst moet de focus liggen op het benutten van de interne rijkdom aan expertise en de gezamenlijke reis", aldus Michiel Dietvorst van Pridea...

Bedrijven van de toekomst schrijven het nieuwe verhaal

Bedrijven van de toekomst schrijven het nieuwe verhaal

“Schokkend hoe weinig er over is van alles waar wij mensen bij floreren.” Dat zei Christine Boland, tijdgeestanalist, woensdag op de zesde Positive Finance...

Roy van den Anker: "De waarde van de adviseur"

Roy van den Anker: "De waarde van de adviseur"

"Het wordt echter steeds duidelijker dat zachte vaardigheden cruciaal zijn voor de toekomst van de financieel adviseur. Wordt het niet eens tijd om na jaren van...

Christine Boland op zesde Positive Finance Day

Christine Boland op zesde Positive Finance Day

Tijdgeestanalist en innovatiestrateeg Christine Boland (eerder dit jaar hogelijk gewaardeerd door de 700 bezoekers van het VIP-congres van VVP en CGA) en architect...

Wilma de Bruijn beëindigt carrière in financiële sector: “Geef nooit op”

Wilma de Bruijn beëindigt carrière in financiële sector: “Geef nooit op”

Wilma de Bruijn legt op 1 januari 2024 haar functie van General Manager bij Eurapco. Dit maakte zij bekend tijdens het Eurapco Board Symposium van 5 en 6 oktober...

VVP-hoofdredacteur in podcast Sterveding

VVP-hoofdredacteur in podcast Sterveding

Willem Vreeswijk, hoofdredacteur van VVP en oprichter van de stichting New Financial Forum, is te gast in een aflevering van de podcastserie Sterveding. In deze...

Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

"Als we het over de economie hebben, dan hebben we het over de zaken die we tijdens het alledaagse leven over economie horen en zien: inflatie, koopkracht, belastingdruk...

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

"Stel je voor dat er door heel Nederland een mozaïek patroon zou liggen van akkertjes, zo tussen de 2,5 en 5 hectare waar ‘gezondheid per hectare’...

Diep kijkje in de keuken van Extincion Rebellion

Diep kijkje in de keuken van Extincion Rebellion

De herfsteditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum, geeft een heel bijzonder inkijkje in de keuken van Extincton...