Beloofde zeer goed verzorgde uitvaart valt tegen

Uitvaart via Pixabay (kist in auto)

De oorspronkelijke verzekeraar beloofde een zeer goed verzorgde uitvaart. Toch hoeft de verzekeraar die de polis heeft geërfd (Ardanta) niet de volledige crematiekosten te vergoeden, oordeelt de Geschillencommissie Financiële Dienstverlening in Uitspraak 2019-337.

Voor de Geschillencommissie lag de vraag of de crematiekosten door de verzekeraar op basis van de verzekeringsovereenkomst moesten worden vergoed.  Bij lezing van de polis komt de Commissie "tot het oordeel dat de dekking ten aanzien van de crematiekosten duidelijk is en maar op een manier kan worden gelezen. Zoals Verzekeraar terecht aanvoert, worden de verzekerde diensten opgesomd door gebruik van het '–' teken. De grafrechten en de koffietafel zijn opgesomd als één geheel of dienst. Dit wordt temeer duidelijk omdat gebruik is gemaakt van het '+' teken. Voor de koffietafel en de grafrechten tezamen geldt een maximale vergoeding van 40 gulden. De Commissie is van oordeel dat de gehele kosten voor de crematie niet verzekerd zijn.

"Het argument van Consument dat het bevreemdt dat de grafkosten niet worden vergoed maar lijk- en volgauto’s wel, is menselijkerwijs invoelbaar. De Commissie moet echter kijken naar hetgeen op de polis staat vermeld."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Verzekeraar niet verantwoordelijk voor beloningsafspraak adviseur met klant

Verzekeraar niet verantwoordelijk voor beloningsafspraak adviseur met klant

Een verzekeraar is niet gehouden de beloning te vergoeden die de consument aan zijn adviseur betaalt na premievrijstelling wegens arbeidsongeschiktheid. Aldus Kifid...

Bank moet alsnog huisbankkorting geven

Bank moet alsnog huisbankkorting geven

ABN Amro moet de klagende consumenten alsnog ‘huisbankkorting’ geven, oordeelt Kifid in Uitspraak 2019-595. Partijen verschilden van mening over de uitleg...

Gestolen bagage door ‘flipper’-inbraak niet gedekt

Gestolen bagage door ‘flipper’-inbraak niet gedekt

Een huurauto is tijdens een reis in Spanje met behulp van de zogenoemde ‘flippermethode’ opengebroken. De consument verwacht zijn schade van 4.500 euro...

Algemeen belang groter dan individueel belang

Algemeen belang groter dan individueel belang

Hoewel de consument volgens Kifid eigenlijk het gelijk aan zijn zijde heeft, stemt zij in Uitspraak 2019-590 toch in met de handelwijze van ING Bank. Het klantbelang...

Kijkje in letselschadekeuken

Kijkje in letselschadekeuken

Uitspraak 2019-589 van Kifid biedt een kijkje in de letselschadekeuken. Klager werd in 1999 slachtoffer van een medische fout. In 2016 komt het tot een schikking....

Loos alarm...

Loos alarm...

De zorgplicht van de financieel adviseur reikt niet zo ver dat hij bij de consument (periodiek) moet nagaan of hij het alarmsysteem onderhoudt en gebruikt. Tot dat...