Enno Wiertsema (Adfiz): "De wereld op zijn kop"

Enno Wiertsema nieuw 2018 resized

Adfiz-directeur Enno Wiertsema noemt het in zijn maandcolumn de wereld op zijn kop dat de financieel adviseur straks moet uitleggen wat een directe verzekeraar allemaal niet doet voor zijn klant. Wiertsema: "Hoewel ik nog steeds niet geloof dat consumenten (door actieve provisietransparantie, red.) nu opeens en masse hun adviseur het hemd van het lijf gaan vragen over de diensten waar ze allemaal recht op hebben, zie ik wél kansen voor de adviseurs die uit eigen beweging nóg nadrukkelijker en duidelijker gaan uitleggen wat ze allemaal doen voor hun klanten. En juist daarin zit de meerwaarde van onafhankelijk financieel advies.

Irriterende kiezel

"Tegelijk blijft er één hele grote ‘maar’ in de regels voor wat betreft het belang van de consument. Een kiezel in mijn schoen die me dagelijks irriteert. Want is het niet een ontzettende misser als deze wetgeving het tot de taak van de adviessector maakt om uit te moeten leggen wat directe verzekeraars allemaal niet doen? En wat dat voor de consument betekent als hij schade heeft of er iets in zijn persoonlijke situatie verandert? Dat is toch de wereld op zijn kop. Mijn grootste zorg gaat trouwens uit naar de consumenten die niet bij een adviseur aankloppen. Wie vertelt het hen? 

"Ik blijf het dan ook onbegrijpelijk vinden dat directe verzekeraars niet transparant hoeven te zijn over het ontbreken van dienstverlening bij hun product. Want aangezien een directe verzekeraar veel waardevolle diensten niet verleent, heeft die verzekeraar geen enkele prikkel om er zelf over te beginnen.  

"Consumenten worden dus niet gewezen op het ontbreken van waardevolle dienstverlening. Ze worden zowel over de kosten als over de inhoud van dienstverlening van directe verzekeraars door deze nieuwe wetgeving op het verkeerde been gezet. Dat kan toch nooit de bedoeling van deze hele exercitie zijn geweest? En aangezien niets erop wijst dat dit in de definitieve tekst opeens wél geregeld wordt, zullen directe verzekeraars dit zelf op moeten pakken. Zonder te jeremiëren over de wenselijkheid of uitvoerbaarheid ervan, maar omdat het in het belang is van de consument. "

 

 

 

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Kees Bergman - Kees Bergman Verz. Hyp Pens. 9 november 2023

Ik las in AM , dat dhr. Wiertsema er een soort van zin in heeft om de provisietransparantie met zijn tool uit te gaan leggen bij de klanten. Het is bekend, dat ik er helemaal geen zin in heb en ik denk ook niet, dat veel klanten er bij mij om vragen. Het is een non discussie, temeer daar verzekeraars zelf niets hoeven te doen wanneer zij direct bij de klant hun verzekeringen slijten.

Regels actieve provisietransparantie gaan in op 1 juli a.s.

Regels actieve provisietransparantie gaan in op 1 juli a.s.

De regels voor actieve provisietransparantie gaan in op 1 juli 2024. De wetswijziging is gepubliceerd in de Staatscourant. Vanaf 1 juli dienen adviseurs de consument...

Aan de slag met provisietransparantie

Aan de slag met provisietransparantie

(Adfiz in Ken je vak! VVP 6-2023) Adfiz biedt uitgebreide ondersteuning bij de implementatie van actieve provisietransparantie. Na jaren van discussie met de...

Het jaar van de (actieve) provisietransparantie

Het jaar van de (actieve) provisietransparantie

(Robin van Beem, Polis Advocaten en lid van het VVP Ondernemerspanel, in VVP 6-2023) Op juridisch gebied zal 2024 naar het zich laat aanzien het jaar van de (actieve)...

Nh1816: "Onbegrijpelijk, een gelijk speelveld staat volledig geparkeerd"

Nh1816: "Onbegrijpelijk, een gelijk speelveld staat volledig geparkeerd"

“Het gelijke speelveld binnen actieve provisie transparantie staat geparkeerd." Dat concludeert René van Gils, directeur bij Nh1816 Verzekeringen. Van...

Adfiz: "Meer dan ooit laten zien wat wij doen, wat wij waard zijn"

Adfiz: "Meer dan ooit laten zien wat wij doen, wat wij waard zijn"

Actieve provisietransparantie is nog steeds nergens voor nodig, maar als het dan toch komt biedt het de financieel adviseur een uitgelezen kans om zijn waarde tegenover...

VVP-poll:  invoering actieve provisietransparantie binnen half jaar is geen probleem.

VVP-poll: invoering actieve provisietransparantie binnen half jaar is geen probleem.

Actieve provisietransparantie gaat er nu snel van komen. Dat zegt Adfiz: "Na jaren van discussie met de minister, de Tweede Kamer en alle stakeholders over de vormgeving...

Adfiz: actieve provisietransparantie nabij

Adfiz: actieve provisietransparantie nabij

Adfiz verwacht dat de invoering van actieve provisietransparantie nu snel realiteit wordt. Adfiz: "Na jaren van discussie met de minister, de Tweede Kamer en alle...

VVP-poll: 'Financiële sector dient duidelijker te maken dat advies en execution only totaal onvergelijkbaar zijn'

VVP-poll: 'Financiële sector dient duidelijker te maken dat advies en execution only totaal onvergelijkbaar zijn'

Het grote nieuws afgelopen week was ongetwijfeld dat de Afdeling advies van de Raad van State het kabinet haar huiswerk laat overdoen inzake actieve provisietransparantie....

Adfiz: provisietransparantie niet helemaal van tafel

Adfiz: provisietransparantie niet helemaal van tafel

"Gelet op de brede politieke steun voor actieve transparantie is het niet de verwachting dat de hele maatregel van tafel gaat", meent Adfiz. "De volgende stap is...

CFD: onze diensten betaalt u via de premie

CFD: onze diensten betaalt u via de premie

Schrap provisietransparantie en neem een uiting op: 'Onze diensten betaalt u via de premie'. Aldus CFD in haar reactie op de Afdeling advies van de Raad van State,...